Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škandál na ME. Gruzínci mali zbiť hviezdu súpera, Turci hrozia odchodom

Strešná organizácia európskeho basketbalu FIBA Europe vyšetruje incidenty, ktoré sprevádzali nedeľný duel európskeho šampionátu v Tbilisi medzi domácim Gruzínskom a Tureckom.

05.09.2022 13:56
ME Basket Foto:
Momentka zo zápasu Turecko - Gruzínsko.

Gruzínci v A-skupine zdolali favorita 88:83 po dvojnásobnom predĺžení, no zápas poznačili chyby rozhodcov i fyzické strety medzi členmi oboch tímov.

FIBA Európa v pondelok informovala, že zbiera informácie od všetkých zainteresovaných a na základe nich potom vydá oficiálne stanovisko.

Jedna z problémových situácií sa zrodila vo štvrtej štvrtine, keď po incidente medzi domácim Dudom Sanadzem a Furkanom Korkmazom organizátori nezastavili časomieru a tá plynula ďalších 22 sekúnd, na čo potom arbitri vôbec nezareagovali. Turci preto po zápase podali oficiálny protest proti výsledku.

Pozrite si video:

Nervozita v dramatickom dueli sa neskončila ani po záverečnej siréne a podľa medializovaných informácií pokračovali potýčky medzi oboma tábormi aj v tuneli smerom k šatniam.

Krídelník Philadelphie 76ers Korkmaz sa mal dostať do sporu s tromi členmi gruzínskeho tímu a hráčov Turecka údajne napadli aj domáce bezpečnostné zložky.

Vedenie tureckého zväzu v reakcii pohrozilo odstúpením z európskeho šampionátu v prípade, že dianie v Tbilisi nebude predmetom dôkladného vyšetrovania.

Protest podalo v nedeľu aj vedenie národného tímu Litvy, keďže jej rozhodcovia odopreli trestný hod po technickej chybe lavičky súpera v prehratom dueli v Kolíne nad Rýnom s domácim Nemeckom 107:109 po predĺžení. FIBA Európa protest proti konečnému výsledku zamietla.

Viac na túto tému: #ME #Turecko #Gruzínsko #FIBA #EuroBasket 2022