Mick Schumacher vyhral prvé preteky F3. Divákov v Spa vystrašila hororová havária

Nemecký pilot Mick Schumacher si pripísal premiérové víťazstvo v seriáli formula 3. Triumfoval v sobotných pretekoch na okruhu v belgickom Spa-Francorchamps, kde nadviazal na úspechy svojho otca Michaela Schumachera.

28.07.2018 15:11
Mick Schumacher Foto: ,
Mick Schumacher.
debata (5)

Sedemnásobný majster sveta F1 debutoval v kráľovnej motoršportu v roku 1991 práve v Spa a o rok neskôr dosiahol na rovnakom mieste prvé víťazstvo. Celkovo sa na slávnom okruhu radoval šesťkrát. „Je skvelý pocit, že som zvíťazil práve v Spa,“ citovala 19-ročného Micka Schumachera agentúra DPA.

Jeho otec utrpel v roku 2013 na lyžovačke vážne zranenie mozgu a rodina stráži informácie o zdravotnom stave.

Triumf Micka Schumachera

V Spa sa v sobotu doobeda uskutočnili aj preteky série Lamborghini Super Trofeo, v ktorých boli diváci svedkami hrôzostrašnej havárie. Automobil Švéda Fredrika Blomstedta po kontakte so súperom narazil do zábrany z pneumatík, za ktorou sa nachádzali aj traťoví maršali.

Štyroch z nich a aj pretekára odviezli do nemocnice. Podľa oficiálneho vyhlásenia ich zranenia, našťastie, nie sú život ohrozujúce. Pozrite si video.