Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Veľká nehoda v Monaku. V prvom kole mal haváriu Perez, pri búračke skončili aj oba Haasi

Dlho očakávaná Veľká cena Monaka formuly 1 ešte ani poriadne nezačala a už na mestskom okruhu v Monte Carle viali červené vlajky.

26.05.2024 15:25 , aktualizované: 15:44
Red Bull Sergio Perez Foto:
Zničený monopost Sergia Pereza po havárii v prvom kole VC Monaka.
debata

Pár sekúnd po štarte pretekov došlo hneď v úvodnom kole k hromadnej havárii troch monopostov. V úzkych uličkách trate prišlo ku kontaktu Kevina Magnussena z Haasu so Sergiom Perezom na Red Bulle.

Mexičan následne vo veľkej rýchlosti vrazil do bariéry a došlo k značnému poškodeniu jeho monopostu. Na ceste ostalo množstvo úlomkov po nehode, do ktorej sa zamiešal aj druhý Haas Nica Hulkenberga. Napriek príjazdu záchranného vozidla boli všetci piloti v poriadku.

Preteky boli prerušené na viac než 40 minút, všetci piloti zašli so svojimi monopostami do boxov. Reštart veľkej ceny sa napokon uskutočnil o 15.47 h. Lídrom pretekov bol víťaz kvalifikácie Charles Leclerc na Ferrari pred Oscarom Piastrim na McLarene a druhým Ferrari Carlosa Sainza.

Kolízia medzi Perezom a Magnussenom sa napokon nevyšetrovala a piloti odštartovaliz pevných pozícii. Na trať sa vďaka dlhému čakaniu mohlo vrátiť aj druhé Ferrari Sainza, ktoré po kontakte s Oscarom Piastrim ostalo v prvom kole mimo trate.

Fanúšikovia F1 pookrejú. Slávny okruh vtedy a dnes Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Preteky formuly 1 sa na okruhu Reims-Gueux v...
debata chyba
Viac na túto tému: #formula 1 #Veľká cena Monaka