Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rakovina čriev! Volejbalistka prehrala boj so zákernou chorobou, mala len 32 rokov

Rodina, priatelia a volejbalová scéna smútia nad stratou bývalej volejbalovej profesionálky Janisy Johnsonovej.

06.06.2024 10:30
Janisa Johnsonová. Foto:
Janisa Johnsonová.
debata

Americká športovkyňa podľahla pred niekoľkými dňami rakovine hrubého čreva, mala iba 32 rokov. „V láskyplnej spomienke na Janisu. Nikdy nezabudneme na váš krásny úsmev. Nech je tvoj posledný skok najvyšší, odpočívaj v pokoji,“ napísala Johnsonovej rodina na sociálnej sieti.

Volejbalistka, ktorá počas aktívnej kariéry pôsobila na Filipínach, v Nemecku, Poľsku a Francúzsku, bojovala so zákernou chorobou viac ako tri roky. Teraz svoj najdôležitejší boj svojho života prehrala.

Grayson Murray Čítajte viac Zomrel známy golfista, mal len 30 rokov. Deň pred smrťou odstúpil z turnaja

Ani rok po tom, čo sa dozvedela trpkú diagnózu, nestratila ani odvahu, ani nádej. O svojich problémoch pravidelne informovala na sociálnej sieti.

„Chemoterapia odo mňa vyžadovala veľa, ale nikdy mi nevezme bojového ducha. Dvanásť tréningov za mnou a stále som silná,“ napísala v minulosti na Instagrame.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa JJ (@janisa.johnson)

A v jednej chvíli sa jej vyliečenie zdalo byť na dosah. Bolo to v v minulom roku, keď sa Johnsonovej podarilo vrátiť na palubovku v drese španielskeho klubu CD Heidelber. Ale nádej bola klamlivá, choroba sa ukázala byť silnejšia.

Príbuzní volejbalistky teraz zverejnili tragickú správu o jej úmrtí na instagramovom profile športovkyne. Česť jej pamiatke.

debata chyba
Viac na túto tému: #volejbal #Janisa Johnsonová