Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Zjazdové lyžovanie

23.01.2021 o 10:00

Víťazka: Sofia Goggiaová (ITA)

Filter

Už aj sobotný zjazd žien sa stal minulosťou a dokázala ho tak ako aj ten včerajší vyhrať bez žiadneho prekvapenia talianska reprezentnatka Sofia Goggiaová s náskokom 27 stotín pred Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá dnes predviedla naozaj výborný výkon. Tretie miesto patrí ďalšej Talianke a to konkrétne Elene Curtoniovej, ktorá dnes takisto prekvapila umiestnením na pódium.

Celkovo to dnes bol pomerne vyrovnaný a napínavý zjazd až do konca. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová môže byť aj po dnešku spokojná, keďže si vybojovala konečné siedme miesto (po svojej jazde figurovala na štvrtom), zdolala svoju hlavnú konkurentku Michelle Gisinovú a získava ďalšie veľmi dôležité body!

Dnes napokon nebola klasifikovaná česká reprezentantka Ester Ledecká, ktorá počas svojej jazdy útočila aj na víťazstvo, ale krátko pred koncom nešťastne vypadla z trate a skončila na ochrannej sieti. Vyzerala byť v poriadku a verme, že ju zajtra uvidíme na štarte.

Zajtrajší program zjazdového lyžovania pokračuje u žien Super-G, ten má štart na programe o 12:00 a zúčastní sa ho aj naša reprezentantka Petra Vlhová. Už teraz sa môžte tešiť na náš prenos!

Ďakujem za pozornosť, prajem dobrú chuť pri obede a ešte peknú sobotu!

Zjazd žien sa práve skončil!

50

No a dnešný zjazd nám ukončila Nevena Ignjatovićová zo Srbska. Zaradila sa na konečnú 40. pozíciu a tak dnes bodovať v zjazde nebude.

49

Ako predposledná sa dnes na trati predstavila Roberta Melesiová z Talianska. Tá sa po svojej jazde dostáva na výborné 24. miesto a dnes tak bude bodovať, čo je pre túto pretekárku určite výrazný úspech.

48

Prekvapiť nedokázala dnes ani Elvedina Muzaferijaová z Bosny a Hercegoviny, predbežne sa dostáva na predbežné 34. miesto, čo je síce oproti štartovnému číslu výrazný posun.

47

Francúzska reprezentnatka Camille Ceruttiová je na tom podobne, predbežne sa dostáva na 36. miesto.

46

Poslednou domácou reprezentantkou dnes je Stephanie Jenalová. Bodovať sa jej dnes nepodarí, predbežne sa dostáva na 34. miesto.

45

Karen Smadjaová Clementová z Francúzska dnešný pretek nedokončila!

44

Ania Monica Caillová z Rumunska však dnes na body musí zabudnúť, predbežne sa dostáva až na 35. miesto.

43

Americká reprezentantka Isabella Wrightová sa dostáva na predbežné 24. miesto a dnes by tak mala bodovať aj ona, s čím je určite spokojná.

42

Maruša Ferková zo Slovinska dnešný pretek nedokončila!

41

Rakúska reprezentantka Michaela Heiderová odštartovala dnešnú poslednú desiatku. Predviedla priam solídny výkon, keďže sa dostáva na predbežné 20. miesto a dnes má body už vo vrecku.

40

Greta Smallová z Austrália dnešný pretek nedokončila!

39

Predposlednou domácou pretekárkou je dnes Noemie Kollyová. Po svojej jazde sa dostáva na predbežné 26. miesto a tak si ešte počká, či to bude stačiť na body.

38

Jedinou ruskou reprezentantkou dnes na štarte je Julija Pleškovová. Dostáva sa na predbežné 30. miesto a tak dnes na body musí zrejme zabudnúť, je malá pravdepodobnosť, že ju už nikto neprebehne.

37

Potvrdila to teraz aj Laura Gaucheová z Francúzska, ktorá sa po svojej jazde dostáva na predbežné 21. miesto, čo by malo stačiť na body.

36

Švédska reprezentantka Lin Ivarssonová ich ale ešte isté nemá, predbežne sa dostáva na 26. miesto. Vyrovnaný pretek pokračuje aj v tejto časti štartovnej listiny.

35

Štvrtou v poradí zástupkyňou Rakúska bola Sabrina Maierová. Tej sa darilo z tejto štvorice najlepšie, predbežne sa dostáva na 20. miesto a body by jej tak ujsť nemali.

34

Aj naďalej sledujeme reprezentantky Rakúska, teraz sa na trati predviedla Rosina Schneebergerová. Tá sa predbežne dostáva na 25. miesto, s bodmi to ešte nie je úplne isté.

33

Jej reprezentačnej kolegyni Ariane Rädlerovej sa darilo o niečo lepšie, predbežne sa dostala na 20. miesto a dnes si tak nejaké tie body pripíše na svoje konto.

32

Rakúska reprezentantka Nadine Festová je pomerne známe meno, ale určite nepatrí medzi špecialistky na zjazd. Po svojej jazde sa dostáva na predbežné 22. miesto, dnes by to tak mohlo stačiť na body.

31

Začínamu štvrtú desiatku štartovnej listiny a teraz to bude boj o bodové umiestnenia. Laurenne Rossová z USA je predbežne na 24. mieste, bodovať by teda mohla.

O víťazke dnešného zjazdu bolo už dávno rozhodnuté, stala sa ňou Sofia Goggiaová z Talianska, čo zrejme nikoho neprekvapilo. Druhá je domáca reprezentantka Lara Gutová-Behramiová a tretia je talianska reprezentnatka Elena Curtoniová. Ani tu sa už nič meniť nebude.

Dnes však sledujeme veľmi vyrovnaný zjazd a prekvapivé mená sú to určite na druhom a treťom mieste.

Petra Vlhová je momentálne na výbornom 7. mieste, zdolala svoju hlavnú konkurentku Michelle Gisinovú a dnes opäť bude výrazne bodovať.

Priebežné poradie (30/50):

 1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:27,75
 2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,27
 3. Elena Curtoniová (ITA) +0,60
 4. Laura Pirovanová (ITA) +0,82
 5. Breezy Johnsonová (USA) +0,89
 6. Corinne Suterová (SUI) +0,91

7. Petra Vlhová (SVK) +1,05
8. Corinne Suterová (SUI) +1,10
9. Federica Brignoneová (ITA) +1,26
10. Michelle Gisinová (SUI) +1,32

Ester Ledecká (CZE) DNF 

Nasleduje krátka prestávka!

30

Rakúska reprezentnatka Christine Scheyerová uzavrela tretiu desiatku dnešnej štartovnej listiny. Predbežne sa dostáva na 22. miesto, dnes by tak mohla aspoň bodovať.

29

Nadia Delagová z Talianska robila menšie chyby na každom medzičase, ale stále to držala na pomerne vysoké umiestnenie. Ideálne jej však nevyšiel záver, predbežne je na 13. mieste.

28

Tiffany Gauthierová z Francúzska dnešný pretek nedokončila!

27

Druhá zo sestier Suterových a to Jasmine sa predstavila na trati. Domáca reprezentnatka napokon po výbornej jazde zdoláva našu Petru Vlhovú, keďže ide na 6. miesto a slovenská reprezentantka je momentálne na 7. mieste! Naozaj, dnes je zjazd výrazne vyrovnaný.

26

Domáca reprezentantka Priska Nuferová určite mala na to dnes zaútočiť na popredné umiestnenie a ešte prípadne ohroziť našu Petru Vlhovú. Napokon sa jej to nepodarilo a predbežne je na 12. mieste.

25

Tou druhou rakúskou reprezentantkou je Mirjam Puchnerová, ktorá patrí medzi tie hlavnejšie mená a môže sa dostať kľudne aj do TOP 5. Napokon sa po svojej dnešnej jazde dostáva na predbežné 15. miesto, dnes to tak nie je v jej podaní ideálna jazda.

24

Teraz nasledujú ďalej v poradí dve Rakúšanky. Ako prvá z nich sa na trať dostala Ricarda Haaserová, ktorá dlho atakovala umiestnenie našej reprezentantky, ale napokon je predbežne až na 11. mieste.

23

Dostávame sa do druhej polovice dnešného zjazdu. Ďalšou v poradí, ktorá sa dostala na trať je Jacqueline Wilesová z USA. Včerajší zjazd jej vôbec nevyšiel, dokonca ani nebodovala. Dnes to určite nebolo o nič lepšie, predbežne je až na 18. mieste.

22

Jedinou kanadskou reprezentantkou dnes na trati je Marie-Michéle Gagnonová. Išla na hrane svojich síl a po veľmi vydarenej jazde je predbežne na 10. mieste, dnes tak vezme peknú porciu bodov.

21

Po krátkej pauze sa na trať dostala domáca reprezentantka Jasmine Fluryová. Nebola to ideálna jazdy, kopilo sa veľa malých chýb a v cieli je na predbežnom 10. mieste.

Momentálne máme v prvej štvorke až tri talianske reprezentnatky a jednu Švajčiarku! No, to tu asi ešte nebolo, naozaj dnešný zjazd je mimoriadne vyrovnaný a hlavne zaujímavý.

Petra Vlhová je momentálne na 6. mieste a za sebou nechala hlavnú prenasledovateľku Michelle Gisinová a dokonca aj jej krajanku Corinne Suterovú.

Nasleduje krátka prestávka.

20

Druhú desiatku dnešnej štartovej listiny uzavrela jej krajanka Laura Pirovanová. Talianka predviedla na svoje pomery priam fantastickú jazdu, po ktorej sa zaradila na predbežné štvrté miesto! To znamená, že Petra je momentálne na šiestom mieste, dnešný zjazd je výnimočne vyrovnaný.

19

Výraznú taliansku výpravu dnes tvorí aj Elena Curtoniová. Úvod mala veľmi dobrý a snažila sa držať vysoké tempo až do cieľa. Predbežne sa tam zaradila po výbornej jazde na treti miesto, takže Breezy Johnsonová z USA dnes na pódium nebude a Petra Vlhová sa posúva na piate miesto!

18

Ešte na jedno meno nesmieme zabúdať. Michelle Gisinová zo Švajčiarska sa dnes pustila do jazdy odvážne a hlavne veľmi dobre, chcela dnes zdolať Petru Vlhovú a to sa jej napokon nepodarilo, predbežne je na 7. mieste a to znamená, že Peťa získane viac bodov ako jej hlavná konkurentka!

17

Ďalšie dnešné popredné meno je Corinne Suterová, domáca reprezentantka je držiteľkou malého kryštálového glóbusu. Švajčiarka dnes však opäť nezdolá našu Petru, predbežne je v cieli na 5. mieste!

16

Petra išla veľmi dobre, rovnako ako včera a do samotného záveru bojovala o tretie miesto! Napokon jej však pódium ujde aj dnes, ale predbežne je na štvrtom mieste a verme, že sa jej podarí zopakovať ten včerajší úspech aj dnes, na prvé miesto stratila 1.05 sekundy! Určite tu však je veľká spokojnosť.

16

No a na trať ide Petra Vlhová! Držíme našej reprezentantke pal­ce!

15

Máme tu ďalšie poprednejšie meno, na trati sa predstavila domáca krajanka Lara Gutová-Behramiová. Včera skončila až na 16. mieste, dnes chytila rytmus od začiatku a išla výborne, medzičasy boli veľmi tesné a v cieli sa zaradila na predbežné 2. miesto! Toto vyzerá na pódium, ale ešte nepredbiehajme.

14

Ďalej sme sledovali jazdu skúsenej talianskej reprezentantky Francesci Marsagliaovej. Išla odvážne do svojej jazdy, v podstate jej nič iné nezostávalo. Marsagliaová bojuje o taliansku nomináciu na MS, dnes je predbežne na 6. mieste, čo je celkom slušné.

13

Už sme mali možnosť sledovať americkú reprezentantku Breezy Johnsonovú, ktorá dokazuje v zjazde svoju výbornú formu a zatiaľ vždy bola na stupni víťazov ( 4 preteky a 4 tretie miesta!). V úvode spravila hrubú chybu, ktorá jej zobrala dosť času, ale napokon to v cieli stačí na predbežné druhé miesto, na Goggiovú stráca 89 stotín!

12

Marta Bassinová z Talianska sa na štart dnes nepostavila!

11

Tamara Tipplerová z Rakúska odštartovala druhú destiatku štartovnej listiny, v ktorej sa už čoskoro predstaví aj Petra Vlhová. Rakúšanka bola včera úspešná, dostala sa do TOP 10. Momentálne je na predbežnom 4. mieste.

Po prvej desiatke je na čele jednoznačne Sofia Goggiaová z Talianska a už to vyzerá, že o tomto mieste je predčasne rozhodnuté. Ďalej nasledujú jej krajanka Federica Brignoneová a nemecká reprezentantka Kira Weidleová.

Hneď tri pretekárky nedokončili tento pretek, v prípade Ester Ledeckej a Kajse Vickhoff Lieovej to boli aj škaredé pády do ochrannej siete.

Opäť sa tak na malý moment tento pretek musí prerušiť, keďže Lieová skončila na ochrannej sieti a tú treba dať do poriadku. Nórka vyzerá byť v poriadku, bola späť na nohách a aj jej samozrejme želáme skoré uzdravenie.

Nasleduje krátka prestávka!

10

Prvú desiatku štartovnej listiny uzavrela Kajsa Vickhoff Lieová z Nórska. Táto vychádzajúca hviezda dnes pretek nedokončila, nezvládla oblúk a končí na ochrannej sieti!

9

Hlavná favoritka Sofia Goggiaová z Talianska už absolvovala svoju jazdu, najlepšia zjazdárka tejto sezóny svoje kvality predviela opäť, svoju jazdu zvládla výborne bez chyby a v cieli končí s časom 1:27.75, toto prekoná asi málokto! Zrejem už môžme konštatovať, že Sofia vyhrá tento pretek aj dnes.

8

Pretek bol úspešne reštartovaný a na trati sa nám ukázala Ramona Siebenhoferová z Rakúska. V úvodnej technickej pasáži sa nevyhla chybe a napokon v cieli je predbežne na 6. mieste, čo je momentálne to posledné a stratila takmer 3 sekundy.

Ešte aj touto cestou prajeme Ester Ledeckej skoré uzdravenie, veríme že to nebude nič vážne a uvidíme ju v najbližšom preteku opäť, ten je na programe zajtra a pôjde sa Super-G.

Pretek je stále prerušený, musí sa opraviť tá ochranná sieť na trati. Ešte to chvíľu potrvá.

7

Ester je stále ešte na trati, stoji na nohách a to je teraz podstatné. Už sa ju podarilo vyslobodiť z ochrannej siete, pretek je tak teraz prerušený. Česká reprezentantka vyzerá byť v poriadku, aj keď tam zrejme nejaký ten šrám bude.

7

No a na trati sa nám už ukázala prvá favoritka Ester Ledecká! Včera sa česká reprezentantka umiestnila na druhom mieste a dnes by určite chcela túto métu dosiahnuť. V úvode hneď výrazne chybovala, ustála to a do ciela napokon však nedošla! Krátko v závere trate vypadla a končí na ochrannej sieti! Tak to je vešká škoda pre Ester, veríme že je v poriadku!

6

Prvá domáca reprezentantka na trati je dnes Joana Hählenová. Mezdi hlavné favoritky v zjazde nepatrí, skôr bojuje o čo najlepšie umiestnenie v bodovej tridsiatke. Dnes však nedošla ani do cieľa!

5

Prvou nemeckou reprezentantkou na trati je Kira Weidleová. Úvod mala veľmi dobrý, ale potom spravila viacero menších chýb a napokon je v cieli na predbežnom druhom mieste so stratou 30 stotín.

4

Nórska reprezentantka Ragnhild Mowinckelová včera nedokázala bodovať. Dnes sa to tak bude snažiť vylepšiť, zatiaľ je predbežne druhá so stratou 1.19 sekundy.

3

Svoju dnešnú jazdu už má za sebou talianska reprezentantka Federica Brignoneová, ktorá dnes patrí medzi tie poprednejšie mená. Talianka predviedla veľmi dobrú jazdu, zatiaľ je prvá s časom 1:29.01!

2

Druhá v poradí sa na trati predstavila Stephanie Venierová z Rakúska. Už včera sa jej moc nedarilo a bude tomu tak aj dnes. Všetky medzičasy mala červené a v cieli je horšia od Štuhecovej o 33 stotín sekundy.

1

Ako prvá sa dnes na trať dostala slovinská reprezentantka Ilka Štuhecová. Ešte dodáme, že dnes sa štartuje normálne zo štartu určeného pre zjazd, keďže podmienky sú na trati zatiaľ dobré. Dobrú jazdu však nemá za sebou Štuhecová, jej čas je 1:30.21, takmer pred cieľom spadla.

Zjazd žien sa práve začal!

Na štarte je už všetko pripravené, čoskoro sa tak tento pretek môže začať. Prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania. Aj dnes sa u žien pokračuje v zjazde vo švajčiarskom stredisku a jeho súčasťou bude opäť aj Petra Vlhová! Slovenská reprezentantka včera vybojovala fantastické štvrté miesto, len o pár stotín jej ušlo pódium. Verme, že dnes tento výkon minimálne zopakuje. Patrí jej štartovné číslo 16, dnes uvidíme 50 pretekárok.

Štartovná listina:

 1. Ilka Štuhecová (SLO)
 2. Stephanie Venierová (AUT)
 3. Federica Brignoneová (ITA)
 4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
 5. Kira Weidleová (GER)
 6. Joana Hählenová (SUI)

7. Ester Ledecká (CZE)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Sofia Goggiaová (ITA)
10. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
11. Tamara Tipplerová (AUT)
12. Marta Bassinová (ITA)
13. Breezy Johnsonová (USA)
14. Francesca Marsagliaová (ITA)
15. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
16. Petra Vlhová (SVK)
17. Corinne Suterová (SUI)
18. Michelle Gisinová (SUI)
19. Elena Curtoniová (ITA)
20. Laura Pirovanová (ITA)
21. Jasmine Fluryová (SUI)
22. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
23. Jacqueline Wilesová (USA)
24. Ricarda Haaserová (AUT)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Jasmina Suterová (SUI)
28. Tiffany Gauthierová (FRA)
29. Nadia Delagová (ITA)
30. Christine Scheyerová (AUT)
31. Laurenne Rossová (USA)
32. Nadine Festová (AUT)
33. Ariane Rädlerová (AUT)
34. Rosina Schneebergerová (AUT)
35. Sabrina Maierová (AUT)
36. Lin Ivarssonová (SWE)
37. Laura Gaucheová (FRA)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Noemie Kollyová (SUI)
40. Greta Smallová (AUS)
41. Michaela Heiderová (AUT)
42. Maruša Ferková (SLO)
43. Isabella Wrightová (USA)
44. Ania Monica Caillová (ROU)
45. Karen Smadjaová Clementová (FRA)
46. Stephanie Jenalová (SUI)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
49. Roberta Melesiová (ITA)
50. Nevena Ignjatovićová (SRB)

Vítam všetkých priaznivcov zjazdového lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na zjazd žien, ktorý bude hostiť švajčiarske stredisko Crans Montana. Začiatok preteku je na programe o 10:00.

Program SP v zjazdovom lyžovaní pokračuje ďalej a to konkrétne vo Švajčiarsku. Ženy tu čakajú dva zjazdy a Super-G a to aj s účasťou slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej. V piatok sa pôjde v poradí štvrtý a v sobotu potom piaty zjazde tejto sezóny.

Piatočný zjazd priniesol víťazstvo talianskej reprezentantky Sofii Goggiaovej, čo sa zrejme aj čakalo. Na druhom mieste sa umiestnila s minimálnou stratou česká pretekárka Ester Ledecká a tretie miesto patrilo Breezy Johnsonová z USA.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová napokon získala výborné 4. miesto a len tesne jej ušlo premiérové umiestnenie na pódium v kĺzavých disciplínach. Dôležité je, že získala veľkú porciu bodovo do celkového poradia SP a navýšila tak svoj náskok.

Priebežné celkové poradie SP:
1. Petra Vlhová (SVK) 825 bodov
2. Michelle Gisinová (SUI) 715 bodov
3. Marta Bassinová (ITA) 623 bodov
4. Mikaela Shiffrinová (USA) 565 bodov
5. Sofia Goggiaová (ITA) 554 bodov

10. Ester Ledecká (CZE) 357 bodov
42. Martina Dubovská (CZE) 85 bodov

Kto sa stane víťazom slobodného zjazdu a ako sa bude dariť našej reprezentantke? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.

Štartovná listina::
1. Ilka Štuhecová (SLO)
2. Stephanie Venierová (AUT)
3. Federica Brignoneová (ITA)
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
5. Kira Weidleová (GER)
6. Joana Hählenová (SUI)
7. Ester Ledecká (CZE)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Sofia Goggiaová (ITA)
10. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
11. Tamara Tipplerová (AUT)
12. Marta Bassinová (ITA)
13. Breezy Johnsonová (USA)
14. Francesca Marsagliaová (ITA)
15. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
16. Petra Vlhová (SVK)
17. Corinne Suterová (SUI)
18. Michelle Gisinová (SUI)
19. Elena Curtoniová (ITA)
20. Laura Pirovanová (ITA)
21. Jasmine Fluryová (SUI)
22. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
23. Jacqueline Wilesová (USA)
24. Ricarda Haaserová (AUT)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Jasmina Suterová (SUI)
28. Tiffany Gauthierová (FRA)
29. Nadia Delagová (ITA)
30. Christine Scheyerová (AUT)
31. Laurenne Rossová (USA)
32. Nadine Festová (AUT)
33. Ariane Rädlerová (AUT)
34. Rosina Schneebergerová (AUT)
35. Sabrina Maierová (AUT)
36. Lin Ivarssonová (SWE)
37. Laura Gaucheová (FRA)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Noemie Kollyová (SUI)
40. Greta Smallová (AUS)
41. Michaela Heiderová (AUT)
42. Maruša Ferková (SLO)
43. Isabella Wrightová (USA)
44. Ania Monica Caillová (ROU)
45. Karen Smadjaová Clementová (FRA)
46. Stephanie Jenalová (SUI)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
49. Roberta Melesiová (ITA)
50. Nevena Ignjatovićová (SRB)