Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Zjazdové lyžovanie

28.12.2019 o 13:30

Víťaz: Mikaela Shiffrinová (USA)

Filter

Aj druhé kolo obrovského slalomu žien v rakúskom stredisku bolo zaujímavé. Rozhodujúci faktor bol napokon samotný záver trate, ktorý nevyšiel viacerým pretekárkam.

Mikaela Shiffrinová dala jednoznačne zabudnúť na nevydarený minulý pretek, spravila najlepšie obe kolá a o jej víťazstve niet pochýb. Pre fenomenálnu Američanku to je prvé víťazstvo v obrovskom slalome v tejto sezóne. Druhé miesto napokon patrí talianskej reprezentantke Marte Bassinovej a tretia je trošku prekvapivo domáca reprezentantka Katharina Liensbergerová.

Petra Vlhová napokon obhájila umiestnenie z prvého kola, konkrétne to je teda piate miesto.

Dianie v rakúskom stredisku pokračuje ďalej zajtra, na programe je slalom žien, v ktorom zatiaľ v prebiehajúcej sezóne Mikaela Shiffrinová svoju premožiteľku nenašla.

To je už z nášho prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty!

Druhé kolo obrovského slalomu žien v rakúskom Linzi sa práve skončilo!

1

Americká reprezentantka Mikaela Shiffrinová mala po prvom kole veľký náskok a ten v druhom kole ešte výrazne navýšila! Je tu jasné víťazstvo tejto fenomenálnej lyžiarky!

Ostáva nám posledná pretekárka – Mikaela Shiffrinová.

2

Ďalšia Talianka na trati – Marta Bassinová. Jej začiatok bol veľmi dobrý, záver už tak vydarený nebol, ale ide na prvé miesto! Najhoršia už teda bude dnes druhá, Petra Vlhová je momentálne na štvrtom mieste.

3

Federica Brignoneová z Talianska na jednotlivých medzičasoch bola lepšia, ale potom prišla dosť veľká chyba a Talianka sa nevyhla chybe ani v závere trate a v cieli je na druhom mieste!

Ostávajú nám tri najlepšie z prvého kola! O všetkom sa teraz bude rozhodovať.

4

Po slovenskej reprezentantke sa dostala skúsená lyžiarka v obrovskom slalome Tessa Worleyová z Francúzska. Úvod bol z jej strany vydarený, ale potom prišli menšie straty, v cieli je z toho piate miesto.

5

Petra na prvom medzičase strácala 22 stotín a potom sa strata mierne zvyšovala. Cieľový svah bol z jej strany celkom vydarený, ale stačí to na druhé miesto! Zrejme to na pódium stačiť nebude.

Pozor, na trať sa prirpavuje Petra Vlhová! Držme teda našej reprezentantke pal­ce!

6

Druhým zástupcom Francúzska v druhom kole je Coralie Frasseová Sombetová. Úvod trate bol z jej strany pomalší a postupune sa strata navyšovala. Predbežne ide na ôsme miesto, druhé kolo jej vôbec nevyšlo.

7

Posledným zástupcom domácej krajiny v druhom kole je Katharina Liensbergerová. Tá išla naozaj veľmi dobre a napokon na radosť domáceho publika ide na predbežné prvé miesto!

8

Po krátkej pauze sa na trať dostala Clara Direzová z Francúzska. Náskok na prvom medziťase si udržala aj napriek menšej chybe. Vyzeralo to aj na prvé miesto, ale napokon je druhá!

9

Poslednou reprezentantkou Švajčiarska v druhom kole je Wendy Holdenerová. Po prvom medzičase prišla vážna chyba, napokon to však ustála. Potom sa však pridávali ďalšie chyby a v cieli je na siedmom mieste.

10

Tina Robniková je druhou reprezentantkou Slovinska v druhom kole. Z konečnej prvej desiatky v strede trate vypadla a napokon je to v cieli až 17. miesto.

11

Druhou a zároveň poslednou reprezentantkou Švédska v druhom kole je Sara Hectorová. Skúsená pretekárka spravila množstvo chýb hneď v úvode, ale potom to dokázala vylepšiť a odsúva svoju krajanku a aj Hrovatovú na štvrté miesto.

12

Ako prvá sa zo Švédska v druhom kole dostala na trať Estelle Alphandová. Robila však veľké chyby v strede trate a v cieli to stačí na delené tretie miesto.

13

Dvoch zástupcov v druhom kole má Slovinsko, ako prvá išla na trať Meta Hrovatová. Už od úvodu však začala strácať, ale v cieli to napokon stačilo na tretie miesto. Škoda vážnejších chýb na konci jazdy.

14

Silnejší vietor začal fúkať v dejisku tohto preteku. Na trať sa dostala Mina Fürst Holtmannová, ktorá ide napokon na prvé miesto, zvládla náročnú záverečnú časť trate.

15

A je tu ďalšia reprezentantka domácej krajiny. Eva-Maria Bremová je v cieli na predbežnom štvrtom mieste, svoje krajanky až na Gritschovú tak zdolala.

Prvých 15 pretekárok už svoju jazdu v druhom kole absolvovalo. Nasleduje krátka prestávka a po nej bude dianie v rakúskom Linzi pokračovať ďalej.

16

Ďalšou reprezentantkou Rakúska na trati je Ricarda Haaserová. Tá pre zmenu robila chyby v hornej časti trate, ale nevyhla sa chybám ani v závere a napokon ide na 9. miesto.

17

Teraz spozorne zrak domáce Rakúsko, až tri jej reprezentantky sa teraz dostanú postupune na trať. Ako prvá z nich išla na trať Katharina Truppeová, ktorej však záver nevyšiel a ide až na 9. miesto.

18

Alice Robinsonová z Nového Zélandu dosiahla životný úspech v prvom obrovskom slalome tejto sezóny. Na druhom medzičase strácala, ale potom začala náskok zvyšovať a mladá lyžiarka ide na vedúcu pozíciu!

19

Viktoria Rebensburgová z Nemecka takisto začala veľmi dobre, cieľový svah tiež nezvládla podľa predstáv, z náskoku stratila, ale predsa len ide na prvé miesto! 

Záverečné dve brány sú zatiaľ veľkým problémom. No uvidíme, ako sa tam bude dariť vyššie postaveným lyžiarkam po prvom kole.

20

Na trať sa dostáva jej krajanka Michelle Gisinová. Švajčiarka mala na medzičasoch náskok takmer pol sekundy, ale ten záver jej rovnako nevyšiel a ide na piate miesto.

21

Švajčiarsko vyslalo na trať svojho druhého zástupcu, ktorým je Lara Gutová-Behramiová. Záver trate veru robí jednotlivým reprezentantkám problémy, Švajčiarka v cieli vyfúkla domácej Veithovej šieste miesto.

22

Hneď po nej sa na trať v druhom kole dostala ďalšia domáca reprezentantka, skúsená veteránka Anna Veithová. Škoda, že jej nevyšiel záver trate, kde bola až moc pomalá a ide na šieste miesto.

23

Franziska Gritschová postupune zvyšovala svoj náskok na jednotlivých medzičasoch. Napokon však domáca reprezentanta svoj náskok neudržala a v cieli sa delí o tretie miesto.

24

Ako tretia v poradí z Nórska sa na trať dostala Kristina Riisová-Johannessenová. Pustila sa do jazdy veľmi rýchlo, ale v strede traťe neprešla bránkou. Predsa len sa ešte dostala do cieľa, aby z toho mala získané body do celkového poradia.

25

Prvá z talianskych reprezentantiek sa na trať dostala Sofia Goggiaová. Talianka robila menšie chyby pri agresívnej jazde a vyzeralo to na prvé miesto, to však stratila o tri stotiny a ide na druhé miesto.

26

Svojho zástupcu v druhom kole má aj Veľká Británia. Alexandra Tilleyová je stále lyžiarkou, ktorá ešte len zbiera cenné skúsenosti. Tesne pred koncom prišlo menšie zaváhanie a je z toho štvrté miesto.

27

Druhé kolo má už za sebou aj ďalšia reprezentantka Nórska, je ňou Thea Louise Stjernesundová. Napokon sa jej však nepodarilo zosatiť jej krajaku Tvibergová z prvého miesta, ide na druhú pozíciu.

28

Na trať sa dostala reprezentantka Švajčiarska Ellenbergerová. Po druhom medzičase to vyzeralo nádejne, ale spravila hrubú chybu, ktorá ju takmer vyniesla z trate. Následne však prišla aj druhá hrubá chyba a druhé kolo napokon nedokončí.

29

Marlene Schmotzová z Nemecka sa dostala na trať ako druhá, mala oproti Tvibergovej náskok štyroch stotín. Na úvodných medzičasoch naberala náskok, ale na konci strácala a tak Tvibergovú nepredbehla.

30

Ako prvá sa na trať v druhom kole dostala Maria Therese Tvibergová z Nórska. Jej čas v cieli sa zastavil na 2:10.76.

Druhé kolo obrovského slalomu žien v rakúskom Linzi sa práve začalo!

Na trati je už všetko pripravené na štart druhého kola, ktoré sa o malú chvíľu začne. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je po prvom kole na piatom mieste, takže sa na trať dostane ako 26. v poradí. Na prvú Mikaelu Shiffrinovú stráca 1:01.27, na tretie miesto je strata len +0.74. Držme teda našej reprezentantke palce, aby svoju jazdu v druhom kole vylepšila.

Poradie po prvom kole:

  1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:01.27
  2. Marta Bassinová (ITA) +0.61
  3. Federica Brignoneová (ITA) +0.74
  4. Tessa Worleyová (FRA) +1.33

5. Petra Vlhová (SVK) +1.37
6. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +1.42
7. Katharina Liensbergerová (AUT) +1.56
8. Clara Direzová (FRA) +1.57
9. Wendy Holdenerová (SUI) +1.58
10. Tina Robniková (SLO) +1.70
11. Sara Hectorová (SWE) +1.81
12. Estelle Alphandová (SWE) +1.86
13. Meta Hrovatová (SLO) +1.88
14. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +1.94
15. Eva-Maria Bremová (AUT) +1.98
16. Ricarda Haaserová (AUT) +2.13
17. Katharina Truppeová (AUT) +2.22
18. Alice Robinsonová (NZL) +2.27
19. Viktoria Rebensburgová (GER) +2.37
20. Michelle Gisinová (SUI) +2.39
21. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +2.49
22. Anna Veithová (AUT) +2.61
23. Franziska Gritschová (AUT) +2.64
24. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2.76
25. Sofia Goggiaová (ITA) +2.89
26. Alexandra Tilleyová (GBR) +2.97
27. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +3.09
28. Andrea Ellenbergerová (SUI) +3.16
29. Marlene Schmotzová (GER) +3.22
30. Maria Therese Tvibergová (NOR) +3.26

58. Tereza Nová (CZE) +9.83 

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania. Posledné preteky v tomto kalendárnom roku hostí rakúske Linz. Dnes je na programe obrovský slalom, prvé kolo bolo odštartované o 10:15, to druhé by sa malo začať o 13:30.

V tomto ročníku sa už stihli uskutočniť tri obrovské slalomy. Prvý pretek tohto druhu vyhrala prekvapivo Alice Robinsonová z Nového Zélandu, druhý obrák patril Marte Bassinovej z Talianska a minulý týždeň opäť v obrovskom slalome triumfovalo Taliansko, keď sa jeho víťazkou stala Federica Brignoneová.

Práve posledná menovaná je prvá čo sa týka celkového poradia v obrovskom slalome. Mina Fürst Holtmannová z Nórska ktorej patrí druhé miesto za ňou bodovo výrazne zaostáva. Talianka Marta Bassinová naopak na druhé miesto stráca len jeden bod.

Prvé kolo dnešného preteku je už minulosťou. Na prvom mieste sa nachádzala Mikaela Shiffrinová, ktorá tak svojim výkonom dala zabudnúť na minulotýždňové sklamanie, ale bude to musieť potvrdiť aj v druhom kole. Marta Bassinová je na druhom mieste a tretia priečka patrí Federice Brignoneovej.

Naša Petra Vlhová sa nevyhla chybe v siedmej bránke, čo robilo problémy aj jej konkurencii. Napokon je to pre slovenskú reprezentantku po prvom kole piate miesto. My však veríme, že v tom druhom svoju jazdu zlepší a zabojuje o pódiové umiestnenie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.