Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Formula 1

19.03.2023 o 18:00

Víťaz: Perez

Verstappen

Filter

Sergio Perez suverénne ovládol Veľkú cenu Saudskej Arábie, napriek tomu, že ho na štarte obehol Alonso a potom ho ešte pribrzdil safety car.
Druhý nakoniec po vynikajúcej stíhacej jazde končí Max Verstappen, ktorý zaznamenal aj bod za najrýchlejšie kolo pretekov. Tretie miesto dnes nakoniec patrí Georgeovi Russellovi, keďže Fernando Alonso obdržal dodatočnú penalizáciu a skončil štvrtý.
Piaty bol Hamilton šiesty Sainz a siedmy Leclerc, Na ôsmom a deviatom mieste boli z tímu Alpine Ocon s Gaslym a poslednú bodovanú priečku uchmatol Kevin Magnussen z Haasu.
Ďalšie preteky sú na programe o dva týždne v Austrálii.

Koniec závodu.

50

Sergio Perez nakoniec víťazí v dnešnej Veľkej cene Saudskej Arábie.
Na druhom mieste prichádza Max Verstappen, ktorý si ale vďaka zisku najrýchlejšieho kola udržal pozíciu lídra šampionátu. Tretí bude aj dnes Fernando Alonso.

49

Russell dostal do vysielačky informáciu, že Alonso by mal údajne dostať 5 sekundovú penalizáciu. Russelova strata je momentálne necelých 5 sekúnd. Riaditeľstvo pretekov sa ale ku spomínanej penalizácii nevyjadrilo.

48

Oscar Piastri sa na druhý pokus už dostáva pred Landa Norris. Austrálčan má pritom obutú najtvrdšiu sadu pneumatík už viac než 40 kôl, zatiaľ čo Norris má čerstvejšiu stredne tvrdú sadu.

47

Kevin Magnussen dokázal predbehnúť Yukiho Tsunodu a je tak na poslednej bodovanej priečke.

46

Oscar Piastri sa pokúsil obehnúť svojho kolegu Norrisa. Austrálčan sa na malú chvíľu pred neho aj dostal, no Norris si nakoniec 16. miesto vzal späť.

45

Sergio Perez drží aj bonusový bod za najrýchlejšie kolo pretekov, čo by ho momentálne dostalo na čelo šampionátu.

44

Naďalej sa nedarí McLarenu, keďže oba monoposty sú aj v týchto pretekoch na chvoste poradia. Norris je 16. a Piastri 17.

42

Na problém sa sťažoval aj Sergio Perez. Jeho náskok pred Verstappenom sa ale výrazne nezmenšuje a na zmeny pozícií to v závere pretekov nevyzerá.

40

Kevin Magnussen sa pokúsil zaútočiť na desiateho Tsunodu v boji o desiatu priečku. Jeden bod však zatiaľ stále drží Japonec.

38

Max Verstappen sa vo vysielačke sťažuje na technický problém. Holanďanova strata na Pereza sa mierne zvýšila a uvidíme, aký to bude mať vplyv na zvyšok pretekov.

36

Max Verstappen stiahol ďalšiu pol sekundu na Pereza. Mexičan však stále vedie o približne 4,5 sekundy a jeho pozícia je tak nateraz v bezpečí.

34

Charles Leclerc sa do vysielačky sťažoval, že momentálne uviazol za tímovým kolegom Sainzom. Medzi jazdcami Ferrari je rozostup 2 sekúnd a uvidíme, či dôjde k nejakej výmene pozícií.

32

Verstappen si opäť vylepšil svoj najrýchlejší čas a na Pereza stiahol za posledných pár kôl asi pol sekundy.

31

Medzi jazdcami v prvej polovici poľa sa vytvorili stabilné rozostupy a k náznaku akéhokoľvek súboja zatiaľ nedošlo.

29

Alex Albon už došiel do boxov a z pretekov odstupuje.

28

Lewis Hamilton doťahuje svojho tímového kolegu Russella a uvidíme, kedy dôjde k tomuto britskému súboju.

27

Alex Albon hlási problém s brzdami a postupne ho obehli všetky monoposty za ním.

26

Najrýchlejšie kolo pretekov zaznamenal Sergio Perez. O malú chvíľu ho však v tomto vystriedal Max Verstappen, ktorý mierne znížil svoju stratu na Mexičana.

25

Alonso nedokázal príliš dlho odolávať a Verstappen je tak už druhý. Perez má momentálne na čele náskok 5,5 sekundy.

23

Max Verstappen predbehol Georgea Russella a už si pred ním aj vybudoval menší náskok. Pred úradujúcim majstrom sveta sa teraz bude musieť brániť Alonso.

22

Lewis Hamilton obehol Carlosa Sainza a je tak piaty. Britovi pomohla stredne tvrdá sada pneumatík, ktorú má ako jeden z mále pretekárov momentálne obutú.

21

Sergio Perez si pohodlne udržal prvú priečku a má už 2 sekundový náskok. Brániť sa ale asi budú skôr Russell a Alonso pred Verstappenom.

20

Safety car po tomto kole skončí a opäť sa začne pretekať.

19

Väčšina monopostov teraz mieri do boxov vrátane lídra Pereza, druhého Alonsa a tretieho Russella. Štvrtému Verstappenovi to taktiež pomohlo, keďže sa dostáva výrazne bližšie ku jazdcom na čele.

18

Na trať sa dostane aj safety car, pokým sa monopost Lancea Strolla nepodarí dostať preč z trate.

18

Lance Stroll má technický problém a musí odstaviť svoj monopost.

17

Max Verstappen už dýchal na chrbát Charlesovi Leclercovi, no jazdca Ferrari povolali do boxov a k súboju tak nedošlo. Leclerc je ale späť na trati tiež pred Strollom a Ferrari tak má za sebou úspešné dve zastávky.

16

Rovnakú výmenu absolvoval aj Carlos Sainz. Ferrari ale tento ťah vyšiel a Španiel je už pred Strollom.

14

Lance Stroll zastavil v boxoch pre najtvrdšiu sadu pneumatík. Prepadol sa na jedenáste miesto a pred sebou má Tsunodu.

13

Posun zaznamenal aj Charles Leclerc, ktorému sa pomerne hladko podarilo obehnúť Estebana Ocona. Monačan je tak šiesty a bude stíhať svojho tímového kolegu Sainza.

12

Max Verstappen bez akýchkoľvek problémov obehol Lewisa Hamiltona a Holanďan sa tak od štartu posunul už o 7 miest.

11

Sergiovi Perezovi sa podarilo zväčšiť náskok pred Alonsom. Španiel momentálne stráca viac než 2 sekundy.

10

Max Verstappen obehol Gaslyho a je už deviaty za Lewisom Hamiltonom.

9

Charles Leclerc využil svoju mäkkú sadu pneumatík proti Hamiltonovým tvrdým a bez väčších problémov sa dostal na siedme miesto.

8

Najrýchlejšie kolo pretekov zaznamenal Sergio Perez, ktorý však pred Alonsom stále nemá ani sekundový náskok.
Jeho tímový kolega Verstappen sa medzitým dostal na desiate miesto pred Zhoua.

7

Charles Leclerc obehol Pierra Gaslyho a je tak ôsmy. Pred sebou teraz má Lewisa Hamiltona.

6

Oscar Piastri nezažil príliš dobrý vstup do pretekov, keď kvôli miernemu poškodeniu musel ísť do boxov. O niečo neskôr tam prišiel aj jeho tímový kolega Lando Norris a McLareny sú tak na chvoste celého poľa.

5

Max Verstappen už obehol oba monoposty tímu Haas a je jedenásty.

4

Sergio Perez sa rozhodol zaútočiť a pomerne jednoducho si vzal líderskú pozíciu späť. Pri svojom manévri však mierne prebrzdil pneumatiky a Alonso sa ho zatiaľ tesne drží.

3

DRS bolo povolené a čoskoro tak môžeme očakávať útoky zo strany napríklad Verstappena či Leclerca.

2

Fernando Alonso dostáva 5 sekundovú penalizáciu, ktorú si bude musieť odpykať pri najbližšej zastávke v boxoch. Na štarte totiž nestál správne, podobne ako minulé preteky Esteban Ocon.

1

Charles Leclerc poskočil o dve priečky a je už deviaty. Verstappen si polepšil rovnako a je trinásty.

1

Fernando Alonso zvládol štart na jednotku a dostal sa pred Pereza. Tretí je zatiaľ Russell, ale Sainz štvrtú priečku stratil v súboji so Strollom.

Závod práve odštartoval.

Jazdci vyrazili na zahrievacie kolo a preteky o malú chvíľu začnú.

Všetkým fanúšikom motošportu a najmä F1 prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z VC Saudskej Arábie.

Na pole position sa dnes postaví Sergio Perez. Druhé miesto bude patriť Fernandovi Alonsovi a za nimi buu v druhom rade George Russell a Carlos Sainz.
Prekvapivo až na 15. mieste skončil Max Verstappen, Leclerc je kvôli penalizácii 10 miest dvanásty a Lewisovi Hamiltonovi sa tiež príliš nedarilo, keďže skončil siedmy.

Prvé preteky ovládol bez väčších problémov tím Red Bull a ten bude favoritom aj dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Závod sa začne o 18:00.