Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Räikkönen sa nevzdáva. Verí v budúcnosť vo Ferrari

Pilot formuly 1 Kimi Räikkönen mal v nedeľňajšej Veľkej cene Maďarska nakročené k výbornému výsledku, no preteky na okruhu Hungaroring napokon nedokončil.

27.07.2015 17:33
Kimi Räikkönen Foto: ,
Kimi Räikkönen.
debata

Fínsky jazdec v službách Ferrari mal vynikajúci štart, z piateho miesta sa dostal na druhé za tímového kolegu Sebastiana Vettela a už sa zdalo, že Scuderia dosiahne prvé double od VC Nemecka 2010. Prišli však problémy s rekuperačným systémom MGU-K a 35-ročný „Iceman“ musel svoj monopost odstaviť v garáži.

Räikkönen v súčasnosti bojuje vo Ferrari o novú zmluvu pre ďalšiu sezónu, ale výsledky z tohto ročníka zatiaľ hovoria proti nemu. V porovnaní s Vettelom, ktorý v Maďarsku napokon vyhral, má o 84 bodov menej.

„Pochopiteľne, je to sklamanie. Neprežívam najlepšiu sezónu, je to podobné s vlaňajškom. Som si však istý, že tento rok máme veľmi dobrú rýchlosť. Keby som ju nemal, nebol by som tu. Zabalil by som to, ak by som cítil, že mi chýba rýchlosť a vášeň. Neprišiel by som, zostal by som doma. Je však na vedení, ako sa rozhodne. Oni robia, čo chcú,“ povedal Räikkönen pre médiá na Hungaroringu.

Napriek tomu, že rodák z Espoo a čerstvý otec nedosahuje výsledky, ktorých je podľa seba schopný, tím oceňuje situáciu v porovnaní s tou spred 12 mesiacov. Vtedy sa bývalý pilot Lotusu či McLarenu výrazne trápil.

„Keď sa pozriete čisto len na výsledky, nevyzerá to bohvieako, ale je dobré, že sme ďaleko od katastrofy, ktorú sme prežívali minulý rok. Budeme na to tlačiť a snáď sa nám podarí prikloniť si šťastie na našu stranu. Bez porúch vieme dosiahnuť veľmi dobré výsledky,“ dodal Räikkönen. Informácie priniesol portál motorsport.com.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kimi Räikkönen #Ferarri