Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele.

2. Wendy Holdenerová (SUI) 530
2. Petra Vlhová (SVK) 530

4. Lena Dürrová (GER) 435
5. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 410

Mikaela Shiffrinová sa zároveň stáva predčasnou víťazkou malého glóbusu v slalome žien za sezónu 2022/2023. Do konca ročníka nás čakajú ešte dva preteky tohto typu.

Nemka Lena Dürrová sa dočkala a prvý raz v živote triumfuje v slalome. Favorizovanú Američanku zdolala o šesť stotín sekundy, tretia je Zrinka Ljutičová z Chorvátska.

Petre Vlhovej nedeľa v Špindlerovom Mlýne nevyšla. Po prvom kole bola šiesta, po druhom až trinásta. V cieli bolo vidieť, že Slovenku umiestnenie mrzelo aj kvôli fanúšikom, ktorí do českého strediska merali cestu.

1

Lena Dürrová poráža Mikaelu Shiffrinovú o šesť stotín sekundy! Američanka Nemku nezdolala, najväčšiu stratu nabrala na začiatku a konci trate.

1

Posledný sektor pred cieľom, Američanka prvá o 15 stotín.

1

Shiffrinová má za sebou prvý medzičas – vedie na ňom už len o 21 stotín.

1

Absolútna dominátorka Svetového pohára má na začiatku k dobru 67 stotín.

2

Nemka to zvládla, odsúva Ljutičovú na druhé miesto o 49 stotín! Lena Dürrová hádže rukavicu Shiffrinovej.

2

Zmeniť to chce Lena Dürrová, ktorá je v polovici trati druhá o 23 stotín sekundy.

Priebežné poradie:

1. Zrinka Ljutičová (CRO) 1:31,40

2. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0,34
3. Leona Popovičová (CRO) +0,35

11. Petra Vlhová (SVK) +1,75

3

Ďalší parádny výkon. Chorvátka Zrinka Ljutičová viedla o dve desatiny na poslednom medzičase, aby ho vo finále zveľadila a bude na stupni víťazov! Švédku porazila o 34 stotín sekundy.

4

Neuveriteľne tesný súboj! Anna Swenn-Larssonová je prvá o jedinú stotinu! Švédka bola na poslednom medzičase o stotinu sekundy druhá, ale je to ona, kto sa smeje v cieli.

1. Leona Popovičová (CRO) 1:31,75

2. Franziska Gritschová (AUT) +0,71
3. Laurence St. Germainová (CAN) +0,78

9. Petra Vlhová (SVK) +1,40

5

Leona Popovičová ukázala, ako sa to má. Chorvátka si udržiavala vysoký náskok a Gritschovú odsúva z prvého miesta vďaka 71 stotinám sekundy!

6

Manko po chybe, žiaľ, narastalo. Petra Vlhová stratila potrebnú rýchlosť, je až ôsma so stratou 69 stotín sekundy.

6

Na druhom sektore je Petra druhá, keď stratila rovnú sekundu.

6

Slovenka po prvom medzičase vedie o 66 stotín sekundy.

6

Pred nami už Petra Vlhová. Tá má na štarte k dobru 73 stotín sekundy.

7

Delené deviate miesto, hoci to pôvodne vyzeralo lepšie. Anita Gulliová bola kométou prvého kola, teraz sa trochu vytrápila. Talianka, ktorá štartovala s číslom 46, si pripíše dôležité body.

8

Ana Buciková pohorela! Slovinka so sekundovým mankom, je pätnásta. Obrovské sklamanie…

1. Franziska Gritschová (AUT) 1:32,46

2. Laurence St. Germainová (CAN) +0,07
3. Paula Moltzanová (USA) +0,21

4. Michelle Gisinová (SUI) +0,34
5. Maria Therese Tvibergová (NOR) +0,50

9

Ani Paula Moltzanová z USA sa nezaradí na čelo. Američanka prehajdákala viac ako pol sekundy k dobru a je až tretia.

10

Blízko prvému miestu bola Laurence St. Germainová. Kanaďanka stratila sedem stotín, pritom ešte na poslednom medzičase viedla o 16 stotín sekundy. Druhá priečka.

11

Na krajanku nenadviazala Michelle Gisinová. Skúsená lyžiarka bola v polovici trati narovnako s Gritschovou, v cieli je predsa len druhá o 34 stotín.

12

Prinajlepšom na konci druhej desiaty bude Camille Rastová. Švajčiarka momentálne až dvanásta…

13

Gritschová sa posúva ďalej nahor. Katharina Huberová z Rakúska ju neprekonala o šesť desatín.

14

Diváci privítali Martinu Dubovskú v cieli s obrovským potleskom, ale Slovenka reprezentujúca Česko je len a len siedma. Odstup sa vyšplhal na hranici 92 stotín.

15

Marta Rossettiová z Talianska bola lepšia ako jej predchodkyňa. Ak by bola rýchlejšia o stotinu, skončila by na priebežne delenom piatom mieste.

15

Švajčiarka Mélanie Meillardová postúpila do druhého kola so štartovým číslom 32. Po prestávke sa jej nedarilo, že až deviata.

2. Maria Therese Tvibergová (NOR) +0,50
3. Sara Hectorová (SWE) +0,63

4. Emma Aicherová (GER) +0,73
5. Katharina Truppeová (AUT) +0,86

17

Nespokojná bola Sara Hectorová po kole prvom, bude aj po kole druhom. Švédka je síce tretia, ale za Gritschovou zaostala o 63 stotín.

18

Doprostred výsledkovej listiny sa postaví Jessice Hilzingerová. Druhá Nemka v krátkom časovom slede finišuje siedma.

19

Emma Aicherová z Nemecka tretia. Zastavila sa s mankom 73 stotín.

20

Rakúšanka Franziska Gritschová odsúva Tvibergovú z prvej priečky. Má namierené vysoko, bola rýchlejšia o pol sekundy. Dosiahla súčet časov 1:32,46.

21

Ešte horšie od Liensbergerovej skončila Nórka Mina Fürst Holtmannová. Rovných osem desatín straty.

22

Okamžite nasledovala druhá. Katharina Liensbergerová pokračuje v mizérii. Priebežne je šiesta, keď bola pomalšia o 76 stotín od líderky.

23

Katharina Truppeová je druhá s mankom 36 stotín. Bola to prvá zo štyroch Rakúšanok v druhom kole.

24

Opačné emócie budú prevládať u Aline Daliothovej. Švajčiarka sa radí za svoju krajanku Stoffelovú na piatu pozíciu.

25

Spokojná bude Maria Therese Tvibergová. Nórke nevyšlo prvé kolo, ale v druhom zajazdila super jazdu a ako prvá pokorila hranicu 1:33,0.

26

Finálna strata 23 stotín sekundy v cieli od Eleny Stoffelovej na prvú pozíciu. Nemecká reprezentantka je tretia.

27

Kanaďanka Amelia Smartová tesne prehráva s Della Meovou. Zámorská pretekárka bola pomalšia len o jednu stotinu.

28

Úspešnejšia bola ďalšia z Talianok. Lara Della Meaová si pýta posun do druhej desiatky, fantastický počin. Od Filserovej boal rýchlejšia o takmer sekundu.

29

Talianka Vera Tschurtschentha­lerová sa dostala do druhého kola s číslom 40. Šla skôr na istotu, čo vyústilo v stratu šiestich desatín.

30

Andrea Filserová to má za sebou. Nemka otvorila druhé kolo s časom 46,83. Súhrn oboch jázd sa zastavil na 1:34,41.

Štart

Druhé kolo sa práve začalo.

Nevydarené úvodné kolo slalomu v podaní Petry Vlhovej, ktorá bude obhajovať šiestu priečku. Zozadu sa na ňu tlačia štyri pretekárky, na stupeň víťazov stráca 69 stotín sekundy.

Američanka Mikaela Shiffrinová smeruje za ďalším hladkým triumfom. Konkurovala jej reálne iba Lena Dürrová z Nemecka, prekvapením prvého kola bola tretia Zrinka Ljutičová, ktorá štartovala s číslom 17.

Do druhého kola sa dostala aj Talianka Anita Gulliová, ktorá mala na sebe číslo 46, je dokonca siedma.