Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter
Zjazdové lyžovanie

24.01.2023 o 13:30

Mikaela Shiffrinová

Štadión: Kronplatz
Filter

Odo mňa to je z dnešného obrovského slalomu všetko. Z triumfu sa teší Mikaela Shiffrinová, druhá končí Lara Gutová-Behramiová a na tretej priečke je Federica Brignoneová. Petra Vlhová končí na peknom štvrtom mieste.

MIKAELA SHIFFRINOVÁ dnes prepisuje históriu! V Kronplatzi získava svoje 83. kariérne víťazstvo!

1

Ako posledná sa na trať dostáva Mikaela Shiffrinová. Američanka predviedla agresívnu jazdu v úvode a stále mala mierny náskok. V cieli jej to stačilo na prvé miesto s náskokom 45 stotín sekundy!

2

Lara Gutová-Behramiová vyštartovala na trať ako predposledná. Švajčiarka ešte na trati zrýchľovala a do cieľa prišla na prvom mieste s komfortným náskokom –0,98 sekundy.

3

Na treťom mieste po prvom kole bola Federica Brignoneová. Talianka mala komfortný náskok v úvode, ktorý však postupne strácala. Napokon to však o –0,22 stotín dotiahla na priebežné prvé miesto!

4

Valérie Grenierová z Kanady odštartovala podobne ako Vlhová. Postupne však mierne strácala. V treťom sektore už išla do červených čísel a v cieli jej to stačí len na šiestu priečku so stratou +0,71 sekundy.

5

Paula Moltzanová je ďalšou vyzývateľkou v boji o zlato. Američanka začala veľmi dobre. Ale od druhého medzičasu začala strácať. V strmej pasáži však spadla a dnešné preteky nedokončí!

6

Petra Vlhová už odštartovala svoju jazdu. Na prvom medzičase bola v zelenom, aj v druhom, ale jej náskok sa znižoval. Následne však Vlhová zrýchlila a priebežne vedie o 0,24 stotín!

7

Pripravená je Alice Robinsonová. Reprezentantka Nového Zélandu postupne stratila svoj náskok, následne však išla do zelených čísel. V cieli je však štvrtá so stratou +0,23 sekundy.

8

Tessa Worleyová nám spúšťa záverečnú časť dnešného obrovského slalomu. Francúzka išla v úvode výborne a držala svoj rozostup stále v zelenom. V technickom úseku boli mierne zaváhania a v cieli jej novou líderkou s odstupom –0,16 sekundy!

9

Nórka Ragnhild Mowinckelová postupne strácala a pomaličky sa prepadala. Následne však spravil chybu veľkú chybu a s odstupom +0,64 je až štvrtá!

10

Líderka disciplíny Marta Bassinová chce ísť vyššie. Po zlom prvom kole začala druhú jazdu agresívnejšie, ale postupne strácala. Napokon však zrýchlila, ale v cieli jej to stačilo len na tretie miesto s odstupom +0,55 sekundy!

11

Maryna Gąsienicová-Danielová taktiež išla na hrane prvého miesta. V strmom úseku zariskovala a stále sa držala pomerne dobre. V cieli je to napokon druhé miesto o +0,04 sekundy!

12

Julia Scheibová chcela opäť premiešať poradím a pekne sa jej to podarilo. Zaradila sa ihneď za Hectorovú so stratou +0,8 sekundy.

13

Sara Hectorová mala jasný cieľ, ktorým bolo zlepšenie. Druhé kolo začala agresívne a postupne navyšovala svoj rozostup. Riskantná jazda sa jej poriadne vyplatila a s odstupom –0,85 sekundy je jednoznačne prvá!

14

Elisabeth Kappaurerová je ďalšou Rakúšankou. Jazda to bola dobrá a držala sa na úrovni prvého a druhého miesta. V cieli jej to napokon o trinásť stotín stačilo na tretiu priečku.

15

Elisa Mörzingerová otvára elitnú pätnástku. Jej jazda však nebola najlepšia a ihneď išla do červených čísel, z ktorých sa už nedostala. V cieli je z toho šiesta priečka so stratou +0,7 sekundy.

16

Estelle Alphandová predviedla výbornú jazdu. Držala sa v zelenom počas celého pobyt na trati a v cieli sa dostala na prvé miesto a 0,03 sekundy!

17

Ana Buciková taktiež nedokázala odštartovať najrýchlejšie. Po dvoch medzičasoch boli jej čísla červené, napriek tomu však ešte zabojovala a ide na prvé miesto. Nový najrýchlejší čas je 2:03.54!

18

Mina Fürst Holtmannová pokračuje ako ďalšia. Nórkin náskok bol 29 stotín na štarte a snažila sa riskovať. Ihneď na začiatku trate však spadla!

19

Stephanie Brunnerová začala druhé kolo taktiež pomerne pomaly. Napokon tesne sa medzičasom po druhom sektore spravila chybu a do cieľa nedošla!

20

Coralie Frasseová Sombetová spravila hneď v úvodnej časti trate veľkú chybu. Postupne jej odstup na medzičasoch narástol a v cieli napokon končí na priebežnej ôsmej priečke so stratou +1,29 sekundy.

21

Lara Colturiová je asi najväčším prekvapením v druhom kole. Reprezentantka Albánska sa nástrahám strate vtrhla strmhlav. Postupne v úvode začala strácať, napriek tomu však ešte zrýchlila a je z toho slušná druhá priečka s odstupom +0,11 sekundy!

22

Ricarda Haaserová taktiež stratila na prvom medzičase svoj náskok. Jej strata sa postupne zvyšovala a v cieľovej rovinke z toho napokon bude priebežná tretia priečka so stratou +0,4 sekundy.

23

Rakúskym želiezkom v ohni je Ramona Siebenhoferová. Jej prvý medzičas sa však dostal do červených čísel a z toho sa už nedostala. Postupne jej strata dospela až na +1,13 sekundy a priebežne je z toho piata priečka.

24

Thea Louise Stjernesundová ako prvá Nórka v druhom kole. Prvé bránky zvládala v obrovskom tempe a zvýšila svoj náskok. Ani ona sa nevyhla miernym zaváhaniam, ale v cieli napokon vedie s časom 2:03.89!

25

Chorvátka Zrinka Ljutićová už mala na štarte pol sekundový náskok. Aj v jej prípade to však bola pomalá jazda a postupne stratila svoj náskok. V závere zrýchlila, ale urobila obrovskú chybu a dnešné preteky nedokončí!

26

Franziska Gritschová mala na štarte rovnaký čas ako Ellenbergerová. Rakúšanka predviedla jazdu, v ktorej sa postupne zmenšoval jej náskok a v cieli to nestačilo. Je druhá so stratou +0,41 sekundy.

27

Andrea Ellenbergerová zo Švajčiarska je na štarte. V úvode mala veľké problémy a stratila všetku rýchlosť, ktorú mala. Postupne jej rozostup rástol a v cieli je jej odstup napokon +4,27 sekundy. Prišla totiž ďalšia veľká chyba. Andrea Ellenbergerová je priebežne posledná.

28

Na trať sa odhodlane dosala Michelle Gisinová. Po nezvládnutom prvom kole však strácala aj v druhom kole. Priebežne v cieli jej patrí druhá priečka so stratou +0,51 sekundy.

29

Lisa Nybergová a jej prvá kariérna jazda v druhom kole. Úvodný medzičas však nezvládla a jej strata v priebehu celej trate narastal. Nybergová však išla v podstate na istotu a v cieli je druhá so stratou presne jednej sekundy.

30

Druhé kolo nám otvorila americká pretekárka Nina O'Brienová. Jej jazda bola pomerne plynulá a čas v cieli je 2:04.19.

Druhé kolo postavil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini.

PORADIE PO PRVOM KOLE:

  1. Mikaela Shiffrinová (USA) 58,72
  2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,13
  3. Federica Brignoneová (ITA) +0,27
  4. Valérie Grenierová (CAN) +0,76
  5. Paula Moltzanová (USA) +0,84
  6. Petra Vlhová (SVK) +1,01
  7. Alice Robinsonová (NZL) +1,15
  8. Tessa Worleyová (FRA) +1,31
  9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,41
  10. Marta Bassinová (ITA) +1,42


11. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +1,67
12. Julia Scheibová (AUT) +1,79
12. Sara Hectorová (SWE) +1,79
14. Elisabeth Kappaurerová (AUT) +1,85
15. Elisa Mörzingerová (AUT) +1,88
16. Estelle Alphandová (SWE) +2,00
17. Ana Buciková (SLO) +2,03
18. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,13
19. Stephanie Brunnerová (AUT) +2,14
20. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +2,15

21. Lara Colturiová (ALB) +2,19
22. Ricarda Haaserová (AUT) +2,37
23. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,38
24. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,42
25. Zrinka Ljutićová (CRO) +2,60
26. Andrea Ellenbergerová (SUI) +2,71
26. Franziska Gritschová (AUT) +2,71
28. Michelle Gisinová (SUI) +2,96
29. Lisa Nybergová (SWE) +3,10
29. Nina O'Brienová (USA) +3,10

Už o pár minút odštartuje v talianskom Kronplatzi druhé kolo obrovského slalomu žien. V akcii bude tridsiatka najlepších pretekárok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.