Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Ženy - Slalom (2. kolo)

16.02.2018 o 05:15

Víťazka: Frida Hansdotterová (SWE)

Filter

Tak ešte raz si môžeme zrekapitulovať dnešné slalomové preteky. Víťazkou sa stala Frida Hansdotterová, ktorá získala svoju prvú olympijskú medailu. Druhá s tesným odstupom piatich stotín končí Wendy Holdenerová. Bronz po výbornom druhom kole putuje do Rakúska zásluhou Kathariny Gallhuberovej. Slovenskí fanúšikovia zostali sklamaní. Petra Vlhová skončila trinásta, Veronika Velez-Zuzulová sedemnásta. Pre úplnosť dodáme, že Barbara Kantorová si polepšila a skončila na konečnom 34. mieste. To je odo mňa všetko, prajem vám pekný deň.

Dnešné preteky sa skončili.

59

Podobne ako vo včerajšom obrovskom slalome končí na poslednom mieste Rjon-Hjang Kimová zo Severnej Kórei. V celkovom súčte stratila takmer minútu.

58

Predposlednou pretekárkou závodu bola Mariann Mimi Marotyová. Maďarka stratila celkovo 34 sekúnd, z toho až štrnásť v druhej jazde.

56-57

Élise Pellegrinová z Malty ide na päťdesiate miesto s mankom 25 sekúnd. Ešte o osem sekúnd horšia bola oproti nej Natacha Mohbatová, ktorá háji farby Libanonu.

55

Forough Abbasiová z Iránu zviedla tesný súboj s predošlou reprezentantkou Kazachstanu. Napokon bola rýchlejšia približne o tri desatiny sekundy.

54

Marija Grigorovová z Kazachstanu načína šiestu desiatku výsledkovej listiny. Jej strata prekonala hranicu 25 sekúnd.

52-53

Anna Lotta Jogevová reprezentujúca Estónsko smeruje zrejme na konečné 48. miesto. O 24 stotín sekundy ju totiž zdolala Mialitiana Clercová z exotického Madagaskaru.

51

Tess Arbezová z Írska atakovala stratu 20 sekúnd. Napokon ju podliezla, ale napriek tomu jej patrí priebežné posledné miesto.

50

Olha Knyšová si oproti prvému kolu polepší o päť pozícii. Ukrajinka sa zaraďuje na 45. miesto, keďže jej strata bola takmer 20 sekúnd.

49

Alice Merryweatherová predviedla lepšiu jazdu ako v prvom kole. Napriek tomu Američanka stratila 15 sekúnd a zaraďuje sa na začiatok piatej desiatky.

48

Sophia Ralliová ide na priebežné 44. miesto. Reprezentantka Grécka stratila na víťaznú švédsku pretekárku priepastných 17 sekúnd.

46-47

V rýchlom slede majú svoje druhé kolo za sebou Freydis Halla Einarsdóttirová s Ievou Januškevičiuteovou. Tieto pretekárky sa zaraďujú na chvost výsledkovej listiny.

45

Marjolein Decroixová stratila viac než 12 sekúnd, a tak sa zaraďuje na priebežné 38. miesto. Belgická pretekárka tak bude môcť byť spokojná so svojim vystúpením.

44

Kim Vanreuselová dosiahla o 24 stotín horší čas než jej predošlá súperka z Gruzínska. Belgičanka je tak pretekárkou, ktorá momentálne uzatvára výsledkovú listinu.

43

Nino Ciklauriová ide na priebežné posledné miesto. Reprezentantka Gruzínska stratila takmer trinásť sekúnd, čo je už rozdiel niekoľkých extratried.

42

Aj Veľká Británia mala zastúpenie v slalomových pretekoch pod piatimi kruhmi. Charlie Guestová ide na 33. miesto, s čím zrejme bude môcť byť spokojná.

41

Marija Kirkovová z Bulharska sa zaraďuje za našu slalomárku. V celkovom súčte oboch kôl sa jej strata zastavila na úrovni 10,38 sekundy.

40

Poslednou slovenskou reprezentantkou v dnešných pretekoch bola Barbara Kantorová. Na víťazný čas Fridy Hansdotterovej stratila 9,8 sekundy, a tak skončí zrejme na 34. pozícii.

39

Lelde Gasūnová nabrala v súčte oboch kôl viac než 10-sekundovú stratu. Lotyšská reprezentantka sa zaraďuje na priebežné 36. miesto.

37-38

Ida Štimacová sa nedostala na úroveň tretieho medzičasu, a tak klasifikovaná nebude. Veľkú stratu nabrala následná Američanka Megan McJamesová, ktorej s časom 1:49,28 patrí posledné miesto.

36

Andrea Komšićová z Chorvátska bola úspešnejšia než jej predošlá súperka z Ruskej federácie. Zdolala ju približne o tri desatiny, a tak sa zaraďuje tesne pred ňu.

35

Jekaterina Tkačenková, reprezentujúca olympijský výber Ruska, stratila v súčte oboch kôl takmer osem sekúnd. Momentálne jej to stačí na 32. pozíciu.

34

Mireia Gutiérrezová z Andorry stratila v cieli viac než sedem sekúnd. Momentálne je na konci tretej desiatky, tesne za českou reprezentantkou Martinou Dubovskou.

33

Druhá česká pretekárka Gabriela Capová nebola taká úspešná ako jej krajanka. Nedostala sa dokonca ani na druhý meraný úsek, čo je veľká škoda.

32

Martina Dubovská sa na všetkých medzičasoch pohybovala okolo 30. miesta. Napokon sa zaraďuje o jednu priečku vyššie, keď na víťaznú Švédku stratila viac než šesť sekúnd.

31

Adeline Baudová Mugnierová z Francúzka prešla prvým medzičasom s mankom 4,25 sekundy. Následne ale chybovala, a tak nebude klasifikovaná v záverečných výsledkoch.

Sledovali sme veľmi dramatické slalomové preteky. Najšťastnejšou ženou je Frida Hansdotterová, ktorá získava svoju prvú medailu z olympijských hier. Druhá končí Wendy Holdenerová a z 9. miesta sa vďaka skvelej druhej jazde posunula na bronzový stupienok Katharina Gallhuberová. Petra Vlhová obsadila podobne ako v obrovskom slalome trináste miesto. Veronika Velez-Zuzulová skončila o štyri priečky za ňou.

1

Frida Hansdotterová je olympijskou šampiónkou! Wendy Holdenerová bojovala o zlato do posledných metrov, ale napokon zaostala za Švédkou o päť stotiniek. Švajčiarka sa chytá za hlavu, ale z Pjongčangu si odnesie striebro.

2

Frida Hansdotterová mala na štarte náskok viac než jednu sekundu. Švédka síce o polovicu z neho do tretieho medzičasu prišla, ale napokon ide do čela o 32 stotín sekundy. V Pjongčangu tak získa vytúženú olympijskú medailu.

3

Katharina Gallhuberová získa pod piatimi kruhmi medailu v slalomových pretekoch. Anna Swenn-Larssonová dlho viedla, ale vďaka horšiemu záveru zaostala o 66 stotín sekundy. Švédka sa zaraďuje na priebežné tretie miesto.

4

Katharina Gallhuberová zostáva na prvom mieste aj po jazde Mikaely Shiffrinovej, ktorá podľa dostupných informácii nie je úplne zdravotne fit. Možno aj preto v závere trošku spomalila a nakoniec zaostala za Rakúšankou o osem stotín.

5

Nina Haver-Løsethová zrejme nezaútočí na medailový stupienok. Nórska pretekárka stratila na Katharinu Gallhuberovú 1,22 sekundy, a tak ide na priebežnú druhú priečku. Bernadette Schildovú zdolala o dve stotinky.

6

Emelie Wikströmová bude po dnešných pretekoch sklamaná. Výbornú pozíciu z prvého kola nevyužila. V strednej časti trate netrafila ideálne jednu z bránok, stratila cenný čas a napokon sa zaradila až na siedme miesto pred Petru Vlhovú.

7

Chiara Costazzová začala dobre, držala si pohodlný náskok, ale v druhej polovici trate sa dopustila veľkej chyby. Tá ju v cieli stála 1,65 sekundy, a tak sa Talianka zaraďuje až na štvrtú pozíciu.

8

Poslednou Rakúšankou v dnešných pretekoch bola Bernadette Schildová. V záverečnej časti spravila chybu a v cieli stratila na Katharinu Gallhuberovú viac než sekundu. Výsledný čas jej stačí na druhé miesto.

9

Skvelá jazda! Katharina Gallhuberová išla od začiatku veľmi dynamicky, každým medzičasom sa jej náskok zvyšoval a napokon je z toho najlepšie druhé kolo. Rakúšanka nadelila svojej krajanke 1,62 sekundy.

10

Katharina Liensbergerová je v cieli veľmi spokojná. Druhé kolo jej vyšlo výborne a suverénne sa dostáva na lídersku pozíciu. V cieli jej namerali čas o 47 stotín lepší než v prípade Irene Curtoniovej.

11

Kanaďanka Laurence St. Germainová si zrejme nedokáže vylepšiť svoje umiestnenie z prvého kola. Ide až na priebežnú piatu pozíciu, keď na vedúcu taliansku reprezentantku stratila 1,23 sekundy.

12

Marina Wallnerová mala v prvom kole rovnaký čas ako Petra Vlhová. V druhej jazde ju prekonať nedokázala, a tak sa musí uspokojiť s priebežnou ôsmou priečkou. Nemka stratila na Irene Curtoniovú viac než sekundu.

12

Petra Vlhová mala na všetkých medzičasom veľmi tesné náskoky. V závere ale spravila chybičku, ktorá ju stále drahocenný čas. Liptáčka stratila napokon 54 stotín a ide na priebežnú tretiu priečku. Škoda, dnešné preteky si určite nielen ona predstavovala inak.

14

Irene Curtoniová predviedla vynikajúci výkon, ktorý jej môže zaistiť umiestnenie v elitnej desiatke. Tretím najlepším druhým kolom ide do vedenia o 45 stotín sekundy. Erin Mielzynská tak spadla na druhú priečku.

15

Maruša Ferková mala na štarte náskok 54 stotín, no prišla oň už na úvodnom medzičase. Slovinka išla trošku opatrnejšie, čo sa prejavilo na výslednom čase. Skúsená pretekárka ide až na piate miesto za Veroniku Velez-Zuzulovú.

16

Pred prvou reklamnou prestávkou sme sledovali jazdu Estelle Alphandovej. Švédka je povestná výbornými druhými jazdami, no tentokrát sa neprezentovala v dobrom svetle. Po chybe v strednej časti vypadla a nebude klasifikovaná.

17

Talianka Manuela Mölggová mala včera výborne rozbehnutý obrovský slalom, no druhé kolo pokazila. Druhá jazda jej nevyšla aj dnes v špeciálnom slalome a so stratou 1,26 sekundy ide až na ôsmu priečku.

18

Michelle Gisinová neudržala náskok z prvého kola, no pripíše si na konto aspoň cenný skalp Veroniky Velez-Zuzulovej. V porovnaní so Slovenkou bola rýchlejšia o 18 stotín a ide na priebežnú bronzovú pozíciu.

19

Maren Skjøldová nemá za sebou vydarenú jazdu druhého kola. Na vedúcu Erin Mielzynskú stratila viac než sekundu, a tak sa zaraďuje až na šieste miesto. Nórka v cieli vyzerá byť veľmi sklamaná.

19

Nemka Christina Geigerová nebude na slalomové preteky z juhokórejského Pjongčangu spomínať s úsmevom na perách. Druhé kolo po chybe v hornej časti nedokončila, a tak nebude ani len vo výsledkovej listine.

21

Veronika Velez-Zuzulová má za sebou svoje posledné individuálne vystúpenie pod piatimi kruhmi. Slovenská pretekárka išla o niečo dravejšie než v prvom kole, ale so stratou 58 stotín sekundy ide na tretie miesto.

22

Erin Mielzynská je novou líderkou dnešných pretekov. Kanaďanka predviedla najlepšie druhé kolo a ide do čela s náskokom 24 stotín sekundy. Teraz ale zbystríme pozornosť, na štarte je Veronika Velez-Zuzulová.

23

Nastasia Noensová mala na štarte minimálny náskok pred švajčiarskou líderkou. Francúzka sa v druhom kole predviedla treťou najlepšou jazdou, ale za Denise Feierabendovou zaostala o 55 stotín.

24

Meta Hrovatová dosiahla v prvom kole rovnaký čas ako Denise Feierabendová. V tomto slovinsko-švajčiarskom súboji ale nakoniec na svoju súperku nestačila. So stratou 77 stotín ide na priebežné druhé miesto.

24

Denise Feierabendová si výrazne polepší v celkovej klasifikácii. Švajčiarka predviedla výborné druhé kolo a Ane Bucikovej nadelila viac než sekundu. Rodáčka z Engelbergu tak ide jasne na prvú pozíciu.

26

Ana Buciková mala takisto komfortný náskok na medzičase tesne pred cieľom. V spodnej časti z neho Kristin Lysdahlová poriadne ukrojila, ale napokon ide Slovinka do vedenia o jedenásť stotín.

27

Nevena Ignjatovićová mala výrazný náskok na predposlednom medzičase. V záverečnej časti trate ale oň prišla a napokon stratila na nórsku pretekárku 46 stotín sekundy. Srbka sa tak zaraďuje na druhú priečku.

28

Kristin Lysdahlová chybovala v prvom kole, a tak nemohla byť so svojim výsledkom spokojná. V druhej jazde si čiastočne napravila reputáciu a je novou líderkou závodu. Nórka ťažila najmä z dobrej strednej časti trate.

29

Roni Remmeová z Kanady bola lepšia než jej predošlá súperka. Na štarte mala nepatrný náskok siedmich stotín, no následne ho zvýšila na šesť desatín. Reprezentantka krajiny javorového listu tak ide do čela.

30

Marija Škanovová má za sebou druhú jazdu. Bola pomerne rytmická, bez väčších zaváhaní. Bieloruska môže byť spokojná a v cieli bude čakať, na čo jej čas 1:44,21 min. bude stačiť.

ŠTART

Druhé kolo ženského slalomu pod piatimi olympijskými kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu sa práve začalo. Ako prvá sa predvedie Bieloruska Marija Škanovová, ktorá postúpila so štartovým číslom 40.

Pekné skoré ráno prajem všetkým fanúšikom alpského lyžovania. V druhom kole slalomových pretekov nebude chýbať Petra Vlhová s Veronikou Velez-Zuzulovou, no rozhodne sme si po úvodnej jazde predstavovali ich lepšie východiskové pozície.

VÍŤAZNÁ HOLDENEROVÁ A SKVELÉ ŠVÉDKY

Prvé kolo ovládla Wendy Holdenerová, ktorá mala výhodu najlepšieho štartovacieho čísla. Švajčiarka predviedla bezchybnú jazdu a zašla čas 48,89 sekundy. Mimoriadne úspešné boli reprezentantky Švédska. V prvej šestke ich totiž máme až tri. Druhú pozíciu drží s mankom dvoch desatín Frida Hansdotterová a reálnu medailovú šancu má aj Anna Swennová Larssonová. Tá stratila 0,4 sekundy a prekvapujúco odsunula mimo stupňov víťaziek Mikaelu Shiffrinovú. Do sekundovej straty sa vtesnala ešte ôsma Bernadette Schildová, ktorá začína trojčlennú rakúsku skupinu na konci TOP 10. Zo známejších mien nedokončili svoju jazdu Lena Duerrová, Stephanie Brunnerová a nepríjemne spadla aj skúsená Američanka Resi Stieglerová.

PRVÉ KOLO AKO ZO ZLÉHO SNA

Bohužiaľ, slovenským reprezentantkám sa absolútne nedarilo. Petra Vlhová od začiatku nechytila správny rytmus a predviedla svoju najhoršiu jazdu počas sezóny. V cieli stratila 2,23 sekundy, čo je strašne veľa. V druhom kole bude útočiť z dvanásteho miesta, pričom zaznamenala rovnaký čas ako Nemka Marina Wallnerová. Druhá Slovenka Veronika Velez-Zuzulová sa takisto nevyvarovala niekoľkým chybám a obsadila 21. miesto so stratou 2,57 sekundy. V Lenzerheide zašla Bratislavčanka mimoriadne vydarené druhé kolo, a tak verme, že niečo podobné sa udeje aj v olympijskom Pjongčangu. Ostatné dve Slovenky štartovali na konci začiatku desiatky. Barbara Kantorová skončila na 40. pozícii a Soňa Moravčíková prvé kolo nedokončila.

SLOVENKY NEMAJÚ ČO STRATIŤ

Architektom trate druhého kola je švajčiarsky tréner Werner Zurbuchen. Aj to by mohla byť výhoda pre Wendy Holdenerovú, ktorá má obdivuhodnú formu a smeruje za olympijským zlatom. Netreba však zabúdať na Mikaelu Shiffrinovú, ktorú počas sezóny v slalome porazila v priamom súboji len Petra Vlhová. Rodáčka z Liptovského Mikuláša bola po prvom kole nesmierne frustrovaná a sklamaná. Medailové ambície sú zrejme preč, no prípadnou dobrou druhou jazdou sa Slovenka môže výrazne posunúť vyššie vo výsledkovej listine. To isté platí aj v prípade Veroniky Velez-Zuzulovej. Naše lyžiarske hviezdy nemajú absolútne čo stratiť…

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 05:15.

Konečné výsledky::
1. Frida Hansdotterová (SWE) 1:38.63
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0.05
3. Katharina Gallhuberová (AUT) +0.32
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.40
5. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0.98
6. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1.53
7. Bernadette Schildová (AUT) +1.55
8. Katharina Liensbergerová (AUT) +1.94
9. Chiara Costazzová (ITA) +1.97
10. Irene Curtoniová (ITA) +2.41
11. Erin Mielzynská (CAN) +2.86
12. Emelie Wikströmová (SWE) +2.94
13. Petra Vlhová (SVK) +2.95
14. Denise Feierabendová (SUI) +3.10
15. Laurence St. Germainová (CAN) +3.17
16. Michelle Gisinová (SUI) +3.22
17. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +3.44
18. Maruša Ferková (SLO) +3.45
19. Marina Wallnerová (GER) +3.47
20. Nastasia Noensová (FRA) +3.65
21. Meta Hrovatová (SLO) +3.87
22. Maren Skjøldová (NOR) +3.99
23. Manuela Mölggová (ITA) +4.12
24. Ana Buciková (SLO) +4.28
25. Kristin Lysdahlová (NOR) +4.39
26. Nevena Ignjatovićová (SRB) +4.85
27. Roni Remmeová (CAN) +4.98
28. Marija Škanovová (BLR) +5.58
29. Martina Dubovská (CZE) +6.14
30. Mireia Gutiérrezová (AND) +7.43
34. Barbara Kantorová (SVK) +9.80


Poradie po prvom kole::
1. Wendy Holdenerová (SUI) 48,89
2. Frida Hansdotterová (SWE) +0,20
3. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0,40
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,48
5. Nina Haver-Løsethová (NOR) +0,86
6. Emelie Wikströmová (SWE) +0,87
7. Chiara Costazzová (ITA) +0,94
8. Bernadette Schildová (AUT) +1,00
9. Katharina Gallhuberová (AUT) +1,23
10. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,54
11. Laurence St. Germainová (CAN) +2,05
12. Marina Wallnerová (GER) +2,23
12. Petra Vlhová (SVK) +2,23
14. Irene Curtoniová (ITA) +2,26
15. Maruša Ferková (SLO) +2,40
16. Estelle Alphandová (SWE) +2,45
17. Manuela Mölggová (ITA) +2,54
18. Michelle Gisinová (SUI) +2,54
19. Maren Skjøldová (NOR) +2,55
19. Christina Geigerová (GER) +2,55
21. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +2,57
22. Erin Mielzynská (CAN) +2,94
23. Nastasia Noensová (FRA) +2,95
24. Meta Hrovatová (SLO) +3,04
24. Denise Feierabendová (SUI) +3,04
26. Ana Buciková (SLO) +3,20
27. Nevena Ignjatovićová (SRB) +3,21
28. Kristin Lysdahlová (NOR) +3,23
29. Roni Remmeová (CAN) +3,54
30. Marija Škanovová (BLR) +3,61