Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kontroverzná bodka za finále. Tréneri si podali ruky a takmer sa pobili. Cez kamery si posielali štipľavé odkazy

Hádzanári Tatrana Prešov zdolali vo finále extraligy Považskú Bystricu 3:2 na zápasy a získali svoj 18. majstrovský titul v histórii. Rozhodujúci zápas priniesol okrem kvalitných výkonov na palubovke aj kontroverzné momenty.

02.06.2024 16:59
Tatran Presov vypadok elektriny Foto:
Výpadok elektriny v Tatran Handball Aréne.

Hneď v úvode museli usporiadatelia riešiť problém s výpadkom elektriny.

V 4. minúte za stavu 1:2 vypadla elektrina v časti haly vrátane osvetlenia nad palubovkou.

„Nečakaná pauza, v Prešove v 4. minúte asi vypadli poistky,“ komentoval dianie priamo na mieste redaktor RTVS Tomáš Zagiba.

Po približne dvadsiatich minútach sa opäť aktéri pustili do boja o vytúženú trofej.

Tatran napokon využil výhodu domáceho prostredia a po výsledku 22:16 sa radoval z titulu.

Po záverečnom hvizde si hráči a tréneri prejavili úctu podaním rúk.

Medzi prešovským trénerom Pavlom Janom a jeho náprotivkom Václavom Strakom však vzbĺkli vášne.

Dostali sa do slovnej roztržky a museli ich od seba oddeľovať ďalší členovia realizačných tímov.

Tatran Prešov, titul Čítajte viac Tatran zvládol rozhodujúci duel finále. Majstrovská trofej sa vracia do Prešova

„Išlo o veľa. Domáci tréner bol pod tlakom a trochu to neuniesol. Spadol mu kameň zo srdca. Blahoželám mu k víťazstvu ako aj celému Prešovu,“ reagoval na situáciu tréner Považanov.

O tom, čo sa medzi oboma trénermi stalo, viac naznačil prešovský kouč.

„Aj ja som prehral zápasy ale nikdy som sa neznížil k tomu, aby som nadával na druhého trénera. Každý sme iný. Ďakujem mu za gratuláciu a prajem mu, aby dve strieborné medaily niekedy vymenil za jednu zlatú,“ mieni Jano.

Viac na túto tému: #Tatran Prešov #HK ‘95 Považská Bystrica