Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
SP - preteky s hromadným štartom žien, 12,5 km, Anterselva

21.01.2018 o 12:30

Víťazka: Darja Domračevová (BLR)

Štadión: Anterselva (Taliansko)
Filter

Slovenské biatlonistky sa nám postarali o pekné nedeľné popoludnie. Anastasia Kuzminová skončila na druhom mieste, pričom ju o víťazstvo obral posledný netrafený terč. Paulína Fialková chybovala počas celých pretekov s hromadným štartom len raz a vybojovala si výborné 13. miesto. Víťazkou sa stala Darja Domračevová a miesto na stupňoch víťaziek sa ušlo aj pre Fínku Kaisu Mäkäräinenovú. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalšie biatlonové prenosy už z olympijského Pjongčangu.

Dnešné preteky s hromadným štartom sa skončili.

CIEĽ

Výborný výsledok si pripisuje na svoje konto aj Paulína Fialková. V záverečnom kole si udržala svoje trináste miesto, keď tesne zdolala Céliu Aymonierovú a Franzisku Hildebrandovú.

CIEĽ

DARJA DOMRAČEVOVÁ zvládla posledné bežecké kolo na výbornú a udržala si svoj náskok pred Anastasiou Kuzminovou. Slovenka končí na druhom mieste, čo je výborný výsledok. Stupne víťaziek si udržala aj Kaisa Mäkäräinenová, ktorá na trati predstihla Marte Olsbuovú a tiež líderku disciplíny Lauru Dahlmeierovú.

12,1km

Už len 400 metrov delí Darju Domračevovú od dnešného víťazstva. Anastasia Kuzminová s najväčšou pravdepodobnosťou skončí na druhom mieste. Na stupňoch víťaziek nebude chýbať ani Kaisa Mäkäräinenová, ktorá ukazuje svoju bežeckú silu.

11,1km

Anastasia Kuzminová dnes zrejme nevyhrá, pretože na záverečnom okruhu už nie je taká rýchla. Oproti strelnici sa jej Darja Domračevová poriadne vzdialila a má k dobru už 15 sekúnd.

Str. 4

Druhá slovenská reprezentantka Paulína Fialková zaznamenala čistú streleckú položku a patrí jej trinásta pozícia. Pred ďalšími pretekárkami má celkom slušný náskok, takže by to mohla udržať v TOP 15.

Str. 4

Anastasia Kuzminová minula dvadsiaty terč, ale má obrovskú šancu na víťazstvo. Dorothea Wiererová dvakrát chybovala a ide až na tretie miesto. Naša pretekárka je druhá, s odstupom len troch sekúnd za Darjou Domračevovou.

9,6 km

Dorothea Wiererová má za sebou ďalší medzičas. Oproti tomu predošlému troška zvýšila svoj náskok pred slovenskou pretekárkou. O všetkom rozhodne záverečná streľba. Dopredu ide Laura Dahlmeierová, ktorá je piata. Paulína Fialková sa drží na 19. mieste.

8,6 km

Anastasia Kuzminová stiahla päť sekúnd zo svojho manka na vedúcu Talianku. Zďaleka však nemá isté ani miesto na stupňoch víťaziek, pretože za sebou máme Marte Olsbuovú, Lauru Dahlmeierovú či Darju Domračevovú.

Str. 3

Bohužiaľ, Paulína Fialková minula na tretej streleckej položke posledný výstrel. Namiesto umiestnenia v najlepšej desiatke jej tak patrí priebežné 16. miesto so stratou 77 sekúnd. Zlé preteky ide Veronika Vítková, ktorá je až na 23. mieste.

Str. 3

Dorothea Wiererová bude mať komfortný náskok, pretože Kaisa Mäkäräinenová dvakrát chybovala. Konečne ale vybielila všetky terče Anastasia Kuzminová a dostáva sa na druhé miesto s mankom 23 sekúnd.

7,1 km

Dorothea Wiererová strieľa dnes fantasticky a potvrdzuje rolu jednej z favoritky pretekov. Spoločne s Kaisou Mäkäräinenovou je vpredu, pričom ich náskok predstavuje 15 sekúnd. Anastasia Kuzminová je už piata – neskutočný bežecký výkon. Paulína Fialková je dvanásta pred Tiril Eckhoffovou.

6,1 km

Kaisa Mäkäräinenová stiahla už takmer celý náskok, ktorý si po streľbe vypracovala domáca Dorothea Wiererová. Naše reprezentantky momentálne uzatvárajú prvú desiatku so stratou na úrovni pol minúty. Až za nimi je Nemka Laura Dahlmeierová.

Str. 2

Výbornú polovicu pretekov má za sebou Paulína Fialková. Rodáčka z Brezna vybielila všetkých desať terčov, a tak jej patrí deviata pozícia. Anastasia Kuzminová sa už vrátila z trestného kola a je jedenásta s mankom 35 sekúnd.

Str. 2

Dorothea Wiererová ide do čela pretekov s ďalšiu čistou streleckou položkou. Anastasia Kuzminová minula raz, no jej hlavná konkurentka v boji o žltý dres Kaisa Mäkäräinenová bola bezchybná.

4,6 km

Máme za sebou ďalší kilometer. Dorothea Wiererová udáva tempo vedúcej dvojice, no to je podstatne nižšie v porovnaní s Anastasiou Kuzminovou. Tá doslova letí po trati a už je šiesta s mankom zanedbateľných desiatich sekúnd.

3,6 km

Na čele pretekov sa nám vytvorila dvojica Dorothea Wiererová a Denise Hermmannová. Ich náskok predstavuje desať sekúnd pred treťou Céliou Aymonierovou. Anastasia Kuzminová je už trinásta, Paulína Fialková o štyri miesta za ňou.

Str. 1

Paulína Fialková predviedla bezchybný strelecký výkon a posunula sa na 15. miesto. Hneď za ňou je už Anastasia Kuzminová, ktorá sa vrátila z trestného kola. Momentálne stráca na čelo pretekov 26 sekúnd.

Str. 1

Ako prvá začala strieľať Anastasia Kuzminová. Vyzeralo to veľmi dobre, ale posledný výstrel jej ušiel. Do čela pretekov ide domáca nádej Dorothea Wiererová s tesným náskokom pred Denise Herrmannovou.

2,1 km

Už v prvom bežeckom kole vidíme poriadne natiahnuté štartové pole. Anastasia Kuzminová preteky rozbehla pomerne rýchlo a necháva za sebou aj najväčšie favoritky. Napríklad, Laura Dahlmeierová stráca už desať sekúnd.

1,1 km

Na úvodnom medzičase je na prvom mieste Anastasia Kuzminová. Druhá naša reprezentantka Paulína Fialková trošku zaostáva a je predposledná s mankom 15,5 sekundy. Záležať však bude na streľbe, ktorú určite sťaží sneženie.

0,5 km

Biatlonistky majú za sebou úvodných 500 metrov z celkovej porcie 12,5 kilometra. Do pretekov napokon nestúpili Nadežda Skardinová a Marie Dorinová-Habertová. Nahradilo ich francúzsko-ruské duo Célia Aymonierová a Tatiana Akimovová.

ŠTART

Preteky s hromadným štartom žien sa v talianskej Anterselve práve začali. So žltým dresom vedúcej pretekárky Svetového pohára vyrazila na trať Kaisa Mäkäräinenová. Červený dres pre zmenu oblieka najväčšia favoritka pretekov Laura Dahlmeierová.

Pekné popoludnie prajem všetkým športovým fanúšikom. Vrcholom biatlonovej sezóny budú olympijské hry v Pjongčangu, ktoré štartujú už o 19 dní. Poslednou ženskou previerkou pred týmto športovým sviatkom sú dnešné preteky s hromadným štartom v talianskej Anterselve.

PRED TÝŽDŇOM SA ROZHODOVALO NA PÁSKE

V doterajšom priebehu sezóny sme sledovali dvojicu pretekov s hromadným štartom. Vo francúzskom Annecy triumfovala domáca Justine Braisazová, pre ktorú to bolo vôbec prvé víťazstvo v rámci Svetového pohára. Pred siedmimi dňami sa v nemeckom Ruhpoldingu bojovalo o prvé miesto až na záverečnom bežeckom okruhu. Po senzačnom víťazstve siahala Kanaďanka Rosanna Crawfordová, ale 700 metrov pred cieľom ju predstihla skupina v zložení Kaisa Mäkäräinenová, Laura Dahlmeierová a Veronika Vítková. Vo finiši mala najviac síl Fínka, čím si upevnila vedúce postavenie celkovej klasifikácie. Zároveň tak nadviazala na úspechy z minulého roka, keď v Ruhpoldingu vyhrala šprint a tiež následnú stíhačku.

ŠTARTOVÁ LISTINA AJ S DVOMA SLOVENKAMI

Priebežnou líderkou disciplíny je Laura Dahlmeierová. Masák síce ešte nevyhrala, no v oboch prípadoch skončila v TOP 3. Anastasia Kuzminová má na konte 59 bodov, čo jej stačí na priebežnú deviatu priečku. V ostatných pretekoch sa jej strelecky príliš nedarilo. V Anterselve minula zatiaľ 7 z 30 výstrelov, a tak nemohla bojovať o víťazstvo ani v šprinte, ani v stíhačke. Pokles streleckej formy pripisuje únave, ale do zajtrajších pretekov dá všetko. Výborne je, že v štartovej listine figuruje ešte jedno slovenské meno. Paulíne Fialkovej patrí v celkovom hodnotení síce až 39. miesto, ale účasť v pretekoch s hromadným štartom si vybojovala vďaka dobrým výkonom priamo v Taliansku.

VLANI SENZAČNE USPELA HORCHLEROVÁ

Preteky najlepšej tridsiatky biatlonistiek nie sú v Anterselve každoročnou záležitosťou. Vlaňajší rok bol však výnimkou a z prekvapujúceho víťazstva sa tešila Nemka Nadine Horchlerová. Tá využila záverečné strelecké zaváhanie Laury Dahlmeierovej a na trati dokázala predstihnúť aj Češku Gabrielu Koukalovú. V spomínanom závode sa nepredstavila ani jedna slovenská reprezentantka. Sklamanie neskrývala Dorothea Wiererová, ktorá pred domácim publikom obsadila až 17. miesto. Dnes určite patrí k favoritkám, čo potvrdzuje aj včerajšie druhé miesto v stíhacích pretekoch. Okrem nej však majú čo povedať do hry o víťazstvo aj Dahlmeierová, Mäkäräinenová, Kuzminová či Domračevová.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:30.

Konečné výsledky::
1. Darja Domračevová (BLR) 40:23,9 min (1)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) +11,9 s (3)
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +16,2 (4)
4. Marte Olsbuová (NOR) +22,6 (2)
5. Laura Dahlmeierová (GER) +23,9 (2)
6. Maren Hammerschmidtová (GER) +25,2 (1)
7. Dorothea Wiererová (ITA) +29,4 (2)
8. Franziska Preussová (GER) +32,3 (1)
9. Vanessa Hinzová (GER) +47,8 (1)
10. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS) +55,6 (2)
11. Valj Semerenková (UKR) +1:06,4 (1)
12. Iryna Krjuková (BLR) +1:07,1 (1)
13. Paulina Fialková (SVK) +1:11,5 (1)
14. Célia Aymonierová (FRA) +1:12,8 (2)
15. Franziska Hildebrandová (GER) +1:14,5 (3)
16. Lisa Vittozziová (ITA) +1:18,6 (3)
17. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:30,1 (2)
18. Nicole Gontierová (ITA) +1:30,1 (3)
19. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:40,4 (4)
20. Justine Braisazová (FRA) +1:40,4 (4)
21. Denise Herrmannová (GER) +1:48,8 (5)
22. Vita Semerenková (UKR) +1:57,0 (3)
23. Galina Višnevská (KAZ) +2:08,4 (2)
24. Anais Bescondová (FRA) +2:45,2 (6)
25. Selina Gasparinová (SUI) +2:55,5 (5)
26. Anais Chevalierová (FRA) +3:23,9 (3)
27. Veronika Vítková (CZE) +3:47,5 (3)
28. Julia Džimová (UKR) +5:08,2 (5)
29. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +5:41,5
30. Tatiana Akimovová (RUS) +6:27,5 (5)

Štartová listina dnešných pretekov: :
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Laura Dahlmeierová (GER)
5. Veronika Vítková (CZE)
6. Denise Herrmannová (GER)
7. Justine Braisazová (FRA)
8. Darja Domračevová (BLR)
9. Anais Bescondová (FRA)
10. Vita Semerenková (UKR)
11. Lisa Vittozziová (ITA)
12. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS)
13. Franziska Hildebrandová (GER)
14. Julia Džimová (UKR)
15. Valj Semerenková (UKR)
16. Vanessa Hinzová (GER)
17. Maren Hammerschmidtová (GER)
18. Iryna Krjuková (BLR)
19. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
20. Marte Olsbuová (NOR)
21. Selina Gasparinová (SUI)
22. Synnøve Solemdalová (NOR)
23. Anais Chevalierová (FRA)
24. Celia Aymonierová (FRA)
25. Tatiana Akimovová (RUS)
26. Tiril Eckhoffová (NOR)
27. Galina Višnevská (KAZ)
28. Franziska Preussová (GER)
29. Paulína Fialková (SVK)
30. Nicole Gontierová (ITA)