Miomir Kecmanovič Srbsko
0 : 2
6:7 , 2:6
Lukáš Klein Slovensko

Miomir Kecmanovič bol veľmi blízko k zisku prvého setu, v ktorom však dvakrát zlyhal pri podaní na víťazstvo a to nakoplo Lukáša Kleina k jednoznačnej dominancii vo zvyšnom priebehu zápasu. Tajbrejk zvládol Klein veľmi presvedčivo a v druhom sete mu stačili dva brejky, pričom na svojom podaní už Kecmanoviča nepustil ani k brejkbalu. Slovensko tak zaskočilo Srbsko, pretože v domácom prostredí Kecmanovič ako jednotka podľahol slovenskej dvojke Kleinovi a Molčan má tak ešte väčšiu motiváciu vybojovať druhý bod v druhej piatkovej dvojhre proti Lajovičovi. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás znova nabudúce!

2:6

Lukáš Klein symbolicky zakončil zápas esom na stred a po vynikajúcom výkone získava prvý bod pre Slovensko, keď porazil srbskú jednotku Miomira Kecmanoviča po setoch 7:6(2) a 6:2!

30-40

Kecmanovič si otvoril výmenu od základnej čiary, ale napokon pokazil krížny forhend a Klein má prvý mečbal!

30-30

Ešte prichádzajú komplikácie pre Kleina, pretože ďalší pokus o dropshot neprešiel na druhú stranu.

15-30

Klein trafil eso von z kurtu, ktoré je už celkovo dvanáste v zápase.

15-15

Ťažký bekhendový halfvolej Klein zvládol.

15-0

Klein podáva na víťazstvo v zápase, ale začína len napáleným forhendom do siete.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.

2:5

Kleinov forhendový return skončil v sieti, takže Kecmanovič znižuje na 2:5 v druhom sete.

40-15

Ďalší bod z podania pre Kecmanoviča, ktorý má dva gembaly.

30-15

Kecmanovič si pomáha aspoň priamym bodom.

15-15

Ďalšiu výmenu však zvládol Kecmanovič, ktorý však je stále na pokraji prehry.

0-15

Kecmanovič podáva na udržanie v zápase, ale Klein trafil víťazný krížny forhendový return.

1:5

Tak Klein si v dôležitej chvíli pomohol podaním, pretože po jedenástom ese v zápase vedie 5:1 v druhom sete.

40-A

Ďalšie eso pre Kleina, ktorý má výhodu.

40-40

Klein tentokrát na sieti neuspel, pretože Kecmanovič ho obhodil krížnym forhendom a je tu zhoda.

30-40

Lenže Klein odpovedá esom na stred a má gembal.

30-30

Kecmanovič predviedol po dlhej dobe pekný víťazný bekhend po čiare a ešte sa snaží vykresať nádej.

15-30

Priamy bod pre Kleina.

15-15

Výborný prechod na sieť v podaní Kleina, ktorý zakončil úspešným forhendovým volejom.

15-0

Klein sa však stále musí sústrediť na podanie, ale začína len bekhendom do siete.

1:4

1:4

1:4

Napokon ďalší víťazný forhend Kleina, ktorý urobil z Kecmanoviča v tejto hre len štatistu a po čistej hre na returne vedie 4:1 s dvomi brejkami v druhom sete!

0-40

Víťazný forhendový return Kleina presne na základnú čiaru a má hneď tri brejkbaly!

0-30

Klein si prišiel po víťazný krížny forhend a Kecmanovič má veľké problémy na podaní.

0-15

Skvelá reakcia Kleina, ktorý vymyslel víťazný krížny bekhend po dobrom skrátení Kecmanoviča.

1:3

Vzápätí si Klein pripisuje už ôsme eso v zápase a po čistej hre vedie 3:1 v druhom sete.

0-40

Následne Klein trafil eso na stred a má šancu na čistú hru.

0-30

Klein si pripravil pozíciu na víťazný smeč.

0-15

Jednoduchý víťazný forhend na sieti pre Kleina po dobrom podaní.

1:2

1:2

1:2

Predsa len v tejto výmene Kecmanovič zahral agresívne a vynútil si chybu Kleina, preto znižuje na 1:2 v druhom sete.

A-40

Kecmanovič má výhodu po priamom bode.

40-40

Veľká škoda z pohľadu Kleina, ktorého skrátenie opäť tesne zastavila sieť.

40-A

Klein má ďalší brejkbal po víťaznom krížnom bekhendovom returne!

40-40

Klein si vynútil bekhendovú chybu Kecmanoviča vynikajúcim returnom a gem je na zhode.

40-30

Ale Kecmanovič si pripisuje ďalšiu nevynútenú chybu z forhendu.

40-15

Teraz už Kleina môže mrzieť forhendová chyba, pretože mal otvorenú pravú stranu kurtu.

30-15

Kleinov forhend bol pridlhý, ale stále sa snaží hrať útočne.

15-15

V dlhej výmene mal Klein šancu niečo vymyslieť, ale pokus o dropshot neprešiel na druhú stranu.

0-15

Kecmanovič je evidentne rozhodený a prichádza jeho ďalšia chyba z forhendu.

0:2

Nasledovalo už celkovo šieste eso Kleina v zápase, ktorým potvrdil brejk a vedie 2:0 v druhom sete.

15-40

Klein trafil eso na stred a má dva gembaly.

15-30

15-15

Rýchlo to však napravil víťazným forhendom presne do rohu.

15-0

Teraz je dôležité potvrdiť brejk, ale Klein pokazil forhend.

0:1

Klein túto príležitosť už premieňa, keď trafil víťazný forhend po čiare a vstupuje do druhého setu brejkom!

40-A

Kecmanovič daruje tretí brejkbal Kleinovi po vyhodenom krížnom bekhende!

40-40

Ani druhú príležitosť Klein nevyužil, keď mu nevyšlo forhendové obhodenie.

30-40

Prvú šancu Klein zahodil nepresným krížnym bekhendom.

15-40

Klein s agresívnou hrou a presným bekhendovým volejom, ktorý mu priniesol dva brejkbaly!

15-30

Dobrý bekhendový return Kleina prinútil Kecmanoviča k bekhendovej chy­be.

15-15

Klein si však verí po zisku prvého setu a trafil víťazný krížny bekhend.

15-0

Kecmanovič otvára druhý set presným bekhendovým volejom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Miomir Kecmanovič.

0:0

6:7

Klein uzavrel prvý set razantným víťazným forhendom po dobrom podaní a tajbrejk ovládol jednoznačne pomerom 7:2!

2-6

V tejto chvíli už štyri setbaly pre Kleina sú realitou!

2-5

Kecmanovič uspel v tejto výmene, ale Klein bude môcť uzavrieť prvý set na podaní.

1-5

Klein si trúfol na víťazný bekhendový return po čiare a strany v tajbrejku sa menia za stavu 5:1 v prospech slovenského tenistu.

1-4

Následne úspešný servis-volej v podaní Kleina, preto má veľmi zaujímavé vedenie v tajbrejku.

1-3

Klein navyšuje náskok po ese von z kurtu.

1-2

Klein sa udržal v dlhej výmene a dočkal sa bekhendu do siete od Kecmanoviča, takže má dôležitý minibrejk.

1-1

Ale Kecmanovič odpovedá rovnakým spôsobom.

0-1

Klein otvára tajbrejk priamym bodom.

6:6

Forhendová výmena skončila nevynútenou chybou Kecmanoviča a o víťazovi prvého setu sa tak rozhodne až v tajbrejku!

30-40

Tak Kecmanovičov forhend bol pridlhý a Klein má brejkbal na vybojovanie si tajbrejku!

30-30

Lenže po druhýkrát už Klein trafil víťazný krížny forhend a ešte môže zabojovať o brejkbal.

30-15

Klein vyhodil forhend a Kecmanovič je blízko k setbalom.

15-15

Priamy bod pre Kecmanoviča.

0-15

Klein prečítal úmysel Kecmanoviča a skrátenie vrátil víťazným krížnym bekhendom.

6:5

6:5

6:5

V ďalšej výmene Klein prestrelil forhend a Kecmanovič mu berie podanie, preto bude opäť podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 6:5!

40-30

Klein s veľkým šťastím odvracia prvý brejkbal, keď riskantnú smeč poslal presne na pravú čiaru.

40-15

Nepresný krížny bekhend Kleina však už znamená dva brejkbaly pre Kecmanoviča!

30-15

Klein zvládol prechod na sieť, ktorý zakončil presným bekhendovým volejom.

30-0

Klein vyhodil hneď druhý úder z forhendu a Kecmanovičovi sa otvára šanca na returne.

15-0

Lenže treba potvrdiť návrat do prvého setu aj na podaní, ale Klein začína len bekhendom namiereným do siete.

5:5

Klein sa chopil šance a otvoril si pravú stranu kurtu na víťazný forhend, takže sa doťahuje na 5:5 v prvom sete!

30-40

Kecmanovič bude čeliť prvému brejkbalu Kleina, pretože na sieti pokazil skrátenie!

30-30

Kecmanovič odpovedá víťazným forhendom po čiare.

15-30

Asi zatiaľ najlepší tenis v podaní Kleina, ktorý zakončil výmenu sebavedomím víťazným dropshotom.

15-15

Ale Klein predsa len hrá ešte agresívnejšie a Kecmanovič sa neubránil proti jeho tvrdému forhendu.

15-0

Vynikajúci víťazný bekhend po čiare z defenzívy vyčaroval Kecmanovič.

5:4

5:4

5:4

Klein si vynútil forhendovú chybu Kecmanoviča a znižuje na 4:5 v prvom sete.

40-A

Klein si pripisuje tretie eso v zápase a má výhodu.

40-40

Predsa len je tu zhoda, keď Klein nedotiahol dobre rozohranú výmenu do konca a vyhodil forhend z jasnej pozície.

30-40

Už to vyzeralo veľmi zle pre Kleina v tejto výmene, ale nakoniec sa ubránil a Kecmanovič trafil forhend do siete.

30-30

Klein si však komplikuje situáciu pokazeným bekhendovým volejom.

15-30

Kecmanovič sa mohol priblížiť k setbalom, ale bekhend napálil do siete.

15-15

Druhýkrát za sebou už Kleinovi skrátenie nevyšlo.

0-15

Klein začína podanie na udržanie v prvom sete úspešným dropshotom.

5:3

Napokon priamy bod pre Kecmanoviča, ktorý predsa len potvrdil brejk a vedie 5:3 v prvom sete.

40-30

Kecmanovič zvládol veľmi náročnú dlhú výmenu a aj keď v nej Klein mal prevahu, tak ju zakončil príliš dlhým slajzovaným bekhendom.

30-30

Trochu šťastia pre Kleina, keď Kecmanovič tesne minul pri forhende, ktorý by v opačnom prípade bol víťazný.

30-15

Klein však iba prestrelil forhendový return.

15-15

Prechod na sieť v podaní Kecmanoviča, ale pokazil forhendový volej.

15-0

Kecmanovič otvára hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

4:3

4:3

4:3

Klein opäť zariskoval v kritickej situácii, ale tentokrát jeho forhend zastavila sieť a Kecmanovič vedie 4:3 v prvom sete!

A-40

V dlhej výmene bol Kecmanovič trpezlivý a počkal si na vyhodený bekhend Kleina, po ktorom má tretí brejkbal!

40-40

Teraz už mal Kecmanovič väčšiu šancu, ale našťastie forhend poslal do siete.

40-30

Klein prvý z nich odvrátil trochu riskantným víťazným krížnym forhendom do protipohybu.

40-15

Opäť to mal Klein výborne pripravené, lenže ďalšia tesná chyba zo smeču znamená dva gembaly pre Kecmanoviča!

30-15

Klein sa opäť rozhodol prejsť na sieť, lenže celkom jednoduchý bekhendový volej bol pridlhý.

15-15

Napravil to však víťazným forhendom po dobrom podaní.

15-0

Klein si výborne rozohral výmenu, ale napokon po druhýkrát v zápase pokazil celkom jednoduchú smeč.

3:3

Napokon Kecmanovič dokončil hru ďalším priamym bodom a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

40-30

Lenže Kecmanovič si pomohol priamym bodom a má gembal.

30-30

Srbská jednotka sa dostáva pod tlak, keď trochu nečakane nezvládol bekhendovú výmenu a dopustil sa nevynútenej chyby.

30-15

Prvá dvojchyba v zápase a zaznamenal ju Kecmanovič.

30-0

Kecmanovič po dlhej dobe predviedol útočnú hru, ktorú zakončil víťazným forhendom po čiare.

15-0

Naďalej Kleinovi chýba presnosť z bekhendovej strany, keďže tentokrát poslal úder za základnú čiaru.

2:3

2:3

2:3

Klein uzavrel hru na podaní druhým esom von z kurtu a vedie 3:2 v prvom sete.

15-40

Kecmanovič sa opäť neubránil, keďže Klein si vynútil jeho forhendovú chybu.

15-30

Klein trafil prvé eso v zápase von z kurtu.

15-15

Klein sa odvážil prejsť na sieť a vyšiel mu bekhendový volej.

15-0

Opäť výmena od základnej čiary, ktorá končí trafeným bekhendom do siete od Kleina.

2:2

Ďalší bod z podania pre Kecmanoviča, ktorý rýchlou čistou hrou vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

40-0

Klein sa snaží hrať aktívne, lenže krížny bekhend poslal len do siete.

30-0

15-0

Klein sa pokúsil o dropshot, ale loptičku zastavila sieť.

1:2

1:2

1:2

Ďalší víťazný forhend Kleina ihneď po podaní a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete.

30-40

Prichádza však gembal pre Kleina po krížnom víťaznom forhende.

30-30

Ale aj forhend Kleina letel za základnú čiaru a je z toho nepríjemný stav pri hre na podaní.

15-30

Napravil to však rýchlym víťazným úderom po dobrom podaní.

15-15

Zatiaľ však Kleinovi príliš nefunguje bekhend, pretože odtiaľ prišla ďalšia nevynútená chyba.

0-15

Klein opäť na sieti nezaváhal a pripisuje si ďalší víťazný úder.

1:1

Kecmanovič už tretí gembal využíva víťazným forhendom presne na základnu čiaru a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

40-30

Klein zabojoval aj v ďalšej výmene, keď Kecmanovič ešte zareagoval na jeho skrátenie, ale následne prišiel presný forhendový volej slovenského tenistu.

40-15

Dobrý bekhendový return Kleina k základnej čiare, ktorý už Kecmanovič nevrátil.

40-0

Konečne sa Klein dostal do výmeny, ale ukončil ju nepresným krížnym bekhendom.

30-0

Ďalší forhendový return Kleina skončil za základnou čiarou.

15-0

Priamy bod aj pre Kecmanoviča.

0:1

Pekný prechod na sieť v podaní Kleina, ktorý zakončil víťazným bekhendovým volejom a do zápasu vstupuje úspešnou hrou na podaní.

15-40

Kecmanovičovi nevyšiel ani bekhendový return a Klein má dva gembaly.

15-30

Klein si pomohol priamym bodom.

15-15

Vzápätí však zbytočná chyba Kleina, keď smeč poslal do siete.

0-15

Na úvod zápasu veľmi dobré druhé podanie Kleina, po ktorom trafil víťazný forhend po čiare.

0:0

Vitajte pri sledovaní kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davis Cupu, v ktorom sa slovenská reprezentácia predstaví v Srbsku a hrať sa bude v Kraljeve na antuke v halovom prostredí. V úvodnej piatkovej dvojhre sa predstaví slovenská dvojka Lukáš Klein proti srbskej jednotke, ktorou je Miomir Kecmanovič pri absencii Novaka Djokoviča. Klein sa bude snažiť nadviazať na vydarený úvodný grandslam sezóny Australian Open, na ktorom úspešne zvládol kvalifikáciu a vypadol až v druhom kole po päťsetovej dráme s neskorším semifinalistom Zverevom. Podobne úspešný turnaj však má za sebou aj Kecmanovič, keď v Melbourne vyhral v piatich setoch proti Struffovi či Paulovi a zastavil ho až v osemfinále veľký favorit Alcaraz. Rebríčkové postavenie hovorí jasne v prospech Kecmanoviča, ktorý je o sto miest vyššie ako Klein, ale rozhodovať sa bude na kurte a Klein má formu na to, aby srbskú jednotku minimálne potrápil.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.