7:6 , 2:6 , 6:4
Lukáš Klein Slovensko

Koniec zápasu

6:4

Aut Lukáša Kleina a Tallon Griekspoor vyhráva tento veľmi vyrovnaný zápas. Nebolo to ale suverénne víťazstvo Holanďana tak ako sa očakávalo. Holandsko ale teda zásluhou víťazstva Griekspoora vyhráva v kvalifikačnom dueli na Slovensku 1:0. Rozhodla o tom trojsetová bitka.

A-40

Klein pokazil, toto bol príliš dlhý forhend, je tu mečbal pre Griekspoora.

40-40

Ale fantastický úder a obrana Griekspoora zapracovala, Holanďan bojuje zo všetkých síl.

30-40

Klein išiel na sieť a oplatilo sa, gembal pre Slováka.

30-30

Griekspoor chce ukončiť zápas už v tomto geme, Klein teraz totiž mieril do autu.

15-30

Až dvakrát teraz pomohla páska Holanďanovi, Klein je však stále v hre.

0-30

Klein si skvele rozpohyboval súpera získava dôležitý fiftín v tomto geme.

0-15

Tesný aut Griekspoora, Klein začína dobre.

5:4

A priamo z podania získava domáci tenista deviaty gem tretieho setu.

40-15

Griekspoorov výlet na sieť bol úspešný, dva gembaly pre Holanďana.

30-15

Škoda zaváhania od Slováka, loptička si našla cestu len za autovú čiaru.

15-15

Páska pracovala na oboch stranách, aj šťastie teraz hralo s Griekspoorom a ten vyrovnáva skóre v tomto geme.

15-0

Klein odvrátil forhendom len do autu, dôležitý bod pre Griekspoora.

4:4

Skvelý servis Kleina a Holanďan len do siete. V treťom sete máme vyrovnané na gemy 4:4.

0-40

Holanďan akoby strácal istotu pri odvracaní loptičiek, Klein vedie už o tri loptičky.

0-30

Loptička od Griekspoora do autu, pre slovenského tenistu sú tieto loptičky veľkou vzpruhou.

0-15

Začiatok gemu výborný pre slovenského tenistu, Lukáš Klein si pomáha skvelým servisom.

4:3

Skvelé skrátenie na sieti! Lukáš Klein získava podanie súpera!

15-40

V treťom sete ešte nie je nič stratené, dva brejkbaly pre slovenského reprezentanta.

15-30

Loptička pre Kleina, slovenský tenista sa nechce vzdať, a to je správny prístup.

15-15

Avšak je vyrovnané, priamy bod z podania pre holandského tenistu.

0-15

A Klein začína výmenu s podaním súpera dobre, Griekspoor nemal nárok dobehnúť túto loptičku.

4:2

Klein získava gem čistým spôsobom, Griekspoor poslal loptičku len do autu.

0-40

Holanďan pôsobí dojmom, že sa chce sústrediť len na svoje vlastné podanie, ďalšia loptička pre Kleina.

0-30

Griekspoor namieril loptičku len do siete, Klein vedie o 30 v šiestom geme tretieho setu.

0-15

Klein berie prvú loptičku v geme. Zisk podania by mal byť teraz preňho povinnosťou.

4:1

Griekspoor však už ďalší gembal využíva vo svoj prospech a pomaly, ale isto smeruje za víťazstvom v tomto zápase.

40-15

Avšak dvojchyba Holanďana znamená zisk bodu pre Kleina, Slovák zvládol odvrátiť gembal.

40-0

Kleinovi nevyšiel ritern podľa predstáv a Griekspoor zatiaľ čistým spôosobom vyhráva v tomto geme.

30-0

A ďalšia loptička pre Holanďana. Griekspoor sa baví tenisom pred domácim publikom.

15-0

Griekspoorov víťazný úder na začiatok piateho gemu v treťom sete.

3:1

A je to tak. Čistá hra v štvrtom geme tretieho setu od Kleina je znížene na 3:1 na gemy.

0-40

Ďalšia víťazná loptička Kleina a ten tak môže získať štvrtý gem tretieho setu čistým spôsobom.

0-30

Eso od Kleina znamená už vedenie o dve loptičky v tejto výmene.

0-15

Klein bol teraz úspešný na sieti a berie prvý fiftín v tejto výmene.

3:0

Ďalší priamy bod z podania od Holanďana, ktorý vedie v treťom sete už 3:0.

40-15

Griekspoorov priamy bod z podania znamená výhodu dvoch gembalov.

30-15

Klein robí viac chýb ako sme boli zvyknutí v tomto dueli a to môže byť pre Slováka veľkým problémom.

15-15

Griekspoor však zrovnáva, keď si pomohol skvelým podaním.

0-15

Klein však začína v geme pri podaní súpera dobre, víťazným úderom.

2:0

Domáci tenista zažíva úvod tretieho setu ako z ríše snov, berie Kleinovi podanie.

40-15

Dva brejkbaly pre holandského tenistu. Griekspoor len čaká na chyby súpera a to mu vychádza.

30-15

Griekspoor získava bod, ktorý môže byť veľmi zaujímavým v tomto geme.

15-15

Eso od Kleina je správnou reakciou na prvý bod holandského tenistu.

15-0

Klein chyboval do siete a toto hrá do karát Griekspoorovi.

1:0

Griekspoor nedovolil stratu svojho podania a získava gem so svojím podaním.

40-15

Dva gembaly pre Holanďana.

30-15

Griekspoor však hrá spoločne s plnou halou v Groningene a hrá s ňou úspešne. Vyhráva v prvom geme tretieho setu.

15-15

Klein však vyrovnáva, bol z toho víťazný úder.

15-0

Skvelý úder od Griekspoora otvára tretí set.

2:6

Slovensko ostáva v boji o prvý bod v rámci kvalifikačného duelu proti Holandsku. Lukáš Klein využil setbal v druhom sete, ktorý získava po víťazstve 6:2.

30-40

Loptička od Holanďana do autu, setbal pre Kleina.

30-30

Griekspoor sa stále nevzdáva a bojuje zubami nechtami o druhý set. Stav vo výmene je vyrovnaný.

15-30

Je tu eso od Kleina a slovenský tenista vedie v ôsmom geme druhého setu.

15-15

Na loptičku po čiare od Kleina teraz ale Griekspoor nezareagoval.

15-0

Klein ale začína pri vlastnom podaní dvojchybou.

2:5

Klein druhý set na svoju stranu nezíska v tejto výmene, gem so svojím podaním berie na svoju stranu Griekspoor.

40-30

A je tu gembal pre holandského tenistu, ktorý zvládol otočiť skóre vo výmene.

30-30

Avšak je tu odpoveď od Griekspoora, ktorý sa nechce vzdať zisku gemu so svojím podaním.

15-30

Klein ale znova odpovedá úspešným úderom a Holanďan možno už aj začína tušiť, že druhý set je stratený.

15-15

Ale Griekspoor sa nevzdáva a vyrovnáva na 15:15.

0-15

Klein začína pri podaní súper najlepším spôosobom, ziskom bodu.

1:5

Je to tak! Klein berie vlastné podanie a s Holanďanom to je v druhom sete naozaj zlé nedobré.

30-40

Gembal pre Kleina, ktorý má šancu na vedenie v druhom sete 1:5.

30-30

Táto loptička bude patriť holandskému tenistovi a ten vyrovnáva stav gemu.

15-30

Ďalšie výborné podanie, Holanďan sa len márne pokúšal o ritern.

15-15

Klein si pomohol podaním, Griekspoor odvrátil loptičku len do siete.

15-0

Klein pokazil ritern a ten si našiel miesto len na sieti.

1:4

Potvrdené, aspoň na trochu radosti má Griekspoor v tomto sete nárok a na tretí pokus v tomto sete získava gem so svojím podaním.

40-30

Ale Griekspoor si ternto gem už nechce nechať újsť a je tu gembal pre Holanďana.

30-30

Klein vyrovnáva a je tu šanca možno aj na tretí zisk podania súpera v druhom sete.

30-15

Griekspoor sa dostáva do hry a vedie pri vlastnom podaní.

15-15

Pokazený ritern od Kleina znamená vyrovnanie v tejto výmene.

0-15

No a na začiatom piatej výmeny pri podanie Griekspoora je z toho dvojchyba, toto Kleinovi môže len vyhovovať.

0:4

Ďalší gembal už je ale využitý a Klein vedie v druhom sete už 0:4 na gemy.

15-40

Čistá hra z toho nebude, akýsi záblesk dobrej loptičky od Griekspoora.

0-40

Je tu možnosť na čistú hru pre Kleina, ktorý má k dispozícii 3 gembaly.

0-30

Toto bolo od Griekspoora pridlhé a loptička zamierila do autu, bod pre Kleina.

0-15

Výborne, Klein získava prvý pod v štvrtej výmene druhého setu.

0:3

Skompletizovaný aj druhý zisk podania súpera v druhom sete. Takýto výkon od Lukáša Kleina sa nám v druhom sete naozaj páči.

15-40

Budú z toho 2 brejkbaly pre slovenského tenistu, ktorý sa teraz blysom pekným odvrátením loptičky.

15-30

Táto loptička bude patriť Kleinovi a pri podaní Holanďana to znova vyzerá pre Slováka ružovo.

15-15

Stav gemu je vyrovnaný, ale ja si nemôžem pomôcť. Griekspoor nevyzerá v druhom sete ako hráč, ktorý by chcel zápas doviesť do úspešného konca.

0-15

Klein berie prvý bod aj v ďalšej výmene Griekspoorovho podania.

0:2

Brejkbal je potvrdený, Klein vyhráva v druhom sete 0:2 na gemy. Griekspoor pôsobí čoraz viac nervóznejšie.

30-40

Fantastický ritern Slováka a Klein má gembal pre seba.

30-30

Výmena je vyrovnaná, Lukáš Klein by teraz nemal dopustiť stratu svojho podania.

30-15

Klein chcel zakončiť výmenu razantným spôsobom, avšak to mu teraz nevyšlo a bol z toho aut.

15-15

Skvelý servis Slováka vyrovnáva stav gemu.

15-0

Klein síce to myslel skrátením loptičky dobre, no nevyšlo mu prevedenie.

0:1

Teraz to už vyšlo, druhý set začína pre Slováka fantasticky. Klein vytiahol výstavnu delovku zo svojho repertoára.

40-A

Klein dostáva od Holanďana ďalšiu možnosť na zisk súperovho podania.

40-40

Griekspoor sa bránil ukážkovo a napokon to využil aj vo svoj prospech, je tu ďalšia zhoda.

40-A

A predsa, ďalší brejkbal pre slovenského tenistu, toto by už mohol Klein využiť.

40-40

Griekspoor však zvládol brejkbal Slováka odvrátiť.

40-A

Brejkbal pre Kleina, druhý set zápasu môže začať pre Slováka dobre.

40-40

Klein ale znova výborne odvracia gembal Griekspoora.

A-40

Chyba Kleina znamená výhodu pre Griekspoora.

40-40

Prvý gem ešte bude dramatický. Klein poslal loptičku bekendom ku čiare.

40-30

Prvý gembal však Klein odvracia nádherným riternom.

40-15

Dva gembaly pre Kleinovho súpera, ktorý krásne využil svoje podanie.

30-15

Eso Griekspoora znamená vedenie pre Holanďana v prvom geme.

15-15

Teraz to ale Klein zvládol pekným víťazným úderom.

15-0

Klein chcel začať druhý set aktívne, avšak na sieti neuspel.

7:6

Prvý set ide na konto Holanďana. Lukáš Klein nedokázal využiť dva setbaly v tajbrejku, no aj napriek tomu sa za svoj výkon v prvom sete nemusí vôbec hanbiť.

7-6

Prvý setbal v tajbrejku pre Holanďana, ktorý teraz bude navyše aj podávať.

6-6

Slovenský tenista sa vybral na sieť, čo zdá sa, že nebolo úplne najlepším riešením. Griekspoor to využil a vyrovnáva na 6:6.

5-6

Prvý setbal však Griekspoor odvracia, Klein má k dispozícii ešte jeden.

4-6

Budú z toho dva setbaly pre slovenského tenistu. Toto je veľká šanca pre Kleina na zisk prvého setu.

4-5

Fantázia v podaní slovenského tenistu, ktorý predvádza famózny výkon v závere prvého setu.

4-4

V tradícii v tajbrejku prvého setu pokračujeme. Klein boduje.

4-3

Znova odpovedá Griekspoor na Kleinov zisk bodu.

3-3

Klein však znová odpovedá bodom, tentoraz na 3:3.

3-2

Bod ale pre Griekspoora, tu sa môže už pomaly začať „lámať chlieb“.

2-2

Klein sa ale nevzdáva, stále živí nádej na zisk prvého setu.

2-1

Holanďan získava ďalšiu loptičku po výbornom údere.

1-1

Vyrovnané v tajbrejku, Griekspoor zabodoval.

0-1

Prvý bod v spomínanom tajbrejku ide na konto Slováka. Klein to vyriešil esom z podania.

6:6

Čaká nás tajbrejk v závere prvého setu, Holanďan si napokon postrážil svoje podanie.

40-30

No a fazóna Griekspoora pri podaní pokračuje. Klein odvrátil loptičku len do siete.

30-30

Ďalšie skvelé podanie Holanďana, ktorý vyrovnáva stav výmeny.

15-30

Eso Griekspoora však dáva Holanďanovi nádej.

0-30

No a už je to vedenie o dve loptičky. Držme všetci Kleinovi palce, aby dokázal strhnúť set na svoju stranu.

0-15

Dôležitú prvú loptičku získava vo výmene pri podaní Griekspoora slovenský tenista Lukáš Klein.

5:6

Síce z toho nebola krátka výmena, ale Klein sa dokázal dostať aj z pozície, keď to už vyzeralo, že loptička bude patriť Holanďanovi.

0-40

Klein si chce tento gem postrážiť a je možné, že z toho bude čistý gem.

0-30

Na loptičku do protipohybu od Kleina nemal Griekspoor nárok.

0-15

Prvý bod v 11. výmene zápasu ide na konto Slováka.

5:5

Gembal potvrdený, Griekspoor vyrovnal na 5:5.

40-30

Eso Griekspoora však znamená gembal pre Holanďana na 5:5.

30-30

Predstavte si, dvojchyba od Griekspoora. Klein živí šancu na zisk prvého setu v tomto geme.

30-15

Dve loptičky delia holandského tenistu od toho, aby vyrovnal na 5:5.

15-15

Ale chybu teraz spravil aj Griekspoor a Klein tak vyrovnáva stav v tejto výmene.

15-0

Podanie Holanďana odvrátil Klein len do autu.

4:5

Priamy bod z podania získava Klein po riterne Griekspoora len do siete. Takéto gemy môžu v zápase rozhodovať. Slovák sa v kritickom momente nevzdal a dokázal odvrátiť 3 brejkbaly svojho súpera a napokon aj strhnúť celý gem na svoju stranu.

40-A

Klein pokračuje vo svojej fazóne v tejto výmene, výhoda pre Slováka.

40-40

Fantastický comeback v podaní slovenského tenistu, 3 brejkbaly pre Holanďana sú už minulosťou.

40-30

Eso Kleina odvracia aj druhý brejkbal.

40-15

Prvý brejkbal odvracia Klein.

40-0

Holandský tenista trafil loptičku milimetrovo presne a sú z toho 3 brejkbaly.

30-0

Skvelý lob od Griekspoora, znamená už vedenie o dve loptičky pre Holanďana vo výmene, v ktorej podáva Klein.

15-0

Chyba od Kleina, dôležité teraz bude aby sa Slovák nerozhodil atmosférou, ktorá je v Groningene.

4:4

Potvrdené, Holanďan získava výmenu so svojím podaním čistou hrou. Opäť raz je v rvom sete stav vyrovnaný.

40-0

Griekspoor má možnosť na prvú čistú výmenu v zápase.

30-0

Aj v ďalšej výmene zamieril odvrátenú loptičku Klein len do autu.

15-0

Klein sa nepríjemne pošmykol a dopadol na kolená, následná loptička zamierila len do autu.

3:4

Slovenský tenista sa dostal z ťažkej situácie a donútil Holanďana ku chybe v podobe loptičky do autu.

40-A

Klein výborne do protipohybu súpera a je z toho výhoda.

40-40

Eso od Kleina je najlepšou odpoveďou na brekbal Holanďana.

40-30

Fenomenálna výmena z oboch strán, Lukáš Klein bojoval ako o život, no loptička, ktorú mal pripravenú na víťazný úder zahral len do siete.

30-30

Loptička od Griekspoora mala potrebnú razanciu, Klein na ňu nestačil.

15-30

Výborný servis Slováka, odvrátenie Griekspoora len do autu.

15-15

Tesný aut Kleina, rozhodovali len milimetre.

0-15

Krásna výmena s koncovkou, ktorá nás teší. Lukáš Klein na sieti nezapochyboval.

3:3

Loptička od Kleina zamierila len do siete, v prvom sete máme vyrovnané 3:3.

40-30

Gembal pre Griekspoora, ktorý nechce dovoliť Slovákovi druhý zisk jeho podania v zápase.

30-30

Chyba na sieti v podaní Holanďana, Klein vyrovnáva.

30-15

Griekspoor púšťal loptičku za seba, no sám si nebol istý tým, či loptička pôjde do autu. Napokon tomu tak bolo.

15-15

Teraz však síce Holanďan zariskoval, no trafil loptičku presne na čiaru.

0-15

Nátlaková hra Kleina prináša želané ovocie. Griekspoor len do autu.

2:3

Eso, respektíve priamy bod zo servisu vracia Kleinovi vedenie v zápase.

40-A

Vynikajúci servis pomáha Kleinovi, ktorý teraz získava výhodu.

40-40

Je z toho zhoda, Klein chyboval pri odvrátení loptičky do siete.

30-40

Agresívna hra teraz pomohla Slovákovi, ktorý získava gembal.

30-30

Znova je však vo výmene vyrovnané, Griekspoor sa po slabšom úvode dostáva do zápasu.

15-30

Klein strháva vedenie vo výmene na svoju stranu, donútil teraz súpera ku chybe.

15-15

Skvelé prvé podanie Kleina, Griekspoor len do autu.

15-0

Tesný aut v podaní slovenského tenistu dáva vedenie v tejto výmene Holanďanovi.

2:2

Eso Griekspoora vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2.

40-30

Klein však odpovedá znova skvelým odvrátením.

40-15

Dva gembaly pre Holanďana, ktorý v tejto výmene exceluje svojím podaním.

30-15

Nenápadný ritern ku základnej čiare od Kleina znamená zníženie v tejto výmene.

30-0

Dlhá výmena ide v prospech Holanďana, loptičky lietali tesne nad sieťou, úspešnejší bol ale Holanďan.

15-0

Eso na podaní od Griekspoora.

1:2

Využitý brejkbal aj na strane holandského tenistu. Zatiaľ je z toho v holandskom Groningene zaujímavé tenisové divadlo.

A-40

Výhoda pre Griekspoora, Klein už nestačil na úder svojho súpera.

40-40

Svetový úder od Slováka teraz nedovolil Holanďanovi zisk podania súpera.

40-30

Teraz tu už ale je brejkbal pre Griekspoora, Klein to potrebuje ustáť.

30-30

Lukáš Klein však brejkbal na jeho úkor nechce dovoliť, je vyrovnané.

30-15

Griekspoor s obrovskou podporou z hľadiska získava vedenie v tretej výmene.

15-15

Na úder od Kleina však teraz Holanďan nestačil.

15-0

Klein prvýkrát v zápase na sieti, avšak bol z toho len chybný úder do siete.

0:2

Fantázia! Slovenský tenista získava hneď pri prvej možnosti podanie súpera.

40-A

Výhoda pre Kleina. Brejkbal.

40-40

Napokon je z toho zhoda v druhej výmene, Klein však stále môže bojovať o zisk podania súpera.

30-40

Prvý brejkbal nedokázal Klein využiť, Holanďan si pomáha podporou z hľadiska.

15-40

Výborné odvrátenie loptičky a Klein má hneď v druhej výmene zápasu 2 výhody na zisk podania súpera.

15-30

Po ese však prichádza dvojchyba, zatiaľ výborný nebojácny výkon od slovenského tenistu.

15-15

Tentoraz si však Holanďan pomáha esom z podania.

0-15

Zatiaľ v zápase prevládajú krátke výmeny, Griekspoor teraz nestačil na úder Kleina.

0:1

Prvá výmena ide čistým spôsobom na konto dvadsaťštyriročného Slováka.

0-40

Klein akoby v prvej výmene zaskočil Griekspoora svojím podaním a vedie už 0:40.

0-30

Klein získava aj druhú loptu v prvej výmene. Teraz skvele využil svoju výšku.

0-15

Lukáš Klein začína famóznym úderom, keď využil svoje výborné podanie.

0:0

Oba tímy sú už aktuálne na dvorci, kde prebieha úvodný ceremoniál pred začiatkom kvalifikačného duelu. Slovensko pod vedením kapitána Tibora Tótha, Holanďanov vedie Paul Haarhuis.

Zápas sa odohrá na tvrdom povrchu v hale MartiniPlaza (Groningen, Holandsko) s kapacitou 4500 miest.

Slovensko dnes od 14:00 odštartuje súboj proti Holandsku v rámci kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj. V prvom zápase proti sebe nastúpia jednotka v holandskom tíme Tallon Griekspoor (59. miesto v rebríčku ATP) a slovenská dvojka Lukáš Klein (143. miesto v rebríčku ATP).

Dvadsaťšesťročný Griekspoor sa proti nášmu dvadsaštyriročnému Kleinovi ešte nikdy nepredstavil, pre oboch to tak bude prvý vzájomný zápas, avšak za favorita je jasne pasovaný holandský tenista.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.