Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mami, som v poriadku! Schumachera prepustili z nemocnice

Nemeckého jazdca F1 Micka Schumachera po ťažkej havárii v sobotnej kvalifikácii na Veľkú cenu Saudskej Arábie prepustili z nemocnice, na štart dnešných pretekov sa však nepostaví.

27.03.2022 09:03
Schumacher F1 Foto:
Monopost Micka Schumachera po sobotnej havárii.
debata

Tím Haas do nich nastúpi iba s druhým pilotom Kevinom Magnussenom. Schumacher neskôr cez sociálnu sieť odkázal, že je v poriadku.

Dvadsaťtriročný jazdec stratil počas kvalifikačnej jazdy nad svojím vozidlom kontrolu v rýchlosti 240 km/h a narazil do steny. Z okruhu ho odviezla sanitka, no bol pri vedomí a komunikoval. Po leteckom transporte do nemocnice absolvoval ďalšie vyšetrenia.

„Vzhľadom na nehodu sa Mick Schumacher nezúčastní na VC Saudskej Arábie. Aby sme predišli akýmkoľvek pochybnostiam, predstavíme sa v pretekoch iba s jedným monopostom,“ uviedli predstavitelia tímu Haas na Twitteri.

Syna legendárneho Michaela Schumachera museli po havárii zo zdemolovaného vozidla vyslobodiť zdravotníci. Kvalifikáciu na niekoľko desiatok minút prerušili.

„Mick je po fyzickej stránke v dobrom stave, každopádne ho previezli vrtuľníkom do nemocnice na ďalšie kontrolné vyšetrenia. Už telefonoval aj so svojou mamou,“ informoval tím.

Corinna Schumacherová a jej syn Mick Schumacher... Foto: TASR/AP, Frank Rumpenhorst
Nemecko Motorizmus F1 Mick Schumacher debut Corinna Schumacherová a jej syn Mick Schumacher vo Frankfurte nad Mohanom v novembri 2019.

„Mick nemá žiadne viditeľné zranenia, ale je potrebné urobiť ďalšie testy, aby sme sa uistili, že sa na ňom náraz nijako nepodpísal. Pri nehode sa poškodilo aj komunikačné zariadenie, takže najprv sme nič nevedeli. Následne nás však informovali, že je pri vedomí,“ povedal pre BBC šéf tímu Günther Steiner:

„Z toho monopostu už veľa nezostalo. Prakticky je nutné postaviť úplne nové vozidlo.“

Sám Mick Schumacher neskôr informoval o svojom zdravotnom stave na Twitteri: „Pozdravujem všetkých. Chcel som iba povedať, že som v poriadku. Ďakujem všetkým za podporu. Auto išlo skvele. Vrátime sa ešte silnejší.“

Pole position si v Džidde vybojoval Mexičan Sergio Perez, ktorý dosiahol v kvalifikácii čas 1:28,200 min.

Rebríček kvality tímov pred štartom sezóny F1 Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Williams-Mercedes
Monopost: 5,0 bodu...
debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #F1 #Mick Schumacher #Haas