Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Biatlon

19.01.2023 o 14:30

Víťaz: Wiererová

Chevalierová

Štadión: Anterselva
Filter

Víťazkou šprintu žien v talianskej Anterselve sa napokon stala domáca pretekárka Dorothea Wiererová. Tá o necelé tri sekundy predbehla Chloé Chevalierovú a tretie miesto získala Elvira Öbergová.
Paulina Bátovská Fialková skončila najlepšie zo Sloveniek a to na 15. mieste. Jej sestra Ivona bola 75., Mária Remeňová 82. a Zuzana Remeňová 87.

Cieľ

Preteky dokončili už všetky slovenské biatlonistky. Zuzana Remeňová sa umiestňuje na priebežnom 84. mieste.

Cieľ

Poslednou nečakanou pretekárkov v top 10 je Caroline Colombová so štartovým číslom 91. Francúzka urobila iba jednu chybu a je ôsma.

2. str

Zuzana Remeňová zvládla druhú streľbu bez jedinej chybičky. Na prvej položke však netrafila až trikrát a na medzičase je tak 82.

Cieľ

V cieli už máme aj Máriu Remeňovú, ktorej zatiaľ patrí 64. priečka.

Cieľ

Chloé Chevalierová nedokázala udržať svoje tempo zo zvyšnej časti pretekov aj v závere. Víťazstvo jej napokon ušlo o 2,8 sekundy a prvé miesto tak nakoniec už asi ostane u domácej Wiererovej.

2. str

Mária Remeňová urobila aj na druhej streleckej položke jednu chybu a na medzičase jej patrí 58. priečka.

Cieľ

Do cieľa prišla už aj Ivona Fialková, ktorá je zatiaľ na 49. pozícii.

6,5 km

Chloé Chevalierová má kilometer pred cieľom náskok v hodnote niečo vyše troch sekúnd.

Štart

Na trati už máme aj poslednú slovenskú pretekárku Zuzanu Remeňovú.

2. str

Nenápadná Chloé Chevalierová sa dokázala zaradiť medzi pretekárky s čistou streľbou a na medzičase je dokonca o 5 sekúnd pred Wiererovou. Uvidíme, ako sa jej bude dariť v záverečnom okruhu, keďže víťazstvo má priam na dosah.

6.5 km

Marte Olsbuová Røiselandová sa na tomto medzičase stále drží na pódiu, keď je na tretej priečke o 6 sekúnd pred Lampičovou. Na druhú Elviru Öbergovú pritom stráca len približne dve sekundy.

1. str

Prvú streľbu má za sebou už aj Mária Remeňová. Slovenka bohužiaľ urobila jednu chybu a umiestňuje sa na predbežnú 55. pozíciu.

2. str

Ivona Fialková bude chcieť na druhú streľbu asi rýchlo zabudnúť. Urobila totiž až 4 chyby a priebežne jej patrí až 48. pozícia.

2. str

Marte Olsbuová Røiselandová robí na druhej streleckej položke jednu chybu a pripravuje sa tak o šancu na víťazstvo. Na medzičase je zatiaľ tretia a uvidíme, či sa jej podarí dostať na pódium.

Cieľ

Anamarija Lampičová sa po vynikajúcom bežeckom výkone dostáva v cieli zatiaľ na tretiu priečku. Slovinka urobila na strelnici až dve chyby, ale predbehla aj čisto strieľajúcu Janinu Hettichovú-Walzovú.

Cieľ

Na čele predbežných výsledkov máme zmenu. Dorothea Wiererová dokázala udržať svoje skvelé tempo zo zvyšku pretekov a do cieľa prichádza o necelých 9 sekúnd pred doterajšou líderkou Elvirou Öbergovou.

Štart

Mária Remeňová je treťou Slovenkou, ktorá sa dostala na trať.

1. str

Jedna z posledných kandidátok na popredné priečky Marte Olsbuová Røiselandová už absolvovala prvú streľbu a priebežne je po nej štvrtá.

1. str

Prvú streľbu už má za sebou aj Ivona Fialková, ktorá je po jednom trestnom okruhu zatiaľ 30.

2. str

Dorothea Wiererová je ďalšou pretekárkou s bezchybnou streľbou. Domáca biatlonistka má zatiaľ aj najlepšie bežecké časy a je tak o 15 sekúnd prvá.

Cieľ

Paulina Bátovská Fialková už taktiež prichádza do cieľa a momentálne je tretia o necelé 4 sekundy za Vittozziovou.

Cieľ

V cieli už máme Juliu Simonovú, ktorá vedie pred Vittozziovou o 18,5 sekundy.

Štart

Na trati už máme aj druhú Slovenku Ivonu Fialkovú.

2. str

Elvira Öbergová dokázala po skvelej prvej položke pridať aj rovnakú druhú a vďaka rýchlemu behu vedie o 18 sekúnd.

2. str

Pred Simonovú sa o presne dve sekundy dostala Hanna Öbergová. Pred Švédku však teraz ide prvá pretekárka s dvoma nulkami Janina Hettichová-Walzová. Na medzičase tak má náskok 3 sekundy.

2. str

Paulina Bátovská Fialková bohužiaľ robí na druhej streleckej položke dve chyby. V stoji však zatiaľ chybujú aj ostatné pretekárky a Slovenka je tak priebežne stále druhá za Simonovou.

1. str

Dorothea Wiererová dokázala odstrieľať v ľahu bez jedinej chyby a priebežne je tretia za Fialkovou.

2. str

Dve chyby spravila pri streľbe v stoji aj Julia Simonová a druhá strelecká položka tak bude v dnešných pretekoch rozhodujúca.

2. str

Druhú streleckú položku už má za sebou Ingrid Landmark Tandrevoldová. Nórke sa však streľba v stoji vôbec nevydarila a bude musieť absolvovať až 4 trestné okruhy.

1. str

Elvira Öbergová zvládla na rozdiel od svojej sestry Hanny prvú streľbu bezchybne. Dostáva sa však až na štvrté miesto tesne za Tandrevoldovú.

1, str

Paulina Bátovská Fialková strieľala veľmi rýchlo a presne. Vďaka tomu, že nespravila ani jednu chybu sa na medzičase umiestňuje na priebežnom druhom mieste, len dve sekundy za Simonovou.

1. str

Po bezchybnom výkone na strelnici sa na prvé miesto o 10 sekúnd pred doterajšiu líderku Tandrevoldovú dostáva Julia Simonová.

1. str

Lisa Vittozziová nezvládla posledné dva výstrely a jej šance na dnešný úspech sa tak poriadne znižujú. Na Tandrevoldovú stráca 37 sekúnd.

1. str

Ako prvá bola na strelnici so štartovým číslom 1 Anna Magnussonová. Švédka zastrieľala bez chyby a ďalej tak pokračuje bez trestného kola.

0,8 km

Fialková je na prvom medzičase o 6 sekúnd za Vittozziovou.

1,5 km

Domáca pretekárka Lisa Vittozziová je na medzičase po 1,5 km zatiaľ najrýchlejšou biatlonistkou, keď pred Tandrevoldovou je o približne 4 sekundy.

Štart

Paulina Bátovská Fialková už tiež vyrazila na trať a uvidíme ako sa jej v priebehu nasledujúcich minút bude dariť.

Štart

Po Lise Vittozziovej a Lucii Charvátovej opúšťa štart aj líderka Svetového pohára Julia Simonová.

Štart

Anna Magnussonová už vyrazila na trať a preteky tak oficiálne začali.

Všetkým fanúšikom zimných športov a najmä biatlonu prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose zo šprintu žien na 7,5 km z talianskej Anterselvy.

Medzi najväčšie favoritky bude určite patriť líderka poradia Svetového pohára Julia Simonová či priebežne druhá Elvira Öbergová. Domáci fanúšikovia budú potom určite očakávať pekný výsledok od niektorej z Talianiek. Najväčší tlak bude vyvíjaný na silnú dvojicu Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová.
Zo Sloveniek uvidíme hneď štvoricu biatlonistiek. Ako 9. vyštartuje Paulina Bátovská Fialková, 44. pôjde Ivona Fialková, ako 65. bude na štarte Mária Remeňová a jej sestra Zuzana vybehne na trať so štartovým číslom 89.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:30.