Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
SP - slalom žien, 2. kolo, Záhreb

03.01.2018 o 16:30

Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)

Štadión: Záhreb (Chorvatsko)
Filter

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vyhráva v priebehu troch dní druhé slalomové preteky. Po triumfe v paralelnom slalome vyhráva aj na Medveďom vŕšku v chorvátskom Záhrebe. S odstupom 1,59 sekundy končí za ňou Wendy Holdenerová a tretie miesto si napokon vybojovala Frida Hansdotterová. Bohužiaľ, na Petru Vlhovú sa lepí smola. Od jubilejného desiateho pódia vo Svetovom pohári ju delilo 13 stotín sekundy. Nebola však zdravotne fit, a tak pred jej výkonom musíme dať opäť klobúk dole. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

1

Víťazstvo číslo 38 je doma! Mikaela Shiffrinová si kontrolovala svoju pozíciu a víťazí s obrovským odstupom 1,59 sekundy. Čo viac dodať? Američanka vyhráva ďalšie preteky a stáva sa novou slalomovou kráľovnou na Medveďom vŕšku v chorvátskom Záhrebe.

2

Wendy Holdenerová predviedla vynikajúcu jazdu a ide do čela priebežného poradia o 52 stotín sekundy. Dnes tak môže byť najhoršia druhá, pretože na štarte je už len americká superhviezda Mikaela Shiffrinová.

3

Škoda! Petra Vlhová stratila v cieli na vedúcu Fridu Hansdotterovú trinásť stotín sekundy, a tak sa zaraďuje na priebežnú druhú pozíciu. No, uvidíme, či pre rodáčku z Liptovského Mikuláša zostane miesto na stupňoch pre víťazky.

4

Bernadette Schildová zrejme nebude na stupňoch víťaziek. Momentálne je na druhom mieste so stratou 0,27 sekundy. Ľutovať môže nevydarenú hornú časť trate, kde spravila viacero chýb. Teraz ale držme palce, na trati je Petra Vlhová.

5

Frida Hansdotterová podľa očakávaní ide do priebežného vedenia. Víťazka slalomovej disciplíny zo sezóny 2015/2016 predviedla výborné druhé kolo a Katharinu Gallhuberovú pokorila o osem desatín. Švédka by teoreticky mohla atakovať stupne víťaziek.

6

Prekvapenie z rakúskeho Lienzu Estelle Alphandová mala dnešné preteky vynikajúco rozbehnuté, ale napokon je prvou lyžiarkou, ktorá nedokončuje jazdu druhého kola. Dnes tak Švédka bodovať nebude.

7

Mélanie Meillardová rozbehla svoju jazdu veľmi zle, keď bola možno až príliš namotivovaná. Úvodné zaváhanie ju rozhodilo, následne robila zbytočné chyby a patrí jej štvrté miesto s odstupom viac než štyroch desatín.

8

Po reklamnej prestávke sa dolu svahom pustila Katharina Liensbergerová. V strednej časti zaváhala, čím prišla o svoj náskok. Jej jazda nevyzerala na pohľad práve najlepšie, bolo tam veľa chýb, ale fantasticky to zvládla a je tretia.

9

Katharina Gallhuberová zachraňuje česť rakúskemu alpskému lyžovaniu. O päť stotín sekundy sa dostáva na prvú priečku pred Erin Mielzynskú. V spodnej časti síce stratila štyri desatiny, ale napokon jej to stačilo.

10

Michelle Gisinová mala na štarte celkom slušný náskok, ale nedokázala ho zužitkovať. Švajčiarke patrí priebežná piata priečka a určite bude držať palce aj svojim krajankám. Ich jazdy nás ešte len čakajú.

11

Ana Buciková rozhodne nebude spokojná so svojou jazdou druhého kola. Mohla útočiť na najlepšiu desiatku, ale po zbabranej jazde sa už teraz Slovinka zaradila na 15. miesto s mankom 1,87 sekundy.

12

Erin Mielzynská predviedla svoj najlepší výkon v tejto sezóne. Kanadská pretekárka bola v spodnej časti trate najrýchlejšia a sympaticky jej tlieska aj Anna Swenn-Larssonová. Mielzynská ide do čela o 38 stotín sekundy.

13

Rovnaký čas ako predošlá talianska pretekárka mala po prvom kole aj Denise Feierabendová. Švajčiarka v tomto internom súboji síce uspela, ale so stratou 0,61 sekundy jej patrí až priebežná šiesta pozícia.

13

Talianska pretekárka Chiara Costazzová výrazne chybovala tesne po druhom medzičase. Takmer nedokončila svoju jazdu… Napokon sa vošla do všetkých bránok a zaraďuje sa na predposlednú priečku. Zdolala iba Lenu Dürrovú.

15

Najlepšiu pätnástku prvého kola otvorila Julia Grünwaldová. Rakúšanka ale nezajazdila vôbec dobre. Predviedla jednu z najhorších druhých jázd a s odstupom viac než dvoch sekúnd sa zaraďuje až za Martinu Dubovskú.

16

Teraz sme videli pekný švédsko-americký súboj. Resi Stieglerová príkladne bojovala do posledných metrov, ale napokon sa zaraďuje na štvrtú priečku s mankom 35 stotín. V Záhrebe nasleduje reklamná prestávka.

17

Poslednou nemeckou pretekárkou bola Christina Geigerová. Veľmi dobré štartové číslo 9 dnes vôbec nevyužila a momentálne sa zaraďuje až na siedme miesto s mankom celej jednej sekundy.

18

Druhýkrát po sebe sa v druhom kole predstavuje aj mladá Kanaďanka Roni Remmeová. V cieli vidíme na jej tvári úsmev, hoci ju tesne minula prvá priečka. Anna Swenn-Larssonová bola rýchlejšia len o stotinku.

19

Skúsená Talianka Irene Curtoniová mala na štarte desatinku k dobru, no nedokázala ju navýšiť. Naopak, na trati bola pomalšia než švédska líderka a momentálne sa zaraďuje na tretie miesto.

20

Druhé kolo staval nemecký tréner Tobias Lux a s výkonom Mariny Wallnerovej môže byť spokojný. Nemka ide na priebežné druhé miesto so stratou 28 stotín. Najviac stratila v spodnej časti, kde jej zrejme už došli sily.

21

Na čele pretekov máme aktuálne švédsky tandem. Anna Swenn-Larssonová predviedla najlepšie druhé kolo a ide na prvé miesto o takmer sedem desatín. Úspech jej očividne praje aj jej krajanka Ylva Staalnackeová.

22

Nemecká pretekárka Lena Dürrová chybovala už v hornej časti trati. Celkovo jej jazda bola veľmi, veľmi slabá. Momentálne sa rodáčka z Mníchova zaraďuje na posledné miesto so stratou 2,37 sekundy.

23

Jedna z menej známych švédskych pretekárok Ylva Staalnackeová príjemné prekvapila a ide do čela pretekov v chorvátskom Záhrebe. Predviedla síce piate najlepšie druhé kolo, ale v cieli je rýchlejšia než Maruša Ferková o 25 stotín sekundy.

24

Menším sklamaním prvého kola bola Maren Skjøldová, ktorá v pondelňajšom paralelnom slalome skončila piata. Nórka sa príliš nevyznamenala ani počas svojej druhej jazdy a v cieli je rýchlejšia iba v porovnaní s Martinou Dubovskou.

25

Už treťou rakúskou pretekárkou v druhom kole bola Carmen Thalmannová. Na medzičasoch si držala tesný náskok a napínavé to bolo až do konca. Napokon je štvrtá, keď stratila 31 stotín. Spokojnosť na jej tvári budeme hľadať veľmi ťažko.

26

Maruša Ferková predviedla veľmi peknú jazdu. Na druhom medzičase viedla o takmer pol sekundy. V závere trate síce niečo stratila, no Slovinka sa zaraďuje na priebežnú lídersku pozíciu s odstupom 0,19 sekundy.

27

Svoju jazdu druhého kola má za sebou aj Martina Dubovská. Česká reprezentantka nešla nejako dynamicky a figuruje až na štvrtom mieste so stratou takmer siedmich desatín. Škoda, Dubovská mohla trošku viac zariskovať, no každý bod sa počíta.

28

Katharina Huberová mala na štarte zanedbateľný náskok dvoch stotín sekundy. V porovnaní so svojou krajankou dlho viedla, na druhom medzičase dokonca o tri desatiny, ale napokon je druhá s odstupom jedinej stotinky.

29

Skúsená Talianka Manuela Mölggová bola na všetkých medzičasoch lepšia než jej rakúska súperka. Záverečná sekvencia jej ale nevyšla, a tak prichádza do cieľa so stratou dvoch desatín.

29

Katharina Truppeová stanovila prvý celkový čas. Ten má hodnotu 1:57,49. Uvidíme, či sa Rakúšanka posunie v konečnom poradí o niečo vyššie. Oproti prvému kolu sa v Záhrebe rozsnežilo.

ŠTART

Druhé kolo kráľovského slalomu v chorvátskom Záhrebe sa práve začalo. Najvýhodnejšiu trať bude mať prvá zo siedmich rakúskych pretekárok – Katharina Truppeová.

Pekný podvečer vám prajem pri sledovaní textového prenosu z druhého kola slalomových pretekov, ktoré dnes hostí chorvátsky Záhreb. Pri neúčasti Veroniky Velez-Zuzulovej je trón pre slalomovú kráľovnú voľný, a tak sa poďme pozrieť na to, kto si naň zasadne.

SKVELÁ SHIFFRINOVÁ, OBDIVUHODNÁ VLHOVÁ

Nemusíte mať nejaké špeciálne veštecké schopnosti, aby ste uhádli víťazku prvého kola. Áno, je ňou Mikaela Shiffrinová. Američanka predviedla ďalšiu fenomenálnu jazdu a vytvorila si komfortnú pozíciu. Na Nový rok v nórskom Osle vyrovnala v počte víťazstiev zápis Marlies Schildovej a je veľmi pravdepodobné, že ju o pár hodín aj predbehne. Rodáčka z Vailu má pred druhou Wendy Holdenerovou náskok 1,41 sekundy, čo je veľký luxus.

Na dlhej záhrebskej trati, pozostávajúcej zo 72 bránok, predviedla obdivuhodný výkon aj Petra Vlhová. Liptáčka nie je zdravotne fit, čo sa prejavilo najmä v závere. Právu tu stratila na Američanku sekundu, a tak s ňou nemohla bojovať o víťazstvo. Napriek tomu je na treťom mieste s náskokom 36 stotín pred štvrtou Bernadette Schildovou. Švédka Frida Hansdotterová stratila viac než dve sekundy, no maximálne spokojná môže byť jej krajanka Estelle Alphandová. Tá so štartovým číslom 25 obsadila skvelú šiestu priečku.

DO DRUHÉHO KOLA POSTÚPILA AJ DUBOVSKÁ

Z favoritiek nedokončila svoju jazdu len Nina Haver-Løsethová, ktorá tak pokračuje vo svojom tohtosezónnom trápení. Krajinu fjordov v druhom kole bude zastupovať len Maren Skjøldová, ktorá ju zdolala aj v pondelňajšom paralelnom slalome. Tradične najväčšiu účasť bude mať Rakúsko, tentokrát v podobe siedmich pretekárok. Zaujímavosťou je, že nemáme tridsiate miesto, pretože na 29. priečke dosiahli identický čas Manuela Mölggová a Katharina Truppeová.

Českých a slovenských fanúšikov po dlhšej dobe potešila aj Martina Dubovská. Rodáčka z Třinca vyštartuje ako štvrtá a bude sa snažiť vylepšiť svoje 29. miesto z fínskeho Levi. Druhé kolo bude stavať nemecký tréner Tobias Lux. Najlepšou Nemkou vo výsledkovej listine je Christina Geigerová, ktorá so stratou 3,47 sekundy obsadila sedemnástu priečku. Okrem iného treba vyzdvihnúť aj výkon Kathariny Liensbergerovej, ktorá s vysokým číslom 35 obsadila senzačné ôsme miesto.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 16:30.

Výsledky prvého kola::
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 52,99
2. Wendy Holdenerová (SUI) +1,41
3. Petra Vlhová (SVK) +1,61
4. Bernadette Schildová (AUT) +1,97
5. Frida Hansdotterová (SWE) +2,04
6. Estelle Alphandová (SWE) +2,23
7. Mélanie Meillardová (SUI) +2,43
8. Katharina Liensbergerová (AUT) +2,54
9. Katharina Gallhuberová (AUT) +2,73
10. Michelle Gisinová (SUI) +2,97
11. Ana Buciková (SLO) +3,16
12. Erin Mielzynská (CAN) +3,31
13. Denise Feierabendová (SUI) +3,36
13. Chiara Costazzová (ITA) +3,36
15. Julia Grünwaldová (AUT) +3,43
16. Resi Stieglerová (USA) +3,46
17. Christina Geigerová (GER) +3,47
18. Roni Remmeová (CAN) +3,48
19. Irene Curtoniová (ITA) +3,49
20. Marina Wallnerová (GER) +3,51
21. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +3,59
22. Lena Dürrová (GER) +3,85
23. Ylva Staalnackeová (SWE) +3,93
24. Maren Skjøldová (NOR) +3,95
25. Carmen Thalmannová (AUT) +4,00
26. Maruša Ferková (SLO) +4,26
27. Martina Dubovská (CZE) +4,49
28. Katharina Huberová (AUT) +4,59
29. Manuela Mölggová (ITA) +4,61
29. Katharina Truppeová (AUT) +4,61.