Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Drakonické tresty v slovenskej súťaži. Hráči pykali za bitku na palubovke

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej (DK SZH) sa na svojom utorkovom zasadnutí zaoberala závažným incidentom, ku ktorému došlo 19. februára v súboji Tatran Prešov - MHC Štart Nové Zámky (35:28) a vyniesla tvrdé tresty pre vinníkov.

02.03.2023 16:05
SR Prešov šport hádzaná NHE muži extraliga 10.... Foto: ,
Marko Davidovič z Tatrana Prešov si hádzanú nezahrá 12 mesiacov.
debata

Marko Davidovič (Tatran) a Gabriel Vadkerti (Štart) nedohrali duely pre diskvalifikáciu, keď videli červené a následne aj modré karty. Vyslúžili si finančné tresty i pozastavenie športovej činnosti.

Davidovič ich dostal za disciplinárne previnenie – telesné napadnutie, ktorého sa dopustil po tvrdom ataku na svoju osobu Vadkertim. Davidovič „mimoriadne zákerne a nešportovo odplácal a to zovretím protihráča v oblasti tváre a krku, následne po ošetrení napadol protihráča v hľadisku“, informuje SZH.

DK SZH udelila prešovskému hráčovi pokutu vo výške 600 eur a pozastavila mu športovú činnosť nepodmienečne na 12 mesiacov do 19. februára 2024 v pôsobnosti Slovenského zväzu hádzanej a krajských zväzov hádzanej.

Basketbal Argentína Čítajte viac Šok na americkom kontinente. Basketbalová veľmoc nepostúpila na MS

Vadkerti dostal pokutu vo výške 300 eur a pozastavili mu športovú činnosť nepodmienečne na 6 mesiacov do 19. augusta 2023. Trest dostal za telesné napadnutie, keď v čase 8:52 min tvrdo, bezohľadne, nebezpečne a cielene atakoval Marka Davidoviča do oblasti tváre, čo malo za následok jeho tržné krvavé zranenie v oblasti úst. Akcia bola rozhodcami posúdená ako premyslená s úmyslom zasiahnuť protihráčovu tvár a spôsobiť mu zranenie.

Cemal Kütahya Čítajte viac Obeťou zemetrasenia v Turecku je aj kapitán hádzanárov. Neprežil ani jeho 5-ročný syn

Zo vzájomnej interakcie menovaných vyplýva, že obaja hráči už pred samotným incidentom konali nešportovo, keď si ukazovali rôzne gestá a toto ich konanie postupne gradovalo a bolo zavŕšené atakom Vadkertiho na Davidoviča a jeho následným spätným napadnutím Vadkertiho, či už na hracej ploche alebo mimo nej. DK SZH má za to, že Davidovič mimoriadne surovým a hrubo nešportovým spôsobom napadol Vadkertiho a tento jeho útok nebol vykonaný spôsobom, ktorý by bolo možné hodnotiť ako reflexná reakcia. V napádaní protihráča pokračoval aj po tom, čo bol ošetrený na striedačke.

Potrestaniu sa nevyhol ani Tatran Prešov za nezabezpečenie usporiadateľskej služby podľa rozpisu súťaže. Usporiadateľ je totiž povinný zabezpečiť poriadok na ihrisku, zaistiť bezpečnosť účastníkov stretnutia v jeho priebehu, ale podľa potreby a ich želania aj po nevyhnutne dlhú dobu po stretnutí.

Hádzanári Dánska Čítajte viac Zlatý hetrik pre Dánsko. Vo finále MS v hádzanej zdolalo Francúzsko

Prešovský klub nezabezpečil, aby po diskvalifikácii neprišlo k napadnutiu Gabriela Vadkertiho zo strany Marka Davidoviča v čase, keď sa už hráč hostí nachádzal v hľadisku. Musí tak zaplatiť pokutu vo výške 600 eur a zároveň má zatvorené ihrisko na jeden mesiac s podmienečným odkladom do konca súťažného ročníka 2022/2023. Správu zverejnil oficiálny server SZH slovakhandball.sk.

Krásne slovenské športovkyne Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Reprezentujú Slovensko v tenise, volejbale,...
debata chyba
Viac na túto tému: #Tatran Prešov #Slovenský zväz hádzanej