Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ruské ostreľovanie zabilo bývalého reprezentanta. Za Ukrajinu hral na dvoch šampionátoch

Masívny piatkový ruský vzdušný útok na Ukrajinu bolestivo zasiahol aj šport. Počas neho zomrel v Ľvove 44-ročný basketbalový tréner a bývalý reprezentant Viktor Kobzystyj.

29.12.2023 18:23
Viktor Kobzystyj Foto:
Viktor Kobzystyj.
debata (2)

O úmrtí informoval vedúci odboru športu v Ľvove Anton Nikulin na svojom facebookovom profile.

„Dnes pri zákernom ostreľovaní nášho mesta ruskými raketami zomrel Viktor Kobzystyj – ukrajinský basketbalista, tréner, majster športu Ukrajiny medzinárodnej triedy. Úprimnú sústrasť rodine a priateľom,“ napísal Nikulin.

V priebehu kariéry pôsobil Kobzystyj napríklad v klube Azovmaš v Mariupole, v kyjevskom Budivelnyku, či v Dnipre. Po skončení aktívnej činnosti sa presadil ako tréner venoval sa aj výchove mládeže. Za reprezentáciu Ukrajiny si zahral dvakrát na majstrovstvách Európy v rokoch 2001 a 2005.

Kliment Kolesnikov Čítajte viac Ruská hviezda za týchto podmienok na olympiádu nechce: Ale ak mi to naši prikážu, samozrejme pôjdem, vraví Kolesnikov

Aj napriek pokračovaniu ruskej agresie na Ukrajine schválil na začiatku decembra Medzinárodný olympijský výbor (MOV) účasť ruských a bieloruských športovcov pod neutrálnym statusom na olympijských hrách v Paríži.

Prezident MOV Thomas Bach je presvedčený o tom, že Rusko nebude môcť športovcov štartujúcich pod piatimi kruhmi využiť k propagandistickým účelom. Po nočných útokoch hlásili ukrajinské úrady obete a škody v Kyjeve, Dnipre, Charkove, Ľvove, Odese či Záporoží.

Ukrajinskí atléti, ktorí zahynuli pri invázii Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Jeden zahynul pri Kyjeve, ďalší pri obrane...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine