Tim Van Rijthoven Holandsko
2 : 1
7:6 , 5:7 , 6:3
Alex Molčan Slovensko

Treba povedať, že víťazstvo Tima Van Rijthovena je zaslúžené, pretože dnes hlavne na podaní predvádzal nadpriemerný výkon. Alexa Molčana môže mrzieť najmä tajbrejk prvého setu, v ktorom viedol 5:3, ale napokon ho nedokázal doviesť do víťazného konca. V druhom sete to vyzeralo s Molčanom už dosť zle po tom, čo stratil výhodu brejku, ale predsa len v ňom Van Rijthoven stratil podanie v závere aj druhýkrát, a tak sa zápas dostal do rozhodujúceho setu. V ňom už mal navrch Van Rijthoven, napriek tomu dlho nevedel prelomiť odpor Molčana, ale ten napokon kapituloval pri siedmom brejkbale v šiestej hre rozhodujúceho setu. Holandsko tak získalo druhý bod a proti Slovensku vedie 2:0 v boji o postup na finálový turnaj Davis Cupu. Už zajtra bude mať Holandsko veľkú šancu spečatiť postup hneď v úvodnej štvorhre, v ktorej budú domáci favoritmi. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera!

Koniec zápasu

6:3

Tim Van Rijthoven zápas ukončil ako inak než esom a získal prekvapujúco druhý bod pre Holandsko, keď porazil našu jednotku Alexa Molčana po setoch 7:6(6), 5:7 a 6:3!

40-30

Riskantné druhé podanie a víťazný forhend Van Rijthovena na sieti znamená mečbal!

30-30

Molčan ešte môže zabjovať o brejkbal, pretože Van Rijthoven netrafil forhend do kurtu z dobrej pozície.

30-15

Bekhendový return Molčana neprešiel cez sieť.

15-15

Van Rijthoven odpovedá esom.

0-15

Molčan vytiahol skvelý forhend z defenzívy a Van Rijthoven nezvládol halfvolej.

5:3

Molčan si udržal nádej a po priamom bode znižuje na 3:5, ale teraz ide podávať na víťazstvo Van Rijthoven.

15-40

Ale teraz krížny bekhend Molčana stačil na zisk bodu.

15-30

Molčanov bekhend skončil za základnou čiarou.

0-30

Van Rijthoven sa dostal z defenzívy do dobrej pozície, ale forhend opäť nedostal na druhú stranu.

0-15

Molčan začal podanie na udržanie v zápase a Van Rijthoven mu pomohol forhendom do siete.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Ale štvrté eso už všetko ukončilo, takže Van Rijthoven vedie 5:2 v rozhodujúcom sete a je blízko k zisku druhého bodu pre Holandsko.

40-15

Čistá hra to nebude, pretože Van Rijthoven nedostal bekhend cez sieť.

40-0

To je neuveriteľná kanonáda a tretie eso v rade pre Van Rijthovena.

30-0

Vzápätí ďalšie eso.

15-0

Van Rijthoven otvára hru na potvrdenie brejku esom.

4:2

Napokon siedmy brejkbal v tomto geme už Van Rijthoven premenil vďaka pokazenému bekhendu Molčana a v rozhodujúcom sete vedie 4:2!

A-40

Ale zbytočná forhendová chyba Molčana, ktorý bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!

40-40

Tentokrát Molčana podržalo podanie, po ktorom trafil víťazný bekhend.

A-40

Lenže prichádza aj šiesty brejkbal po dobrom returne Van Rijthovena a vyhodenom bekhende Molčana!

40-40

Molčan odvracia aj piaty brejkbal v tomto geme, keď si vynútil forhendovú chybu Van Rijthovena.

A-40

Molčan sa vybral na sieť, lenže Van Rijthoven ho obhodil forhendom po čiare a vybojoval si ďalší brejkbal!

40-40

Potom to však s razanciou pri forhende prehnal a gem je znova na zhode.

40-A

Molčan trafil víťazný forhend a má konečne výhodu.

40-40

Ten sa mu podarilo vymazať priamym bodom.

A-40

Molčan sa dostal do defenzívnej pozície, z ktorej minul krížny bekhend a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!

40-40

Van Rijthoven zahodil raketu po tom, čo tretiu možnosť zahodil nepresným forhendom.

40-30

Tak ani ďalšia šanca Van Rijthovena nie je využitá, pretože bekhend prestrelil.

40-15

Molčan udržal nervy na uzde a dovolil si úspešné skrátenie.

40-0

Druhý forhend Van Rijthovena bol víťazný a znamená ďalšie tri brejkbaly!

30-0

Aj forhendová výmena skončila dlhým úderom Molčana.

15-0

Molčan začína aj tento gem na podaní len pokazeným bekhendom.

3:2

3:2

3:2

Van Rijthoven zakončil gem na podaní jubilejným dvadsiatym esom v zápase a vedie 3:2 v rozhodujúcom se­te.

40-0

Molčan nedokázal nič vymyslieť a poslal forhend len do siete.

30-0

Následne si pripisuje ďalšie eso.

15-0

Van Rijthoven otvára hru na podaní priamym bodom.

2:2

Priamy bod pre Molčana, ktorý odvrátil dva brejkbaly a vyrovnal na 2:2 v rozhodujúcom se­te.

40-A

Molčan opäť s presným forhendom po čiare a má výhodu.

40-40

Ten Molčan odvrátil priamym bodom.

A-40

Van Rijthoven opäť dokázal nájsť cestu za víťazným forhendom, ktorý mu priniesol druhý brejkbal!

40-40

Ale Molčan zahral skvelý víťazný forhend po čiare a odvrátil ho vo veľkom štýle.

40-30

Tentokrát však už zatlačil hneď od returnu a vybojoval si prvý brejkbal v rozhodujúcom se­te!

30-30

Van Rijthoven bol v dobrej pozícii, keď mohol diktovať z forhendovej strany, ale posledný poslal do siete.

30-15

Priamy bod pre Molčana v dôležitej chvíli.

30-0

Sú z toho väčšie problémy, pretože takisto bekhend nedostal cez sieť.

15-0

Prvý bod na podaní v treťom sete stratil už aj Molčan, keď namieril forhend do siete.

2:1

2:1

2:1

Vzápätí eso von z kurtu a Van Rijthoven vedie 2:1 v rozhodujúcom se­te.

40-15

Po priamom bode má Van Rijthoven dva gembaly.

30-15

Až teraz holandský tenista stratil prvý bod na podaní v treťom sete, keď napálil bekhend do siete.

30-0

Van Rijthoven prešiel na sieť a zahral víťazný bekhendový volej.

15-0

Van Rijthoven otvára hru na podaní esom.

1:1

Priamy bod pre Molčana, ktorý vyrovnáva čistou hrou na 1:1 v treťom sete.

0-40

Molčan trafil eso von z kurtu a má šancu tiež na čistú hru.

0-30

Bekhendové obhodenie Van Rijthovenovi tiež nevyšlo.

0-15

Čopovaný bekhend Van Rijthovena neprešiel cez sieť.

1:0

Ďalší bod z podania a Van Rijthoven vstupuje do rozhodujúceho setu čistou hrou.

40-0

Van Rijthoven trafil eso na stred a má šancu na čistú hru.

30-0

Nasledoval priamy bod Van Rijthovena.

15-0

Dlhšia výmena na úvod tretieho setu priniesla Molčanov forhend do siete.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Tim Van Rijthoven.

0:0

0:0

5:7

Van Rijthovenov nevydarený bekendový return ukončil druhý set, ktorý napokon Molčan vyhral 7:5 a vynútil si rozhodujúci tretí set!

30-40

Prvý však zahodil bekhendom do siete.

15-40

Molčan trafil eso na stred a má dva setbaly!

15-30

Prichádza forhend do siete v podaní Van Rijthovena, ktorý približuje Molčana k setbalom.

15-15

Van Rijthoven perfektne skrátil hru, potom už mal ľahkú pozíciu na sieti.

0-15

Molčan otvára dôležitý gem esom.

5:6

5:6

5:6

Van Rijthoven nedokázal výmenu dohrať po dobrom podaní a prišiel pokazený bekhendový volej, ktorý znamená brejk a Molčan bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 6:5!

30-40

Van Rijthoven na dvakrát dokázal výmenu zakončiť.

15-40

Van Rijthoven nezvládol ani bekhendový volej na sieti a Molčan má dva brejkbaly!

15-30

Molčanov dobrý return pod nohy prekvapil Van Rijthovena, ktorý pokazil halfvolej.

15-15

Molčan mohol z tejto výmeny vyťažiť viac, lenže nepodržal ho bekhend.

0-15

Van Rijthoven zlyhal pri taktike servis-volej.

5:5

Van Rijthoven odpálil bekhend mimo a Molčan vyrovnáva na 5:5 v druhom sete.

15-40

Ďalší vydarený útok Molčan dokončil víťazným forhendom na sieti.

15-30

Molčanovi vyšiel prechod na sieť, kde sa mu podarilo úspešne zakončiť výmenu.

15-15

Loptu získava Molčan.

15-0

Molčan začal podanie na udržanie v zápase len dlhým forhendom.

5:4

5:4

5:4

Molčanovi sa nepodaril ani pokus o forhendové obhodenie a Van Rijthoven vedie 5:4 v druhom sete.

40-0

Proti tomu Molčan nemôže nič robiť, pretože Van Rijthoven zaznamenal už pätnáste eso v zápase.

30-0

Van Rijthoven na podaní exceluje a pripisuje si ďalšie eso.

15-0

Molčan už nedostal forhend cez sieť z ťažkej pozície.

4:4

Molčan zahral presný forhend a prinútil Van Rijthovena k chybe, preto je vyrovnané 4:4 v druhom sete.

15-40

Prechod na sieť Molčanovi nevyšiel, pretože nezvládol ťažký bekhendový volej.

0-40

Van Rijthoven zahodil aj vyloženú pozíciu na víťazný forhend a Molčan má tri gembaly.

0-30

Ani riskantný bekhend po čiare Van Rijthoven netrafil do kurtu.

0-15

Van Rijthoven poslal forhend do siete.

4:3

4:3

4:3

Následne Van Rijthoven vytiahol eso na stred a po čistej hre vedie 4:3 v druhom sete.

40-0

Holandský tenista ukázal aj skvelý cit v ruke, keď zahral jemný dropshot.

30-0

Van Rijthoven si pomáha ďalším esom.

15-0

Molčan chcel zaútočiť, ale bekhend nedostal cez sieť.

3:3

Molčan zakončil gem esom a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

15-40

Van Rijthoven aj za tohto stavu zabojoval a predviedol skvelý lob, ktorým zaskočil Molčana na sieti.

0-40

Po priamom bode má Molčan šancu na čistú hru.

0-30

Podaril sa aj úspešný dropshot, ktorý Van Rijthoven nevrátil.

0-15

Trochu povzbudenie pre Molčana, ktorý trafil víťazný forhend.

3:2

3:2

3:2

Holandskí fanúšikovia oslavujú po ďalšom víťaznom forhende Van Rijthovena, po ktorom už vedie 3:2 v druhom sete.

40-15

Ďalšie eso na konto Van Rijthovena, ktorý má dva gembaly.

30-15

Van Rijthoven opäť úspešný na sieti, keď si prišiel po víťazný smeč.

15-15

Molčan zastavil nepriaznivú sériu a Van Rijthovenov krížny forhend sa nezmestil do kurtu.

15-0

Van Rijthoven trafil eso von z kurtu.

2:2

Molčan už trochu stratil hlavu a zbytočne vyhodil forhend, takže Van Rijthoven mu berie podanie čistou hrou a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

40-0

Delový forhend Van Rijthovena presne na základnú čiaru mu priniesol tri brejkbaly!

30-0

Molčan sa dostáva do problémov na podaní, keď druhý forhend zamieril do siete.

15-0

Molčanov prechod na sieť nebol pripravený a Van Rijthoven ho prestrelil bekhendom.

1:2

1:2

1:2

Van Rijthoven zakončil gem esom von z kurtu a znižuje na 1:2 v druhom sete.

40-15

Ďalšie presné forhendové údery, pri poslednom už Molčan nemal nárok.

30-15

Van Rijthoven si pripisuje víťazný forhend po dobrom podaní.

15-15

Molčan mohol niečo vymyslieť v tejto výmene, lenže prišla bekhendová chyba.

0-15

Van Rijthoven pokazil jednoduchý forhend len do siete.

0:2

Molčan potvrdil brejk priamym bodom a vedie 2:0 v druhom sete.

40-A

Dôležité eso a výhoda pre Molčana.

40-40

Vynútená bekhendová chyba Molčana dostáva gem na zhodu.

30-40

Van Rijthoven našiel cestu v dlhšej výmene za víťazným forhendom po čiare.

15-40

Ďalší bod z podania a dva gembaly pre Molčana.

15-30

Teraz sa už Molčanovi nepodarilo dobehnúť Van Rijthovenove skrátenie.

0-30

Bekhend Van Rijthovena zastavila sieť.

0-15

Priamy bod pre Molčana.

0:1

Van Rijthoven poslal forhend za základnú čiaru a Molčan vstupuje do druhého setu brejkom!

40-A

Molčan dobehol skrátenie Van Rijthovena a na sieti zasmečoval, preto má brejkbal!

40-40

Molčan mal priestor na útočný krížny bekhend, ktorý znamená zhodu.

40-30

Znova až druhá smeč Van Rijthovena bola nechytateľná pre Molčana.

30-30

Úspešný prechod na sieť v podaní Van Rijthovena, ktorý zakončil bekhendovým volejom.

15-30

Molčan v dlhšej výmene počkal na ďalší vyhodený forhend Van Rijthovena.

15-15

Nasledoval dlhý forhend Van Rijthovena.

15-0

Druhý set otvára Van Rijthoven esom na stred.

0:0

0:0

7:6

Van Rijthoven sa chopil šance ďalším nekompromisným útokom, ktorý zakončil smečom a podaril sa mu veľký obrat v tomto tajbrejku, pretože nakoniec vyhral neuveriteľne vyrovnaný a dramatický prvý set!

7-6

Ďalšia dvojchyba Molčana v kritickej chvíli, pretože Van Rijthoven bude mať druhý setbal, ale už pri podaní!

6-6

Molčan ho odvrátil priamym bodom.

6-5

Van Rijthoven druhým smečom zakončil výmenu, ktorá mu priniesla setbal!

5-5

Molčan mohol aj túto výmenu zvládnuť lepšie, pretože ju zakončil nepresným čopovaným bekhendom.

4-5

Van Rijthoven získal túto veľmi dlhú výmenu pre seba, keď sa ako prvý odvážil zahrať agresívnejší forhend a Molčana prinútil k bekhendovej chy­be.

3-5

Molčan sa približuje k setbalom po ďalšom priamom bode.

3-4

Van Rijthoven po dobrom podaní presne zasmečoval.

2-4

Van Rijthoven si pripisuje priamy bod a strany sa menia za stavu 4:2 pre Molčana.

1-4

Ďalší dôležitý bod pre Molčana, ktorý si počkal na súperov bekhend do siete.

1-3

Molčan si pomáha ďalším priamym bodom.

1-2

Ale prichádza zbytočne vyhodený forhend Van Rijthovena.

1-1

Van Rijthoven si trúfol na víťazný forhend po čiare.

0-1

Molčan začína priamym bodom.

6:6

Van Rijthoven zakončil gem esom a poslal prvý set do tajbrejku.

40-30

Dobré podanie, po ktorom Van Rijthoven mal na sieti ľahké zakončenie.

30-30

Van Rijthoven zariskoval taktikou servis-volej, ale Molčan trafil víťazný bekhendový return.

30-15

Obrovská chyba Molčana, ktorý teraz nemôže uveriť, že trafil smeč z pár metrov do siete.

15-15

Molčan zvládol opatrnú výmenu od základnej čiary, pretože Van Rijthovenov čopovaný bekhend zastavil sieť.

15-0

5:6

5:6

5:6

Veľmi dlhý gem končí chybou Van Rijthovena z forhendu a Molčan v tomto geme odvrátil až päť brejkbalov, nakoniec však vedie 6:5 v prvom sete.

40-A

Ďalšia výhoda pre Molčana, ktorý vytiahol víťazný forhend po čiare.

40-40

Van Rithovenovi pomohla páska, keď mu pripravila pozíciu na víťazný forhend.

40-A

Tretia výhoda pre Molčana, ktorý sa dočkal dlhého bekhendu Van Rijthovena.

40-40

Van Rijthoven chcel zariskovať pri druhom podaní Molčana, ale return netrafil.

A-40

Tretia Molčanova dvochyba prišla naozaj v nehodný moment a darovala Van Rijthovenovi piaty brejkbal!

40-40

Ale Molčan nezvládol čopovaný bekhend, takže ďalšia zhoda.

40-A

Van Rijthoven si môže vyčítať, že forhend prestrelil a Molčan má opäť výhodu.

40-40

Ale najdlhší gem zápasu bude pokračovať, pretože Molčan trafil forhend do siete.

40-A

Konečne sa Molčan dostáva k výhode, keď útok dotiahol do konca smečom.

40-40

Molčan ho rýchlo vymazal priamym bodom.

A-40

Molčanov pokus o bekhendové obhodenie neskončil v kurte a Van Rijthoven má už štvrtý brejkbal!

40-40

Molčan odvrátil aj túto šancu, keď prekvapil Van Rijthovena forhendom do protipohybu.

A-40

Van Rijthoven si však vypracoval pozíciu na víťazný forhend a má tretí brejkbal!

40-40

Aj v druhom prípade dobré podanie a nasledoval víťazný forhend Molčana.

40-30

Prvý sa mu podarilo odvrátiť priamym bodom.

40-15

Molčan zrejme zvolil správne riešenie, keď sa rozhodol skrátiť hru, ale jeho dropshot skončil v tesnom oute a Van Rijthoven má dva brejkbaly!

30-15

Van Rijthoven cíti šancu, ale forhendový return netrafil do kurtu.

30-0

No a sú z toho problémy pre Molčana po nepresnom čopovanom bekhende.

15-0

Molčan sa nechal zatlačiť a len vyhodil bekhend.

5:5

Van Rijthoven dokončil esom ďalší náročný gem na podaní a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.

A-40

Molčan opäť dobehol takmer nemožné, ale Van Rijthoven bol pripravený na sieti a zahral presný bekhendový volej.

40-40

Molčan je opäť blízko k setbalu, pretože Van Rijthoven namieril forhend do siete.

40-30

Van Rijthoven sa dostáva ku gembalu vďaka priamemu bodu.

30-30

Van Rijthoven dotiahol útok do úspešného konca presným smečom.

15-30

Van Rijthoven sa však dostáva opäť pod tlak, pretože jeho bekhend skončil za základnou čiarou.

15-15

Ale následne ho môže mrzieť vyhodený bekhend.

0-15

Molčan predviedol skvelý víťazný dobiehaný forhend z defenzívy.

4:5

4:5

4:5

Ale všetko Molčan vyriešil priamym bodom a v závere prvého setu vedie 5:4.

30-40

Dokonca druhá dvojchyba na konte Molčana, ktorý si komplikuje situáciu.

15-40

Ale nepodarí sa, pretože prichádza vyhodený forhend Molčana.

0-40

Úspešné skrátenie v podaní Molčana a je tu šanca na čistú hru.

0-30

Molčan si trúfol na agresívny krížny forhend, ktorým rozhodol výmenu.

0-15

Molčan sa znova musí sústrediť na podanie, Van Rijthoven mu pomáha pokazeným forhendom.

4:4

Druhým esom v rade Van Rijthoven dokonal veľký obrat, odvrátil dokopy už tri brejkbaly Molčana a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

A-40

Van Rijthoven si pripisuje eso a má výhodu.

40-40

Tejto výmeny je oveľa väčšia škoda, pretože Van Rijthoven dokázal prejsť z obrany do útoku a napokon Molčan nedostal forhend cez sieť.

30-40

Molčan robil v defenzíve, čo mohol, ale napokon tretí smeč Van Rijthovena už bol úspešný.

15-40

Van Rijthoven si obehol loptičku na forhend, ktorý však netrafil do kurtu a Molčan tak má ďalšie dva brejkbaly!

15-30

Van Rijthoven je v kritickej situácii a vyťahuje priamy bod.

0-30

Molčan predviedol skvelú defenzívu a nakoniec trafil víťazné forhendové obhodenie.

0-15

Van Rijthoven otvára gem na podaní zbytočným forhendom do siete.

3:4

3:4

3:4

Bekhend Van Rijthovena skončil za základnou čiarou a Molčan vedie 4:3 v prvom sete.

30-40

Van Rijthoven znova zaútočil z forhendu a Molčan sa nedokázal ubrániť.

15-40

15-30

V otvorenej výmene od základnej čiary mal Van Rijthoven šancu, lenže bekhend trafil do siete.

15-15

Molčan využil dobré podanie a forhendom tiež prinútil súpera k chybe.

15-0

Van Rijthoven pritlačil z forhendovej strany a vynútil si chybu Molčana.

3:3

Nepresný forhend Molčana znamená, že Van Rijthoven čistou hrou vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

40-0

Teraz už taktika servis-volej Van Rijthovenovi priniesla bod.

30-0

Van Rijthoven si pripisuje už štvrté eso v zápase.

15-0

Molčanov bekhendový return zamieril do siete.

2:3

2:3

2:3

Napokon vyhodený forhend Van Rijthovena a Molčan vedie 3:2 v prvom sete.

15-40

Molčan vôbec po prvýkrát vyskúšla skrátiť hru a napriek tomu, že Van Rijthoven loptičku dobehol, tak pokazil bekhend.

15-30

V dlhšej výmene uspel Molčan, pretože si trpezlivo počkal na bekhend do siete v podaní Van Rijthovena.

15-15

Molčan poslal forhend len do siete po slajzovanom bekhende Van Rijthovena.

0-15

Molčan otvára hru na podaní esom von z kurtu.

2:2

Ďalší bod z podania a Van Rijthoven po odvrátení jedného brejkbalu vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

A-40

Po priamom bode má výhodu Van Rijthoven.

40-40

Van Rijthoven však v tejto výmene nedal Molčanovi žiadnu šancu a nakoniec trafil presný forhend po čiare.

40-A

Molčan si vybojoval prvý brejkbal, keď Van Rijthovenov nečistý forhend skončil za základnou čiarou!

40-40

Molčan si počkal a našiel priestor na víťazný forhend po čiare, ktorý vracia gem na zhodu.

A-40

Molčan trafil bekhendový return rámom rakety a Van Rijthoven má výhodu.

40-40

Konečne sa aj Molčan dostal do útočnej pozície a prinútil Van Rijthovena k bekhendovej chy­be.

40-30

Van Rijthoven však trafil už tretie eso a má gembal.

30-30

Dlhý bekhend Van Rijthovena znamená miernu šancu pre Molčana na returne.

30-15

Van Rijthoven sa dostal do tlaku a nakoniec presne zasmečoval.

15-15

Dobrá reakcia Molčana, ktorý trafil víťazný forhendový return a Van Rijthovenovi nevyšla taktika servis-volej.

15-0

Aj po druhom podaní Van Rijthoven ihneď zakončil víťazným forhendom.

1:2

1:2

1:2

Následne si Molčan pripisuje aj prvé eso a vedie 2:1 v prvom sete.

40-A

Priamy bod a výhoda pre Molčana.

40-40

Ale prichádza podobná nevynútená chyba aj na strane Molčana, takže gem sa dostáva na zhodu.

30-40

Van Rijthoven mal príležitosť zaútočiť, lenže forhend z dobrej pozície poslal do siete.

30-30

Opatrná výmena skončila chybou Molčana z čopovaného bekhendu.

15-30

Molčan zaznamenal prvú dvojchybu.

0-30

Tentokrát Molčanovi vyšiel prechod na sieť a pokus o bekhendové obhodenie Van Rijthovenovi neprešiel cez sieť.

0-15

Molčan si pomáha priamym bodom.

1:1

Ale dobrý gem na podaní Van Rijthoven zakončil druhým esom a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

40-15

Čistá hra z toho nebude, pretože Van Rijthoven poslal bekhend za základnú čiaru.

40-0

Molčanov nábehový forhend nebol ideálny a Van Rijthoven ho prestrelil ostrým bekhendom.

30-0

Ďalší vydarený útok zakončil Van Rijthoven víťazným forhendom po čiare.

15-0

Van Rijthoven otvára prvú hru na podaní esom na stred.

0:1

Molčan zakončil hru pekným lobom, ktorým nachytal Van Rijthovena a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete.

30-40

Molčanovi sa podarilo obrátiť vývoj úvodnej hry a po priamom bode má gembal.

30-30

Opäť sa Molčanovi oplatilo hrať do bekhendovej strany Van Rijthovena, ktorý znova zamieril len do siete.

30-15

Prichádza aj prvá bekhendová chyba Van Rijthovena, ktorý poslal loptičku do siete.

30-0

Molčan hral dlho do bekhendovej strany Van Rijthovena, ale holandskému tenistovi stačil jeden útočný krížny forhend, aby získal výmenu pre seba.

15-0

Na úvod sa Molčanovi nepodaril krížny bekhend.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Van Rijthoven vyhral žreb a na začiatok si zvolil príjem.

Žiaľ Lukášovi Kleinovi sa nepodarilo zaskočiť Tallona Griekspoora a holandská jednotka získala prvý bod po víťazstve v dramatickom trojsetovom zápase, takže je na Alexovi Molčanovi, aby sa pokúsil získať dôležitý vyrovnávajúci bod.

Vitajte pri sledovaní dnešného druhého stretnutia dvojhry v rámci Davis Cupového stretnutia medzi Holandskom a Slovenskom, v ktorom sa predstaví naša jednotka Alex Molčan proti holandskej dvojke Timovi Van Rijthovenovi. Miernym favoritom by podľa rebríčkového postavenia mal byť Molčan, ktorý vyhral aj doterajšie oba vzájomné zápasy, ale nemožno odpisovať Van Rijhtovena aj napriek slabšej súčasnej forme, pretože bude mať výhodu domáceho prostredia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.