Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Súboj dvoj najlepších tímov určil majstra. Hádzanárky Dunajskej Stredy obhájili titul

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda obhájili titul majsteriek Slovenska. V stredajšej dohrávke 5. kola nadstavby zdolali doma MŠK Iuventa Michalovce 28:26 a tabuľku skupiny o titul vyhrali s dvojbodovým náskokom pred svojím súperom. Pre DAC je to druhé ligové prvenstvo v histórii.

29.05.2024 20:40
Hádzanárky DAC Dunajská Streda Foto: ,
Hádzanárky DAC Dunajská Streda, majster v sezóne 2023/24.

Dunajskostredčanky pred rokom ukončili jedenásť sezón trvajúcu hegemóniu Iuventy, ktorá má na konte rekordných 14 titulov slovenského šampióna.

K zisku pätnásteho jej v stredajšom šlágri stačila aj remíza, keďže pri rovnosti bodov by v prospech Michaloviec hrala lepšia bilancia vzájomných zápasov v tomto ročníku. Domáce zverenky trénera Viktora Debreho však rozhodujúci duel o titul zvládli lepšie.

Ich najlepšou strelkyňou bola maďarská legionárka Barbara Sáriová s 8 gólmi, všetky dosiahla zo sedmičiek.

Monika Pénzesová Čítajte viac Ostrý návrat pre slovenské hádzanárky. Na prvých ME po desiatich rokoch ich čaká skupina s obhajcom titulu

Iuventa nepridala svoju tretiu trofej v tejto sezóne, v ktorej vyhrala nadnárodnú MOL ligu a triumfovala aj v Slovenskom pohári. V Európskom pohári EHF sa Michalovčanky dostali až do finále, v ktorom podľahli v dvojzápase španielskemu Elche. Tretie miesto v konečnej tabuľke obsadili hráčky HK Slovan Duslo Šaľa.

Duel 5. kola nadstavby sa mal pôvodne hrať v Dunajskej Strede už v stredu 15. mája, ale po atentáte na predsedu vlády SR Roberta Fica ho na poslednú chvíľu odložili.

dohrávka 5. kola nadstavby o majstra SR:
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 28:26 (14:12)
Najviac gólov: Sáriová 8/8, Costová a R. Bíziková po 5 – Bačenková 5, Habánková, Wollingeová a Kompanjecová po 4. Rozhodovali: Jánošíková, Bočáková, vylúčenia: 4:3, 7 m hody: 8/8 – 1/0

Dunajskostredčanky odštartovali lepšie, v 4. minúte viedli 2:0 a neskôr aj 7:5 a 9:7, ale na viac ako dvojgólový rozdiel nedokázali v prvom polčase od súpera odskočiť. Domáce sa v prvom polčase spoliehali na streľbu Juhosovej i zákroky brankárky Magerovej a Iuventu nepustili ani raz do vedenia.

Po presnom zásahu Hornyákovej v poslednej minúte úvodného dejstva išli domáce do kabín s náskokom 14:12. Zaplnená hala tlieskala v 40. minúte Juhosovej, ktorá zavŕšila trojgólovú šnúru domácich a hráčky DAC viedli prvýkrát o tri góly – 19:16. Iuventa bojovala a Bačenková v 49. minúte vyrovnala na 21:21.

Sáriová však o dve minúty neskôr premenila aj svoju siedmu sedmičku v zápase a poslala DAC do náskoku 23:21. Domáce si ho už potom postrážili, v 58. minúte ešte ich vedenie upevnila Costová na 27:24 a definitívne nasmerovala svoj tím k obhajobe.

Viac na túto tému: #hádzaná #Iuventa Michalovce #HC DAC Dunajská Streda