Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zaujímavé basketbalové novinky. Slovenský mladík pôjde na draft NBA

Slovenský basketbalista Timotej Malovec sa prihlásil na júnový draft najprestížnejšej súťaže sveta NBA.

02.05.2024 12:53
Timotej Malovec Foto:
Slovenský basketbalista Timotej Malovec.
debata

Dvadsaťročný krídelník srbského tímu Mega Basket to potvrdil v rozhovore pre portál basket.sk.

„Áno, prihlásil som sa na draft, ale to je momentálne všetko, čo k tomu môžem povedať,“ uviedol Malovec. Slovenský basketbalista sa momentálne zameriava na záver sezóny v jadranskej ABA lige, kde jeho tím čaká ťažký súper Crvena Zvezda Belehrad.

„Teraz sa plne sústredím na semifinále ABA ligy, ktoré sa nám začína v piatok. Ostatné veci sa budú riešiť až po sezóne,“ dodal krídelník.

Odchovanec Interu Bratislava pôsobí v belehradskom tíme od roku 2022. Za mužov hrá svoju prvú sezónu, v ktorej má priemer 22 odohraných minút na zápas a päť bodov. Pri obrane menších hráčov mu pri výške 205 centimetrov podľa vlastných slov obratnosť nechýba.

„Mám rýchle nohy, plus sa musím vždy nastaviť v hlave, že sa to dá. Potrebujem využívať svoju výšku a chcieť brániť,“ uviedol pre basket.sk Malovec.

Jediného hráča v NBA malo Slovensko ešte v roku 1993, bol ním Richard Petruška, ktorého si zo 46. miesta vybral Houston Rockets. V sezóne 1993/1994 za tím odohral 22 zápasov a zaznamenal celkom 53 bodov. Houston vtedy získal premiérový majstrovský titul.

Rusko Basketbal Grinerová súd výmena možná Čítajte viac Krvavý matrac, žiadne mydlo ani toaletný papier. Americká hviezda opisuje život v ruskej base
debata chyba
Viac na túto tému: #Inter Bratislava #Timotej Malovec