9 : 4
(3:1, 4:1, 2:2)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Góly a asistencie: 6. Ondrušek (Šindler), 13. Delong (Forman), 16. Havlas (Beneš), 23. Šindler (Ondrušek), 26. Langer, 26. Forman (Rýpar), 28. Havlas (Langer), 53. Kisugite (Šindler), 54. Němeček (Forman) – 20. Dudovič (Gál), 25. Miške, 56. Gajdoš (Nehila), 58. Miške (Dudovič). Vylúčenie: 3:1. Rozhodca: S. Zurbuchen, C Wehinger.

Česko nakoniec v tomto štvrťfinálovom zápase poráža Slovensko po výsledku 9:4. Záverečná tretina skončila vyrovnane 2:2, kedy sa za náš celok presadili Gajdoš a Miške. To však nezmenilo nič na náskoku, ktorý si Česi vypracovali v prvých dvoch dejstvách a najmä vďaka tomu si tak práve oni zahrajú semifinále so Švajčiarskom.
Slovákov zas čakajú súboje o 5.-8. miesto, kde ich už zajtra budú čakať Lotyši.

58:50

Havlas dokázal trafiť loptičku vo vzduchu a nebezpečnou strelou ohrozil slovenskú bránu. Klobučník ale loptičku dobrým zákrokom vyrazil.

58:04

Nehila po chvíli dokráčal na striedačku a vyzerá, že by mal byť v poriadku.

58:04

Po tvrdom súboji ostal na zemi ležať Peter Nehila a hra je tak prerušená.

57:31

Slovensko dalo gól!
MICHAL MIŠKE dostal prihrávku cez stred ihriska tesne pred bránu, na čo Bauer prakticky nemal žiadnu šancu zareagovať. Miške potom už loptičku iba doklepol do odkrytej siete a stav je tak 4:9.
Asistencia: M. Dudovič

55:33

Na rýchly prienik Slovákov do útoku nedokázala česká obrana zareagovať a MATÚŠ GAJDOŠ potom presnou strelou z ľavej strany ihriska znížil na 3:9.
Asistencia: P. Nehila

54:45

Po ďalšej dobrej strele jedného z Čechov dokázal Jakub Klobučník vytesniť loptičku tesne vedľa brány.

53:46

Česko dalo gól!
Presilová hra je po niečo vyše minúte využitá. ONDŘEJ NĚMEČEK totiž vystrelil tvrdo príklepom a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencia: F. Forman

53:01

Ofenzívnu kombináciu Čechov vystihol Nehila a vyviedol loptičku preč od našej brány.

52:31

Ladislav Gál zastavil prienik súpera nedovolene a Česi tak budú mať k dispozícii prvú presilovku.

52:01

MARTIN KISUGITE prešiel sám z obrany do útoku a presnou strelou švihom zvýšil na 8:2.
Asistencia: M. Šindler

51:30

Zaváhanie na opačnej strane ihriska sa zas pokúsil využiť Kvasnica. Ten bol však veľmi rýchlo obklopený hneď dvojicou Čechov a na strelu tak nedošlo.

50:48

Ďalšiu chybu v rozohrávke mohol potrestať Krbec. Jeho zakončenie ale taktiež zneškodnil Klobučník.

49:50

Do protiútoku sa dostala hneď dvojica Čechov. Po strele jedného z nich však mohol vyniknúť Klobučník, ktorý loptičku vyrazil.

48:46

Po rýchlom prechode do útoku sa do zakončenia dostal Kvasnica. Jeho strela švihom skončila iba na Bauerovi.

46:46

Rozohrávku Čechov teraz dobre vypichol Nehila. Do zakončenia sa mu však dostať nepodarilo.

44:25

Po zisku loptičky sa do protiútoku dostala dvojica českých hráčov, ale zastaviť ich dokázal vďaka dobrej defenzívnej práci Dudovič.

43:40

Po dlhej kombinácii prihrávok sa ku strele odhodlal Gašparík. Ten však trafil iba Bauera.

42:41

Kreysa fauloval jedného z našich hráčov a Slovensko tak dostane príležitosť v podobe tretej presilovky.

41:50

Po chybe v našej rozohrávke sa do ideálnej pozície dostal Jonáš Kreysa. Jeho strelu však pekným zákrokom chytil Klobučník.

40:20

Do prvej šance po prestávke sa dostal Beneš. Koncovka mu ale nevyšla a Klobučník tak loptičku pokryl.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine náskok Česka narástol o ďalšie tri góly a stav je momentálne už 7:2. Kľúčová bola najmä fáza po znížení Miškeho na 2:4. Potom sa Čechom v priebehu dvoch minút podarilo vstreliť hneď 3 góly a rovnaký stav ostal až do konca druhého dejstva. Pred treťou tretinou už vyzerá byť o výsledku rozhodnuté, no naši florbalisti sa určite pokúsia duel zdramatizovať.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:20

Českí florbalisti držia v závere druhej časti loptičku na svojich hokejkách a svoj náskok si už budú chcieť do klaksónu postrážiť.

38:05

Po návrate z trestnej lavice sa Rýpar dostal do skvelej pozície, ale v samostatnom nájazde proti Klobučníkovi neuspel.

37:54

Česi už hrajú v plnom počte.

37:10

Česi sa dostali do rýchleho protiútoku a celú situáciu musel riešiť až Klobučník. Nakoniec to ale pre náš tím dopadlo dobre.

36:50

Zaujímavú pozíciu na zakončenie mal Ujhélyi. Jeho strela z prvej však trafila iba jedného z brániacich hráčov.

35:54

Josef Rýpar fauloval Petra Nehilu a český hráč tak už po druhýkrát v zápase putuje na trestnú lavicu.

35:22

Ďalšia z českých striel sa nedokázala zmestiť do priestoru medzi troma tyčami a rozohrávať tak budú Slováci.

33:50

Na druhej strane sa naopak ku zakončeniu dostal Rýpar. Ten však trafil iba bočnú sieť.

33:14

Prvá formácia slovenského tímu sa rozbehla do rýchleho protiútoku, ale nakoniec sa ani jednému z tejto trojice hráčov nepodarilo zakončiť.

31:10

Po gólovej smršti Česka sa situácia na ihrisku ukľudnila a už dlhší čas sme nevideli nejakú väčšiu šancu. Akcie oboch tímov sa totiž väčšinou končia po nepresnostiach.

28:40

V dobrej pozícii sa ocitol Forman, no ten to teraz trochu prešpekuloval a namiesto strely chcel ešte prihrávať. Žiadneho zo spoluhráčov nenašiel a po tejto situácii tak mohol Klobučník ostať v kľude.

27:42

MATEJ HAVLAS je ďalším hráčom, čo za posledných pár minút rozvlnil sieť a Čechov tak posiela už do päťgólového vedenia.
Asistencia: F. Langer

27:23

O ďalší gól českého výberu sa pokúšal Langer. Jeho pokus ale skončil vedľa brány.

25:59

Po znížení na 2:4 tieto momenty slovenským hráčom vôbec nevychádzajú. Ďalšia rýchla kombinácia Čechov sa skončila presnou strelou z prvej FILIPA FORMANA, na ktorú Klobučník nestačil.
Asistencia: J. Rýpar

25:37

S gólmi sa nám teraz roztrhlo vrece. FILIP LANGER pomerne nenápadne vystrelil z ľavej strany hracej plochy a presnou strelou pod brvno prekonal Klobučníka.

24:13

Odpoveď Slovákov na seba nenechala dlho čakať. Individuálny prienik MICHALA MIŠKEHO po ľavej strane ihriska prekvapila českú defenzívu a pekné backhandové zakončenie prekonalo aj doteraz skvelého Bauera. Rozdiel medzi oboma tímami je tak zas o dva góly.
Bez asistencie

23:30

Adam Delong pálil prakticky z rovnakej pozície, odkiaľ sa mu v prvej tretine podarilo dať gól. Tentoraz ale loptička z jeho hokejky iba preletela vedľa brány.

22:11

Tlak Čechov sa našim hráčom už nepodarilo udržať, keďže si na útočnej polovici vymenili niekoľko rýchlych prihrávok a MATYAS ŠINDLER zakončením do odkrytej brány prekonal Klobučníka po štvrtýkrát.
Asistencia: T. Ondrušek

21:10

V úvode druhého dejstva držia loptičku prevažne Česi a čakajú na vhodnú chvíľu pre útok.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine zatiaľ podľa očakávaní Česko vedie nad Slovenskom 3:1. Po vyrovnanom úvode ukázali Česi vysokú efektivitu a zásluhou Ondrušeka, Delonga a Havlasa viedli v 16. minúte už 3:0. V závere však iskričku nádeje pre slovenský tím vykresal gólom Dudovič a uvidíme, akým smerom sa bude uberať zápas počas druhej tretiny.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:24

Česká obrana nechala MICHALOVI DUDOVIČOVI o trochu viac priestoru ako obvykle a ten túto situáciu peknou strelou z diaľky ukážkovo potrestal.
Asistencia: L. Gál

18:23

18:10

Gašparík to aj v tomto prípade vzal na seba, ale ani táto jeho strela z väčšieho uhlu nebola úspešná.

17:45

Do dobrej pozície sa tentoraz dostal sám Gašparík. Jeho zakončenie ale aj vďaka dobrému vybehnutiu dopredu vyrazil Bauer.

17:10

Slováci zatvorili Čechov na ich polovici, ale žiadna väčšia šanca zatiaľ neprišla. Gašparíkovu finálnu prihrávku totiž zblokoval Hemerka.

16:23

Josef Rýpar sa previnil proti pravidlám a Slováci si tak zahrajú prvú presilovku v zápase.

15:51

Spoza brány sa Benešovi podarilo prihrať priamo pred slovenskú bránu, kde stál voľný MATEJ HAVLAS. Ten potom nezaváhal a presnou strelou zvýšil už na 3:0
Asistencia: M. Beneš

15:10

Na konci peknej kombinácie sa ocitol Ladislav Gál, ktorého strela z prvej však končí mimo hracej plochy.

14:25

Tvrdú strelu teraz predviedol Rýpar. Jeho pokus však dokázal Klobučník vytesniť.

13:55

Havlasove napádanie slovenskej rozohrávky nebolo úspešné a rozohrávať tak budú naši florbalisti.

12:19

ADAM DELONG využil dobré postavenie svojich spoluhráčov, ktorí clonili slovenskému brankárovi a jeho presná strela švihom z väčšej diaľky potom zapadla priamo do pravého horného rohu.

11:37

Loptičky sa v strede poľa zmocnil Ladislav Gál. Ten mal potom pred českou bránou pomerne dosť priestoru, ale po svojej strele iba nechal vyniknúť brankára Bauera.

10:40

Aj táto kombinácia Čechov skončila pomerne nebezpečnou strelou. Klobučník si však aj s týmto pokusom dokázal poradiť.

09:30

Priestor v ofenzíve dostali teraz Slováci. Ďalekonosná strela Miškeho však preletela iba tesne vedľa brány.

08:40

Česi po rozohrávke na útočnej polovici poriadne zatlačili, ale Klobučník predviedol svoje brankárske a loptičku vyrazil.

08:20

Do útoku sa tentoraz vydali českí florbalisti. Loptu za bránou im ale vypichol jeden zo slovenských obrancov.

06:40

Slovenskí florbalisti sa naďalej držia na lopte, ale na súperovej polovici budú po ich nepresnej rozohrávke rozohrávať Česi.

06:03

O vyrovnanie sa ihneď pokúšal Gašparík. Jeho strela z väčšej vzdialenosti však trafila iba jedného z brániacich obrancov súpera.

05:10

Po vyrovnanom úvode duelu sa teraz v našej rozohrávke bohužiaľ vyskytla chyba, ktorú bez jediného zaváhania využil TOM ONDRUŠEK. Ten po zisku lopty peknou strelou švihom prekonal brankára Klobučníka.
Asistencia: M Šindler

03:10

Dudovič s Gašparíkom sa vyrútili do prečíslenia, ktoré sa im ale nepodarilo využiť. Proti bol totiž brankár Bauer.

02:30

Prvú zaujímavú šancu mali Česi, ale strela z väčšej vzdialenosti skončila na Klobučníkovi.

01:20

V úvode zápasu sú viac na loptičke Slováci, no na súperovu polovicu sa im zatiaľ nedarí prejsť.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Bauer (Beneš) – Beneš, Besta, Delong, Forman, Gruber, Havlas, Hemerka, Jendrišák. Kisugite, Krbec, Kreysa, Langer, Nemeček, Ondrušek, Punčochář, Rýpar, Šindler, Tokoš
Tréner: J. Berka

Slovensko: Klobučník (Kohút) – Bačinský, Cvacho, Dudovič, Gajdoš, Gál, Gašparík, Hatala, Kelemen, Košarišťan, Kozák, Kubovič, Kvasnica, Mirt, Miške, Nehila, Pažák, Ujhélyi, Virga
Tréner: R. Mrazek

Rozhodca: S. Zurbuchen, C Wehinger.

Česko: Bauer (Beneš) – Beneš, Besta, Delong, Forman, Gruber, Havlas, Hemerka, Jendrisak. Kisugite, Krbec, Kreysa, Langer, Nemeček, Ondrušek, Puncochar, Rypar, Šindler, Tokos

Všetkým fanúšikom florbalu prajem pekné popoludnie a vítam Vás pri našom online prenose z Majstrovstiev sveta. Vo štvrťfinále nás čaká derby medzi Českom a Slovenskom.

Česko
Česi budú jasnými favoritmi tohto zápasu. Vo svojej skupine si totiž totiž dokázali bez väčších problémov poradiť s Nemeckom aj Lotyšskom a v poslednom zápase dokonca remizovali s najväčším kandidátom na titul Švédskom. Obsadili tak druhé miesto len o skóre za Švédmi a ich cieľom jednoznačne bude bojovať o medaily.

Slovensko
Slovákom sa podarilo splniť predturnajové očakávania, keď po skupinových prehrách s favorizovanými Fínmi a Švajčiarmi dokázali vo vyrovnanom zápase zdolať Nórsko. V osemfinále si zas jasne poradili s Poliakmi 9:1 a dnes tak môžu už len prekvapiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.