Výprask od Macedónska. Slováci nenastrieľali ani 50 bodov

V druhom zápase F-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2023 prehrali basketbalisti Slovenska so Severným Macedónskom 47:69.

14.08.2021 21:02
Vladimír Brodziansky, Urim Zenelaj Foto: ,
Vladimír Brodziansky (na archívnom zábere) bol najlepším strelcom Slovenska v zápase so Severným Macedónskom.

Dianie v „bubline“ pokračuje v pondelok 16. augusta o 19.00 h duelom Severného Macedónska so Švajčiarskom.

SLOVENSKO – Severné Macedónsko 47:69 (24:35)
Zostava a body Slovenska: Brodziansky 11, Ihring 10, Krajčovič 9, Abrhám 6, Fusek 4 (Malovec a Rožánek po 3, Körner 1, Hronský, Majerčák, Mokráň a Petráš 0).
Najviac bodov Severné Macedónsko: Trajkovski 16, Mekikj a Wiley po 12.
TH: 23/14 – 12/7, fauly: 17 – 22, trojky: 5 – 10, štvrtiny: 10:22, 14:13, 18:11, 5:23, rozhodovali: Calatrava (Šp.), Sahin (Tal.), Proc (Poľ.)

Druhé stretnutie Slovákov v F-skupine predkvalifikácie MS 2023 malo takmer identický scenár, ako to piatkové.

Slovenský výber nezachytil úvod do zápasu, Severní Macedónci odskočili hneď 11 bodmi v rade.

Slovenskí basketbalisti sa v útoku trápili, v defenzíve nevedeli zastaviť súpera a prvú štvrtinu prehrali hladko 10:22.

Druhá 10-minútovka tiež nezačala ideálne, Macedónci zaznamenali 5 bodov v rade.

SR Basketbal Muži SBL Finále Zápas Štvrtý KEX Čítajte viac Dobrý začiatok. Basketbalisti zdolali Švajčiarov

Slovákom pomohol oddychový čas a úprava taktických plánov, podarilo sa im zastaviť navyšovanie manka. Zlepšený herný prejav sa odzrkadlil na polčasovom skóre, na tabuli svietil stav 24:35.

Zverenci trénera Olega Meleščenka pokračovali v zlepšenom výkone, manko sa im podarilo stiahnuť na jednociferný rozdiel.

Dobrú robotu odvádzalo najmä duo Brodziansky a Ihring, za stavu 40:44 donútili domáci tím k oddychovému času.

Pred poslednou časťou žila nádej na obrat a víťazstvo, Slovensko prehrávalo tesne 42:46. Lenže záverečná štvrtina bola ako zo zlého sna, s bodovým úsekom 0:20 počas 7 minút.

Severné Macedónsko zaznamenalo prvý úspech v F-skupine.

Oleg Meleščenko, tréner Slovenska:
„Keď mám krátko povedať k tomuto zápasu, tak len jednu vec, my sme to nezvládli. Za to je zodpovedný tréner. Môžem ešte dodať, že s 23-percentnou úspešnosťou streľby my nemôžeme vyhrať nič. Aj s týmto percentom sme sa vrátili do zápasu, prehrávali sme len o 4 body. Len dva – tri útoky rozhodli o tom, že my sme chceli zachrániť Slovensko. Za dve minúty sme dostali 9 bodov a potom sme sa rozsypali. Neviem to vysvetliť. Pokračujeme v našej práci, vedeli sme, že to nebude jednoduché. Severné Macedónsko bolo oveľa tvrdšie, viac chceli, ale aj napriek tomu sme mali šancu, len sme sa vzdali. To pre nás nie je dobré, takže zodpovednosť beriem na seba. Pokračujeme v tom, že chceme naplniť svoju cestu.“

Viac na túto tému: #slovenskí basketbalisti