Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Efjednotku možno skrášli prvá pilotka

Za nový americký tím USF1, ktorý od roku 2010 rozšíri pole účastníkov seriálu MS F1, by mohla pretekať žena. Vedenie tímu pomýšľa, že jedno jazdecké miesto obsadí dvadsaťšesťročná hviezda zámorskej série IndyCar Danica Patricková.

16.02.2009 10:10
Danica Patricková Foto:
Danica Patricková.
debata

„Je skvelá a veľmi populárna,“ povedal bývalý technický riaditeľ stajne Ligier a jeden zo šéfov nového tímu Ken Anderson. „Ale neviem, či by to chcela skúsiť. Radi ju otestujeme a od toho sa bude všetko odvíjať.“ Ďalším kandidátom na miesto pilota je Scott Speed, ktorý jazdí v sérii NASCAR a v sezóne 2006 pôsobil v efjednotke za Toro Rosso.

Patricková preteká od roku 2005, keď ju vyhlásili za nováčika roku v IndyCar. Vlani vyhrala v Japonsku a stala sa prvou ženou, ktorá v tejto sérii dosiahla triumf.

USF1 by mal začať oficiálne fungovať 24. februára. Operovať má s rozpočtom okolo 64 miliónov dolárov a sídliť v Charlotte. Druhú základňu chce mať v Európe a s najväčšou pravdepodobnosťou zamieri do Španielska, kde bude spolurpacovať s tímom Epsilon Euskadi zo série Le Mans. Jeho riaditeľ Joan Villadelprat je bývalý inžinier stajní Ferrari a McLaren a tím má k dispozícii potrebné vybavenie, ako napríklad aerodynamický tu­nel.

debata chyba