Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Vláda povolila štart F1 v Rakúsku. Na preteky vraj pustia pár stoviek fanúšikov

Prvé preteky v tejto sezóne vo Formule 1 sa môžu uskutočniť v júli v rakúskom Spielbergu. Podľa agentúry APA dostali organizátori od rakúskej vlády povolenie zorganizovať plánované dve veľké ceny na Red Bull Ringu.

30.05.2020 15:00 , aktualizované: 16:40
Valtteri Bottas, Max Verstappen Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

O štarte sezóny počas prvého a druhého júlového víkendu sa hovorilo už dlhší čas. Rakúske médiá ešte pred oficiálnym zverejnením informovali, že hygienická koncepcia usporiadateľov spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva zohľadňujúce opatrenia v boji so šírením koronavírusu.

„Po detailnom rozbore expertov vyhovuje hygienická koncepcia z pohľadu ministerstva zdravotníctva nárokom v čase koronavírusovej pandémie,“ uviedol vo vyhlásení rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober.

Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch. To však vylúčil Helmuth Marko, podľa poradcu domáceho tímu Red Bull koncepcia nepočíta s prítomnosťou divákov.

K základným opatreniam bude patriť testovanie všetkých účastníkov a členov tímov na COVID-19 ešte pred cestou do Rakúska a ich izolácia. Do krajiny sa majú dopraviť charterovými letmi na neďaleké vojenské letisko v Zeltwegu.

Od prepuknutia pandémie odložili v F1 desať pretekov. Vedenie seriálu pracuje na novom kalendári, ktorý by mohol obsahovať pätnásť veľkých cien. Po dvoch pretekoch v Rakúsku (5. a 12. júla) by sa mohli ďalšie podujatia uskutočniť v Maďarsku (19. júla), potom dvoje v Silverstone (2. a 9. augusta) a po jedných v Barcelone (16. augusta), Spa-Francorchamps (30. augusta) a Monze (6. septembra).

Najlepšie zarábajúci športovci podľa Forbesu Fotogaléria - 51 fotiek Všetky fotky
50. Paul Pogba (Fran./futbal/28,5 mil. USD).
debata chyba
Viac na túto tému: #formula 1 #Veľká cena Rakúska #koronavírus