Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Porušenie opatrení ich môže vyjsť draho. Maďari pohrozili tímom F1 väzením

Maďarská vláda varovala pilotov aj členov tímov F1, že v prípade porušenia striktných koronavírusových opatrení im hrozia pokuty a dokonca aj tresty odňatia slobody.

11.07.2020 17:10, aktualizované: 17:38
Charles Leclerc Foto: ,
Charles Leclerc vo Ferrari.
debata

Na okruhu Hungaroring sa na budúci týždeň uskutoční Veľká cena Maďarska, tretie podujatie šampionátu.

Portál Autosport v sobotu informoval, že maďarské orgány zaslali tímom F1 oznámenie so zvláštnym zameraním na občanov z Veľkej Británie a iných krajín mimo Európskej únie. Tým, ktorí porušia prísne opatrenia, hrozí podľa dokumentu väzenie a pokuty vo výške 15 000 eur.

"Účastníci z Veľkej Británie a iných štátov mimo EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) nemôžu opustiť dejisko alebo ubytovacie priestory z iných dôvodov, ako je cestovanie medzi oboma lokalitami a vopred dohodnutým príchodom a odchodom z Maďarska.

Zároveň nemôžu používať verejnú dopravu a taxíky," píše sa v oznámení, ktoré má Autosport k dispozícii.

Stravovať by sa mali len v dejisku pretekov alebo v ubytovacom zariadení a voľný čas majú tráviť taktiež v týchto priestoroch.

Veľká cena Rakúska Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Tribúny bez divákov počas tréningu pred Veľkou...

Nedodržanie dodatočných opatrení budú riešiť maďarské orgány. Sedem tímov F1 má sídlo vo Veľkej Británii a reštrikčné opatrenia by sa mali týkať dokopy približne 2000 ľudí.

Varovanie prišlo po tom, čo Valtteri Bottas z Mercedesu a Charles Leclerc z Ferrari opustili tímové bubliny a po Veľkej cene Rakúska si odskočili domov do Monaka.

Na všetkých členov tímov F1 pred reštartom sezóny po ústupe pandémie koronavírusu apelujú, aby sa zdržiavali v takzvaných bublinách a minimalizovali zdravotné riziko.

Prípadom Bottasa s Leclercom sa už zoberala Medzinárodná automobilová federácia (FIA). Obaja jazdci popierajú, že by porušili zdravotný protokol.

Seriál MS F1 odštartoval pred týždňom Veľkou cenou Rakúska, túto nedeľu sa na rovnakom okruhu v Spielbergu koná druhé podujatie VC Štajerska. Informovala agentúra AFP.

Najkrajšie monoposty v histórii (PlanetF1) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Brawn BGP001 (2009).
debata chyba
Viac na túto tému: #Veľka cena Maďarska #koronavírus