Nezvládli koncovky setov. Slováci padli aj v Portugalsku

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v Zlatej Európskej lige. V Portugalsku prehrali vo Viana do Castelo 0:3.

29.05.2022 20:30
SR volejbal muži ZEL muži A-sk. Slovensko... Foto: ,
Slovenskí volejbalisti na archívnej snímke.

Slovákov čakajú v základnej A-skupine ešte dva zápasy na domácej pôde. V Poprade nastúpia 8. júna proti Portugalsku, o tri dni neskôr ich čaká duel proti Turecku.

Do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga, A-skupina:

Portugalsko – Slovensko 3:0 (18, 22, 18)
Rozhodovali: Rodriguezová Marchinová (Šp.), Maia (Portug.), 74 min

Slováci držali s domácimi v 1. sete v úvode krok a dokázali si vypracovať náskok 11:8. Následne však Portugalci uhrali tri body za sebou a vyrovnali. Definitívne o zisku prvého setu rozhodli sedembodovou šnúrou na 24:16.

Druhý set mal vyrovnaný priebeh až do stavu 19:19. Potom Portugalci uhrali tri body v sérii a opäť im tak vyšla lepšie koncovka. V treťom sete boli Slováci vždy o krok späť a znovu im nevyšiel záver. Portugalci ukončili zápas päťbodovou šnúrou.