Alexander Zverev Nemecko
3 : 0
6:4 , 6:2 , 6:1
Alex Molčan Slovensko

Alexander Zverev bol dnes minimálne o triedu lepším hráčom ako Alex Molčan a potvrdil tak, že sa mu postupne vracia stratená forma po zranení a na Roland Garros môže dôjsť opäť ďaleko. Molčan bol prakticky konštatne pod tlakom a nenašiel účinný recept, ako zastaviť ofenzívu Zvereva. Molčan celkovo v zápase stratil svoje podanie až šesťkrát a síce si zopár brejkbalov vypracoval, tak Zverev ich dokázal všetky odvrátiť a zápas vyhral bez straty podania. V treťom kole čaká Zvereva súboj s americkým tenistom Francesom Tiafoem. Odo mňa je to všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný večer!

Koniec zápasu

6:1

Molčan síce zvládol náročný bekhendový volej, ale Zverev ho rýchlo dobehol a forhend upratal do otvorenej časti kurtu, takže postupuje do tretieho kola po jasnom víťazstve 6:4, 6:2 a 6:1!

40-30

Molčan možno teraz trochu zaskočil Zvereva, pretože nečakane podal spodom a nemecký tenista pokazil jednoduchú smeč.

40-15

Tak a Zverev sa prepracoval k dvom mečbalom po presnom smeči!

30-15

Zverev rýchlo dobehol kratší úder Molčana a zakončil víťazným bekhendom.

15-15

Zverev zvládol situáciu na sieti a Molčan svoj bekhend neusmernil do kurtu.

0-15

Molčan tak podáva na udržanie v zápase a Zverev mu pomáha pokazeným forhendom.

5:1

Zverev zakončil priamym bodom náročný gem, v ktorom odvrátil päť brejkbalov a odskakuje do vedenia 5:1 v treťom sete.

A-40

Ďalšia šanca pre Molčana možno už nepríde, pretože Zverev dohral útok víťazným smečom.

40-40

Ale Zverev trafil eso von z kurtu.

40-A

Molčan však hrá asi v týchto momentoch najlepší tenis a po fantastickom lobe má opäť brejkbal!

40-40

Lenže v dôležitý moment Zverev vytiahol znova priamy bod.

40-A

Molčan sa však nevzdáva a po vynikajúcom dropshote má ďalšiu brejkbalovú príležitosť!

40-40

Aj ten sa Zverevovi podarilo odvrátiť priamym bodom.

40-A

Tak videli sme najkrajšiu výmenu zápasu, v ktorej Zverev opäť predviedol úder medzi nohami, ale potom na sieti nevyužil dobrú pozíciu a po jeho dlhom forhende má Molčan brejkbal!

40-40

Zverev ho rýchlo vymazal víťazným krížnym bekhendom.

40-A

Molčan skvelo zmiatol Zvereva a po útočnom forhende si ho vychutnal úspešným dropshotom, takže má ďalší brejkbal!

40-40

Ale gem ešte stále nekončí a predlžuje sa po dvojchybe Zvereva.

A-40

Zverev si poradil so krátením a ešte aj zahral víťazný forhendový volej.

40-40

Molčan zahadzuje svoju príležitosť a naskočený bekhend trafil do siete.

40-A

Molčan si vybojoval ďalší brejkbal, pretože Zverev na sieti zlyhal pri forhendovom voleji!

40-40

Zverev však tento brejkbal odvrátil priamym bodom.

30-40

Jedna z posledných možností pre Molčana, ako zdramatizovať tento zápas vďaka nepresnému bekhendu Zvereva!

30-30

Následne si Zverev pripisuje priamy bod.

15-30

Zverev zdládol dlhšiu výmenu a dokázal si vynútiť Molčanovu chybu.

0-30

Pred Močlanom sa otvára šanca po Zverevovom bekhende za základnú čiaru.

0-15

Zverev možno situáciu trochu podcenil na sieti a Molčan ho zaskočil krížnym forhendom, ktorý už nemecký tenista nevrátil.

4:1

Koniec prestávky, podávať bude Alexander Zverev.

4:1

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1

Molčan oslavuje vyhraný gem po úspešnom dropshote zdvihnutými rukami, pretože zastavil sériu prehraných hier a znižuje na 1:4 v treťom sete.

30-40

Prvý z nich sa mu nepodarilo využiť, pretože Zverev ho zatlačil krížnym bekhendom.

15-40

Molčan však má dva gembaly po priamom bode.

15-30

Ale prichádza aj Molčanov vyhodený forhend.

0-30

Zverev trafil bekhend len do siete a Molčan môže mať konečne jednoduchšiu hru na podaní.

0-15

Tak aspoň dlhým forhendovým returnom Zverev potešil Molčana.

4:0

Priamym bodom Zverev potvrdil aj druhý brejk a vedie 4:0 v treťom sete.

40-15

Molčan jednoducho nemá čím zastaviť rozbehnutého Zvereva a forhend poslal za základnú čiaru.

30-15

Ďalší forhendový winner na konte Zvereva, ktorý si tretí set naďalej môže užívať.

15-15

V ďalšej výmene to však Zverev napravil vynikajúcim víťazným forhendom k ľavej čiare, ktorému zatlieskal aj Molčan.

0-15

Zverev trochu prekvapivo nedostal bekhend na druhú stranu.

3:0

3:0

3:0

Ale vo výmene si Zverev s Molčanom pohral, ďalší brejk dokončil víťazným forhendom a vedie už 3:0 v treťom sete!

40-15

Molčanovi sa podarilo aspoň prvý z nich odvrátiť priamym bodom.

40-0

Molčanovi nefunguje vôbec nič a Zverev si po útočnom bekhende prišiel po tri brejkbaly!

30-0

Zverev si navyše pripisuje ďalší víťazný forhend.

15-0

Molčan sa naďalej nevie chytiť a bekhend poslal za základnú čiaru.

2:0

Priamy bod znamená čistú hru pre Zvereva a vedenie 2:0 v treťom sete.

40-0

Opäť hneď druhý úder Zvereva bol víťazný bekhend.

30-0

Zverev výmenu zakončil okamžite víťazným forhendom.

15-0

Molčan dobehol forhendový volej Zvereva, ale nedokázal trafiť otvorenú časť kurtu.

1:0

Zverev sa rozhodol šancu využiť útokom, ktorým prinútil Molčana k chybe a tak žiaľ aj tretí set začína strateným podaním Molčana!

40-15

Do tretice lacná bekhendová chyba Molčana, po ktorej má Zverev dva brejkbaly!

30-15

Aj v trochu dlhšej výmene Molčan nezmestil bekhend do kurtu.

15-15

Následne však Molčan poslal hneď bekhend do siete.

0-15

Tretí set odštartoval Molčan priamym bodom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

0:0

6:2

Molčan zakončil druhý set pokazeným bekhendom a Zverev v ňom víťazí ešte presvedčivejšie ako v prvom pomerom 6:2!

40-0

Zverev zvládol aj náročný forhendový volej na sieti, po ktorom má hneď tri setbaly!

30-0

Molčan ťahal vo výmene za kratší koniec a defenzívny forhend nedostal na druhú stranu.

15-0

Zverev začína veľmi sebavedomo a pripisuje si eso z druhého podania.

5:2

5:2

5:2

Molčan už v tomto geme nepredvedie ďalší obrat, pretože bekhend poslal do siete a Zverev pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2!

40-15

Zverevov krížny bekhendový return nedal Molčanovi šancu a nemecký tenista má dva brejkbaly!

30-15

Molčan si však robí väčšie problémy po dlhom forhende.

15-15

Zverev si vyčíta nečisto trafený forhend, pretože vo výmene mohol dosiahnuť viac.

15-0

Molčan začína hru na podaní bekhendom za základnú čiaru.

4:2

Molčanov forhendový return letel do siete a Zverev musel odvracať brejkbal, ale vedie 4:2 v druhom sete.

A-40

Zverev bol v útočnejšej pozícii a po víťaznom forhende má zaslúženú výhodu.

40-40

Molčan sa v tejto výmene nedostal k ničomu a Zverev hrozbu rýchlo odvrátil smečom.

40-A

No a po nečakanej Zverevovej dvojchybe má Molčan brejkbal!

40-40

Gem sa však predlžuje po dlhom bekhende Zvereva.

40-30

Zverev si nenechal ujsť príležitosť zakončiť dobre rozohranú výmenu víťazným bekhendom na sieti.

30-30

Veľká škoda z pohľadu Molčana, ktorý zbytočne rýchlo vyhodil forhend.

15-30

Zverev si pomáha priamym bodom v zložitej situácii.

0-30

Molčanovi sa otvára zaujímava šanca po úspešnom bekhendovom obhodení.

0-15

Zverev nezačína dobre ani hru na podaní, keď jeho bekhendový volej neprešiel cez sieť.

3:2

3:2

3:2

Tak Molčanovi vyšla aj taktika servis-volej a a znižuje na 2:3 v druhom sete.

40-A

Molčan si vybojoval výhodu vďaka priamemu bodu.

40-40

Molčan utiekol hrobárovi z lopaty a na sieti predviedol víťazný bekhendový volej.

40-30

Zverev zahodil aj druhú šancu forhendom za základnú čiaru.

40-15

Molčan už nemá čo stratiť a útočným forhendom odvrátil prvú možnosť.

40-0

Zverev vycítil šancu a svoju ofenzívu zakončil smečom, takže má tri brejkbaly!

30-0

Molčan sa nezvládol postaviť k forhendovému úderu, ktorý tak letel do autu.

15-0

Molčan zatiaľ nezastavil negatívnu sériu a forhend poslal za základnú čiaru.

3:1

Na sieti Zverev zakončil forhendový volej s citom a vedie 3:1 v druhom sete.

40-0

Priamy bod a šanca na čistú hru pre Zvereva.

30-0

Dobrým podaním si Zverev otvoril cestu za víťazným forhendom.

15-0

Zverev vytiahol kvalitný víťazný krížny bekhend.

2:1

2:1

2:1

Napokon Zverev poslal aj forhend mimo a Molčan znižuje na 1:2 v druhom sete.

15-40

Molčan zrýchlil výmenu bekhendom a Zverev nedostal forhend cez sieť.

15-30

Molčanovi môže pomôcť aj nečisto trafený forhend Zvereva.

15-15

Zverev sa mohol dostať do komfortnejšej pozície, ale vo výmene pokazil slajzovaný bekhend.

15-0

Molčan navyše začína hru na podaní nepresným forhendom.

2:0

Ďalším esom Zverev potvrdil brejk a vedie 2:0 v druhom sete.

40-15

Po priamom bode má Zverev dva gembaly.

30-15

Zverev si však pripisuje už tretie eso v zápase.

15-15

Molčanovi sa podarilo pekné forhendové obhodenie a Zverev sa na sieti mohol len obzrieť.

15-0

Zverev bol nekompromisný a výmenu zaklincoval smečom.

1:0

Molčan nevydržal vo výmene od základnej čiary a jeho bekhendová chyba znamená opäť stratené podanie v úvode setu!

A-40

Lenže Zverev má aj tretí brejkbal po dlhom údere Molčana!

40-40

Molčanov agresívny forhend donútil Zvereva k chybe a aj druhá možnosť je odvrátená.

40-30

Zverev trochu nepochopiteľne pohrdol dobrou pozíciou a bekhend netrafil do kurtu.

40-15

Ale Molčan sám kazí bekhend po čiare, a preto bude čeliť dvom brejkbalom!

30-15

Pokus o skrátenie Zverevovi nevyšiel, čím pomáha v ťažkej situácii Molčanovi.

30-0

Zverev reklamoval dvojchybu Molčana, čo napokon potvrdila aj empajrová rozhodkyňa.

15-0

Na úvod druhého setu si Molčan neporadil s nepríjemným odskokom a forhendový úder vyhodil.

0:0

0:0

6:4

Ale druhú príležitosť na ukončenie prvého setu Zverev využíva, pretože zatlačil Molčana a ten už netrafil bekhend z defenzívnej pozície do kurtu, takže nemecký tenista vyhral prvý set 6:4!

40-30

Zverev si neporadil s čopovaným úderom Molčana a bekhend napálil do siete.

40-15

Priamy bod priniesol Zverevovi dva setbaly!

30-15

Nemecký tenista bol opäť odvážnejší a krížnym bekhendom rozhodol výmenu vo svoj prospech.

15-15

Zverev sa ako prvý rozhodol zmeniť rytmus v dlhej prestrelke od základnej čiary skrátením, a potom bekhendom na sieti dostal Molčana do neriešitešnej situácie.

0-15

Molčan bol trpezlivý a vydržal vo vyrovnanej výmene od základnej čiary, ktorá skončila forhendovou chybou Zvereva.

5:4

5:4

5:4

Molčan si dovolil aj na záver skrátenie, ktoré Zverev nedostal na druhú stranu a znižuje na 4:5 v prvom sete.

15-40

Zatiaľ najkrajšia výmena zápasu, Zverev ukázal skvelý úder medzi nohami po lobe Molčana, ale slovenský tenista výmenu zakončil chytrým dropshotom a má dva gembaly.

15-30

Zverev mohol túto výmenu zvládnuť lepšie, ale unáhlil sa a zbytočne rýchlo vyhodil forhend.

15-15

Aj Molčan si však vie pomôcť priamym bodom.

15-0

Molčan tak už podáva na udržanie v prvom sete a začína len dlhým bekhendom.

5:3

Ďalším priamym bodom Zverev dokončil tento dôležitý obrat a vedie 5:3 v prvom sete.

A-40

Následne si pripisuje druhé eso a má výhodu.

40-40

Zverev ho odvracia veľkou zbraňou, ktorou je podanie a priamy bod.

30-40

Navyše Zverev nezvládol na sieti skrotiť bekhendový volej a Molčan má prvý brejkbal v zápase!

30-30

Ale vzápätí nasledovala aj prvá Zverevova dvojchyba.

30-15

Až v tejto chvíli Zverev trafil prvé eso v zápase na téčko.

15-15

Lenže prechod na sieť Zverevovi vyšiel a jemným forhendovým volejom výmenu rozhodol.

0-15

Zverev na úvod hry na podaní nečakane netrafil forhend do otvorenej pravej časti kurtu.

4:3

4:3

4:3

Molčan zakončil hru priamym bodom a znižuje na 3:4 v prvom sete.

15-40

Už to vyzeralo na parádne forhendové obhodenie Zvereva, ale jeho radosť našťastie bola predčasná a loptička skončila v tesnom aute.

15-30

Tak aj Zverev vie pokaziť, pretože aj jeho bekhendový úder sa nezmestil do kurtu.

15-15

Vo výmene však Molčanov bekhend nepustila sieť na druhú stranu.

0-15

Aspoň v tejto chvíli Zverevovi nevyšiel bekehndový return.

4:2

Zverev zakončil gem víťazným krížnym forhendom a odskakuje do vedenia 4:2 v prvom sete.

40-0

Po priamom bode má Zverev šancu na čistú hru.

30-0

Molčan hľadá cestu, ako prekvapiť Zvereva vo výmenách od základnej čiary, ale teraz bol jeho forhend nepresný.

15-0

Zverevovi sa stále veľmi darí prakticky z oboch strán a znova predviedol víťazný krížny bekhend.

3:2

3:2

3:2

Molčan si rýchlo dovolil repete skrátenia aj z forhendovej strany a znižuje na 2:3 v prvom sete.

40-A

Skvelý dropshot v podaní Molčana, ktorý Zverev nevrátil a slovenský tenista má výhodu.

40-40

Aj ten je však odvrátený priamym bodom Molčana.

A-40

Zverev opäť rýchlo nakročený v kurte a ďalší brejkbal si vybojoval víťazným forhendom!

40-40

Molčan sa ešte drží a odvracia ho priamym bodom.

40-30

Zverev rozhodol výmenu rýchlo víťazným bekhendom k ľavej čiare a má brejkbal!

30-30

Lenže prichádza už druhá dvojchyba Molčana v zápase.

15-30

Molčana ešte k tomu môže povzbudiť dokonalý lob, ktorým zaskočil Zvereva na sieti.

15-15

Na Molčana sa aspoň usmialo šťastie, pretože páska nadvihla forhend Zvereva do autu.

15-0

Zverev má vo výmenách navrch, čo potvrdil víťazným bekhendom po čiare.

3:1

Molčan zahral z defenzívy vysoký úder za základnú čiaru a Zverev vedie 3:1 v prvom sete.

40-15

Zverev si rozbehal Molčana a výmenu zakončil ďalším víťazným forhendom.

30-15

Zdalo sa, že Zverev sa dostal z najhoršieho v tejto výmene, keď ustál lob Molčana, ale napokon na sieti pokazil jednoduchý forhendový volej.

30-0

Aj ďalšia výmena skončila takmer okamžite víťazným forhendom Zvereva.

15-0

Veľmi rýchlo zakončená výmena smečom od Zvereva.

2:1

2:1

2:1

Naopak Molčan využil svoju výbornú techniku a po úspešnom skrátení znižuje na 1:2 v prvom sete.

40-A

Zverev chcel byť kreatívny, lenže tentokrát jeho pokus o skrátenie zastavila sieť.

40-40

Molčan zahral v náročnej situácii nebojácne a zaslúžene túto možnosť odvrátil presným krížnym forhendom.

40-30

Zverev si ofenzívnou hrou a víťazným forhendom vypracoval ďalší brejkbal!

30-30

Podarilo sa mu ju vymazať priamym bodom.

30-15

Ale následne Molčan zaznamenal vôbec prvú dvojchybu.

15-15

Konečne Molčan použil tiež svoj útočný forhend a prinútil Zvereva chybovať.

15-0

Molčan sa opäť dostal do defenzívy a neubránil sa, pretože jeho bekhendový úder letel do siete.

2:0

Vynikajúci dropshot Zvereva ná záver druhej hry a nemecký tenista vedie 2:0 v prvom sete.

40-15

Tak až v tejto chvíli prišla prvá nevynútená forhendová chyba Zvereva a Molčan získal prvý bod v otvorenej výmene.

40-0

Molčan bol neskoro pri forhendovom údere, ktorý trafil do siete.

30-0

Zverev bol vo výmene opäť aktívnejší a forhendom prinútil Molčana k ďalšej chybe.

15-0

Zverev začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

1:0

Veľmi pekne vypracovaný prechod na sieť v podaní Zvereva, ktorý zakončil úspešným forhendovým volejom a hneď na úvod si berie podanie Molčana!

40-30

Zverev znova dostal šancu zahrať útočný bekhend, ktorým si vynútil chybu Molčana a vybojoval si brejkbal!

30-30

Vo výmenách to však Molčanovi zatiaľ nejde, pretože bekhend poslal za základnú čiaru.

15-30

Opäť dôležitý rýchly bod z podania pre Molčana.

15-15

Molčan odpovedá priamym bodom.

15-0

Zverev začal zhurta a hneď jeho druhý úder bol víťazný bekhend umiestnený k ľavej čiare.

0:0

Zverev vyhral žreb a trochu prekvapivo si na začiatok vybral return, takže Molčan zápas odštartuje na podaní po krátkej rozohrávke.

Vitajte pri sledovaní druhého kola mužskej dvojhry na Roland Garros, v ktorom Alexa Molčana čaká atraktívny, ale zároveň veľmi ťažký nemecký súper Alexander Zverev. Molčan potrebuje predviesť nadpriemerný výkon, aby mohol pomýšľať na dobrý výsledok proti obhajcovi semifinále. Zverev sa však stále nenachádza v ideálnej forme po návrate po nešťastnom zranení, pre ktoré práve musel skrečovať minuloročné semifinále proti Nadalovi. V rebríčku sa preto prepadol až na 27. priečku, čo je preňho veľké sklamanie, pretože predtým bol dlhodobo členom najlepšej desiatky. Aj usporiadatelia parížskeho grandslamu považujú tento zápas za najväčší šláger piateho hracieho dňa, keďže ho zaradili ako záverečný večerný duel na hlavný kurt Philippa Chatriera a hrať sa bude aj pod umelým osvetlením. Takže pre Molčana bude určite úžasný zážitok, že si na tomto slávnom dvorci môže zahrať, ale snáď to jeho výkon negatívne neovplyvní a dôstojne sa pobije o postup proti nemeckému favoritovi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.