Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Do efjednotky sa vracia starý známy - Alpine opäť angažoval Briatoreho

Francúzsky tím Alpine z motoristického seriálu F1 opäť angažoval bývalého šéfa tímu Flavia Briatoreho. V stajni má pôsobiť na pozícii poradcu.

21.06.2024 13:32
Flavio Briatore Foto:
Flavio Briatore.
debata

Sedemdesiatšty­riročný Talian síce dosiahol úspechy s Renaultom i Benettonom, no patrí medzi najkontroverznejšie postavy v histórii F1.

V minulosti bol zapletený do viacerých podvodov, pričom najznámejším incidentom bolo zinscenovanie nehody na VC Singapuru v roku 2008. To viedlo dokonca k celoživotnému zákazu činnosti, ktorý bol v roku 2010 zrušený.

"Alpine môže potvrdiť, že generálny riaditeľ Renaultu Luca de Meo vymenoval Flavia Briatoreho za svojho výkonného poradcu pre divíziu Formuly 1.

Briatore sa zameria predovšetkým na vrcholové oblasti tímu vrátane hľadania najlepších talentov, poskytovania informácií na trhu, hodnotenia momentálnej štruktúry a poradenstva v niektorých strategických záležitostiach v rámci športu," citovala z vyhlásenia tímu agentúra Reuters.

Alpine sa v prebiehajúcej sezóne trápi. Po deviatich pretekoch má na konte len päť bodov a v poradí Pohára konštruktérov je na ôsmom mieste. V marci ukončil spoluprácu s dvoma technickými riaditeľmi a začiatkom júna vyšlo najavo, že zo stajne po tomto ročníku odíde francúzsky jazdec Esteban Ocon.

Lorenzo Somaschini Čítajte viac Obrovská tragédia. Na pretekárskom okruhu zomrel deväťročný motocyklista
debata chyba
Viac na túto tému: #Flavio Briatore