Nemci opäť víťazne, Maďari rozhodli proti Portugalsku v 60. minúte

Hádzanári Nemecka zvíťazili v druhom zápase na ME v Bratislave nad Rakúskom 34:29. So štyrmi bodmi sú veľmi blízko k postupu do ďalšej fázy.

16.01.2022 20:08
hádzaná Foto:
Tvrdý súboj v zápase Maďarsko - Portugalsko.

Lepší vstup do nedeľného zápasu mali Rakúšania, ktorí viedli 3:0, no Nemci vyrovnali na 5:5. Do konca prvého polčasu si tímy viackrát vymenili tesný náskok.

Rakúšania síce vyhrali prvý polčas o jeden gól, no Nemci v úvode druhého vyrovnali a súpera už nepustili do vedenia. Svoj náskok postupne zvyšovali a pripísali si druhé víťazstvo na turnaji.

Hráči domáceho Maďarska triumfovali v stretnutí B-skupiny v Budapešti nad Portugalskom 31:30 a naďalej majú šancu na postup. Po nečakanej prehre s Holandskom zabodovali naplno, no zápas, ktorý bol dlho vyrovnaný, rozhodli až v 60. minúte, keď skóroval Dominik Mathé.

Portugalcom patrili úvod prvého polčasu aj jeho záver a v hre o víťazstvo boli do poslednej minúty. V druhom dejstve viackrát dotiahli manko, no prehrali aj druhý zápas na turnaji.

SR Hádzaná ME F Skupina Slovensko Litva KEX Čítajte viac Perfektný výkon: Slováci zdolali Litvu a zostali v hre o postup