Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Obrovská tragédia. Na pretekárskom okruhu zomrel deväťročný motocyklista

Deväťročný motocyklový pretekár z Argentíny zomrel po havárii, ku ktorej došlo minulý piatok počas tréningu na okruhu v brazílskom São Paule. Jazdec Lorenzo Somaschini, ktorý mal za vzor slávneho pretekára Jorgeho Lorenza, podľahol v pondelok zraneniam v miestnej nemocnici.

21.06.2024 09:42
Lorenzo Somaschini Foto:
Lorenzo Somaschini.
debata

K tragickej nehode došlo v piatok 14. júna. Deväťročný jazdec na okruhu Interlagos v São Paule trénoval na preteky juniorského pohára. Podľa usporiadateľov bol Somaschiniho stav najskôr stabilný.

"Jazdec bol okamžite ošetrený lekárskym tímom a prevezený do ošetrovne na okruhu, kde bol jeho stav stabilizovaný.

Po tomto zákroku bol transportovaný do Všeobecnej nemocnice Pedreira, kde zostal do sobotných skorých ranných hodín.

Odtiaľ ho previezli do nemocnice Alberta Einsteina," píše sa vo vyjadrení chlapcovho tímu. Tam sa liečil na jednotke intenzívnej starostlivosti, ale napriek všetkej snahe v pondelok večer zomrel.

K nehode malo dôjsť v najpomalšej zákrute celého okruhu, keď Somaschini išiel rýchlosťou iba 40 kilometrov za hodinu, informuje agentúra Reuters.

„Pád bol naozaj veľmi pomalý, ale úder do hlavy jazdcovi bohužiaľ spôsobil zápal,“ povedal pretekárov inštruktor Diego Pierluigi.

Verstappen, Russell Čítajte viac Rarita pred VC Kanady. Dvaja najrýchlejší mali na tisíciny rovnaký čas, úplné zlyhanie Ferrari

Somaschini, známy v pretekárskej komunite pod prezývkou Lolo, jazdil pod číslom 99, čím vzdával hold svojmu vzoru – španielskemu jazdcovi Jorgeovi Lorenzovi.

Bývalého profesionálneho pretekára a trojnásobného víťaza prestížnej MotoGP smrť mladého pretekára veľmi zasiahla.

„Láme mi to srdce. Bol som jeho vzor a on nosil moje číslo. Bohužiaľ, motorky nám toho môžu veľa dať, ale taktiež nám môžu kedykoľvek všetko vziať. Odpočívaj v pokoji,“ napísal Lorenzo na svojom instagramovom profile.

debata chyba