Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Skvelá správa pre Slovenky: Volejbalová reprezentácia postúpila priamo na ME

Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026. Rozhodla o tom Európska volejbalová konfederácia (CEV).

05.12.2023 21:59
SR Volejbal ZEL ženy B Rumunsko NRX Foto: ,
Slovenské volejbalistky na tohtoročných ME v Talline.
debata

Konfederácia potvrdila Česko ako druhú istú organizátorskú krajinu po Turecku. Slovenky sa tak vďaka 10. miestu z ME 2023 automaticky kvalifikovali na záverečný turnaj.

Slovenské reprezentantky sa zúčastnia na ME po siedmykrát v ére samostatnosti. Zo základnej skupiny postúpili doposiaľ dvakrát.

794ac1925c2537db4c4ad5f94db67f10 Čítajte viac Fantastický úvod, siahali na senzáciu. Volejbalistky viedli už 2:0, napokon ich Bulharky vyradili

„V utorok ráno som mal telefonát od výkonného riaditeľa CEV. Správna rada CEV schválila druhého organizátora ME 2026 a tým bude Česko. Znamená to, čo som avizoval už dávnejšie. Naše reprezentačné družstvo žien postúpilo na ME 2026 priamo a bez kvalifikácie a to vďaka historickému umiestneniu v podobe 10. miesta na ME 2023. Po prvý raz v histórii!“ uviedol na webe svf.sk prezident Slovenskej volejbalovej federácie Marek Rojko.

O treťom a štvrtom organizátorovi sa rozhodne medzi Azerbajdžanom, Rakúskom a Švédskom. „Do konca januára 2024 bude jasno, kto tento turnaj zorganizuje. Je to úžasná správa a to sme so ženami ešte blízko postupu na MS 2025. Mali by sme si to ozaj všetci vážiť, zopakovať to bude viac ako náročné,“ doplnil Rojko.

Najkrajšie volejbalistky planéty, nechýba Slovenka Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Vysoké, štíhle, nohy až po zem. Spoznajte...
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská volejbalová reprezentácia žien