Anna Karolína Schmiedlová Slovensko
2 : 0
6:1 , 6:3
Kayla Dayová USA

Schmiedlová dnes predviedla skúsený výkon proti neznámej a nepríjemnej ľavorukej americkej tenistke Kayle Dayovej a zalúžene po prvýkrát v kariére postúpila do osemfinále na Roland Garros. Schmiedlová mala v zápase iba jedno malé zaváhanie, keď dovolila Dayovej v druhom sete vyrovnať, ale potom ihneď získala opäť výhodu brejku a tú už nepustila. V osemfinále tak Schmiedlovú čaká už veľmi náročná prekážka, ktorou je ďalšia americká tenistka a šiesta hráčka sveta Coco Gauffová. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch!

Koniec zápasu

6:3

Záverečná výmena skončila forhendom namiereným do siete v podaní Dayovej a Schmiedlová tak postupuje do osemfinále po ďalšom presvedčivom výkone a setoch 6:1 a 6:3!

40-15

Dayová darovala dvojchybou Schmiedlovej dva mečbaly!

30-15

Schmiedlová sa približuje k mečbalom, pretože si počkala na Dayovej bekhend do siete.

15-15

Dayová až v tejto chvíli trafila prvé eso v zápase.

15-0

Schmiedlová bola včas na sieti a šikovne zahrala jemný víťazný bekhend.

5:3

Schmiedlová opäť diktovala tempo výmeny a Dayovej defenzívny bekhend skončil za základnou čiarou, preto slovenská tenistka vedie 5:3 v druhom sete.

40-30

Schmiedlová sa rozhodla pritvrdiť a urobila dobre, pretože jej bekhend po čiare bol víťazný.

30-30

Dayová využila vysoký úder Schmiedlovej na prechod na sieť, kde zakončila presným bekhendovým volejom.

30-15

Schmiedlová si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase.

30-0

Schmiedlová trpezlivo zvládla výmenu od základnej čiary a dočkala sa vyhodeného forhendu Dayovej.

15-0

Dayová mala dobrú pozíciu na sieti, ale napriek tomu nedostala forhend na druhú stranu.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Schmiedlovej bekhend doletel za základnú čiaru a Dayová si udržala nádej, pretože prežila dva brejkbaly a znižuje na 3:4 v druhom sete.

40-A

Priamy bod znamená výhodu pre Dayovú.

40-40

Dayová sa rozhodla zariskovať a jej bekhend po čiare bol víťazný, preto odvracia aj druhú príležitosť.

40-30

Prvý z nich Schmiedlová zahodila vysokým bekhendom mimo.

40-15

Dayová však pomáha nepresným forhendom po čiare a Schmiedlová má možno rozhodujúce dva brejkbaly!

30-15

Tak Schmiedlová mala na rakete víťazný forhend, ale trestuhodne na sieti minula.

30-0

Nasledoval rýchly vyhodený forhend Dayovej.

15-0

Dayová sa teraz nepríjemne natiahla pri poslednom forhende, ktorý poslala do siete.

4:2

Priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá musela odvrátiť brejkbal, ale spravila ďalší krok postupu do osemfinále a vedie 4:2 v druhom sete!

A-40

Dayovej forhend skončil za základnou čiarou a Schmiedlová má výhodu.

40-40

Schmiedlová si však vypracovala pozíciu na sieti, kde už len poľahky trafila prený smeč.

30-40

Schmiedlová poslala bekhend do tesného autu, a preto bude čeliť brejkbalu!

30-30

Schmiedlová si však situáciu zbytočne komplikuje dvojchybou.

30-15

Najprv si Schmiedlová vytiahla Dayovú mimo kurt, a potom trafila víťazný forhend do opačnej strany.

15-15

Schmiedlová odpovedá priamym bodom.

0-15

Dayová si rozohrala výmenu a zakončila víťazným forhendom.

3:2

3:2

3:2

Schmiedlová dobehla skrátenie Dayovej a na sieti už výmenu dokončila víťazným obojručným bekhendom zo vzduchu, takže vedie 3:2 v druhom sete!

40-15

Schmiedlová rozhodla dlhšiu výmenu víťazným krížnym bekhendom, po ktorom má dva brejkbaly!

30-15

Dayová forhend namierila do siete a dostáva sa do problémov na podaní.

15-15

Skrátenie Schmiedlovej zafungovalo, pretože už mala čas zahrať jednoduchý víťazný forhend na sieti.

0-15

Dayová zatlačila forhendom a Schmiedlová si pripisuje vynútenú chybu.

2:2

Dayová zariskovala forhendovým returnom, ktorý dopadol k základnej čiare a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

15-40

Schmiedlová opäť nezvládla dostatočne rýchlo zareagovať a forhend hraný z pod nôh netrafila do kurtu, takže Dayová má dva brejkbaly!

15-30

Schmiedlová chcela zmeniť rytmus výmeny, ale jej pokus zaútočiť do forhendovej strany Dayovej nevyšiel.

15-15

Dayová odpovedá víťazným forhendovým returnom po čiare.

15-0

Schmiedlová si razantným forhendom výnutila bekhendovú chybu Dayovej.

2:1

2:1

2:1

Dayovej sa otvoril priestor na víťazný forhend k ľavej čiare a znižuje na 1:2 v druhom sete.

30-40

Dayová má predsa len gembal, pretože Schmiedlová trafila forhend do siete.

30-30

Schmiedlová sa dostala do dobrej pozície forhendovým útokom, napokon zahrala víťazný forhend do otvorenej časti kurtu.

15-30

Ďalší dobrý pokus Schmiedlovej rozhodnúť výmenu bekhendom, ale tesne minula pravú čiaru.

15-15

Schmiedlová sa snažila hrať trpezlivo, ale napokon predsa len jej bekhend bol príliš dlhý.

15-0

Dayová namierila forhendový úder za základnú čiaru.

2:0

Tri priame body za sebou, ktorými sa Schmiedlová dostala z problémov a potvrdila brejk, po ktorom vedie 2:0 v druhom sete.

40-30

Prichádza ďalší bod z podania a Schmiedlová má gembal.

30-30

Schmiedlová si v dôležitý moment pomáha priamym bodom.

15-30

Dayová prežila v dlhej výmene a dočkala sa nepresného krížneho bekhendu Schmiedlovej.

15-15

Škoda len, že nasledovala druhá dvojchyba Schmiedlovej v zápase.

15-0

Schmiedlová si teraz z forendovej strany naozaj verí a trafila z nej ďalší nechytateľný úder k pravej čiare.

1:0

Mrzieť ju však predchádzajúca chyba nemusí, pretože v ďalšej výmene si už trúfla na víťazný forhend a hneď na úvod druhého setu má brejk!

40-30

Schmiedlová mohla dlhšiu výmenu zakončiť lepším spôsobom ako len vyhodeným forhendom.

40-15

Ale ďalší dlhý forhend Dayovej znamená dva brejkbaly pre Schmiedlovú!

30-15

Schmiedlová však pokazila bekhend.

30-0

Dayová sa dostáva do ťažkostí na podaní po prestrelenom forhende.

15-0

Schmiedlová začína druhý set pekným víťazným forhendom umiestneným k pravej čiare.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Kayla Dayová.

0:0

6:1

Dayová však už nedostala forhend hraný takmer zo zeme cez sieť a Schmiedlová tak jasne opanovala prvý set výsledkom 6:1!

40-30

Ale ani druhú šancu Schmiedlová nevyužije, keďže pokazila bekhend, po ktorom mohla zakončiť na sieti.

40-15

Tak prvý set sa ešte predĺži, pretože Schmiedlová netrafila do kurtu krížny bekhend.

40-0

Dayová bola neskoro pri forhendovom údere, a preto Schmiedlová má tri setbaly!

30-0

Navyše Schmiedlová trafila parádny víťazný bekhend po čiare.

15-0

Dayová sa teraz nevie chytiť vo výmenách a jej bekhend letel do siete.

5:1

Schmiedlová zrýchlila výmenu bekhendom a vynútila si chybu Dayovej, po ktorej bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:1!

40-0

Schmiedlová dobehla a vrátila skrátenie Dayovej, ktorá následne netrafila bekhend do kurtu, a tak sú tu tri brejkbaly!

30-0

Dayová opäť s lacnou forhendovou chybou, keď už mala nakročené k sieti a Schmiedlová bola rozhodená.

15-0

Dostatok času pre Dayovú, ktorá však napriek tomu trafila forhend mimo.

4:1

4:1

4:1

Dayová si aj veľkým svojím prispesním pokazila dobre rozohraný gem na returne a zakončila ho nepresným bekhendom, takže Schmiedlová po obrate vedie 4:1 v prvom sete.

40-30

Schmiedlová vytrvalo búšila do bekhendovej strany Dayovej, tá napokon podľahla a defenzívny úder poslala za základnú čiaru.

30-30

Schmiedlová si otvorila cestu podaním za víťazným forhendom.

15-30

Zatiaľ však brejkbaly neprichádzajú, pretože Dayovej bekhend sa nedostal na druhú stranu.

0-30

Schmiedlovej vôbec nevyšiel pokus o dropshot a Dayová vysoký úder zabila víťazným forhendom.

0-15

Schmiedlová začína hru na podaní len forhendom do siete.

3:1

Dayová už ďalší premenila priamym bodom a znižuje na 1:3 v prvom sete.

30-40

Prvý zahodila hneď druhým úderom z bekhendu do siete.

15-40

Po priamom bode má Dayová dva gembaly.

15-30

Videli sme prvé skrátenie, o ktoré sa postarala Dayová a podarilo sa jej zaskočiť Schmiedlovú.

15-15

Ale Dayová forhendový úder tiež poslala len za základnú čiaru.

0-15

Krížny forhend Schmiedlovej letel do autu.

3:0

3:0

3:0

Schmiedlová dokončila hru na potvrdenie brejku esom na téčko a vedie 3:0 v prvom sete.

40-15

Po prvýkrát sa Schmiedlová vydala na sieť a Dayovej pokus o forhendové obhodenie skončil v sieti.

30-15

Schmiedlová využila možnosť na zakončenie výmeny víťazným bekhendom k ľavej čiare.

15-15

Ale prichádza aj pokazený forhend Schmiedlovej, ktorý letel výrazne mimo.

15-0

Veľmi šikovne Schmiedlová zahrala víťazný bekhend do protipohybu Dayovej.

2:0

Následne Dayová poslala bekhend za základnú čiaru a Schmiedlová vedie 2:0 v prvom sete!

A-40

Dayová vyhodila jednoduchý forhend, aj keď bola bližšie k sieti a Schmiedlová má prvý brejkbal!

40-40

Dayová nedokázala zareagovať na zmenu rytmu a forhend trafila do siete.

40-A

Ďalší bod z podania a výhoda pre Dayovú.

40-40

Ale aj na podaní Dayovej sa pôjde cez zhodu, pretože jej bekhend letel za základnú čiaru.

30-40

Dayová má gembal vďaka priamemu bodu.

30-30

Schmiedlová mala príležitosť niečo vymyslieť vo výmene, ale forhend namierila tiež len do siete.

30-15

Veľmi dlhá výmena od základnej čiary, ktorá mala až 24 úderov, skončila však trafeným forhendom do siete v podaní Dayovej.

15-15

Dayová si pripisuje priamy bod.

15-0

Dayovej vôbec nesadol forhend a neporadila si s bekhendovým returnom Schmiedlovej.

1:0

Forhend Dayovej nepustila na druhú stranu sieť a Schmiedlová si udržala dôležité prvé podanie, aj keď musela odvrátiť hneď dva brejkbaly.

A-40

Po nepresnom bekhende Dayovej sa Schmiedlová dostala k ďalšej výhode.

40-40

Schmiedlová hrala cez forhendovú stranu Dayovej a počkala si na jej úder za základnú čiaru.

40-A

Žiaľ prvá dvojchyba Schmiedlovej v nevhodný moment ponúka Dayovej druhý brejkbal!

40-40

Schmiedlová však výhodu nevyužila, pretože jej krížny bekhend sa nezmestil do kurtu.

A-40

Pomalá výmena, v ktorej ani jedna nechcela urobiť chybu, ale nakoniec Dayová poslala forhend do siete.

40-40

Schmiedlovej sa ho podarilo odvrátiť priamym bodom.

30-40

Dayová si vybojovala brejkbal zásluhou víťazného krížneho forhendového returnu!

30-30

Dayová mala vo výmene šancu vybojovať si brejkbaly, ale bekhend nedostala cez sieť.

15-30

Kvalitné podanie Schmiedlovej jej dalo možnosť zakončiť víťazným forhendom.

0-30

Dayová rozhodla ďalšiu výmenu rýchlym víťazným forhendom po čiare.

0-15

Na úvod krátka výmena, ktorá priniesla dlhý forhend Schmiedlovej.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Schmiedlová a Dayová sa už rozohrávajú, na podaní začne slovenská tenistka.

Vitajte pri sledovaní tretieho kola ženskej dvojhry na Roland Garros, v ktorom máme zastúpenie vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej. Jej súperkou bude nie príliš známa americká tenistka Kayla Dayová, ktorá najprv zvládla trojkolovú kvalifikáciu a následne zdolala aj Mladenovičovú a Keysovú, čím dosiahla historické grandslamové maximum. Naopak Schmiedlová si chce vylepšiť svoje maximum na parížskom grandslame, pretože už dvakrát v kariére zlyhala pri pokuse postúpiť do osemfinále, ale dnes má tretiu šancu a tá rozhodne nie je malá.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.