Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Druhá strana to zariadila. Slováci už majú istotu, že pocestujú na ME

Slovenskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Európy 2021. Rozhodol o tom výsledok zápasu Rumunsko - Švajčiarsko (2:3) na 2. turnaji kvalifikačnej E-skupiny v Ploješti.

15.05.2021 19:34
Andrej Kravárik, volejbalisti Foto: ,
Slovenskí volejbalisti a tréner Andrej Kravárik (vpravo) počas tréningu na ME v Antverpách.
debata

Švajčiari nedokázali v stretnutí zvíťaziť za tri body a Slováci tak mali už pred večerným duelom s Albánskom istotu, že ich nik nezosadí z prvej priečky.

Slováci sa na kontinentálnom šampionáte predstavia po jedenástykrát, z toho ôsmykrát po sebe. Majstrovstvá sa odohrajú v Poľsku, Česku, Estónsku a Fínsku od 1. do 19. septembra.

Žreb základných skupín je na programe vo štvrtok 27. mája v Helsinkách. Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Zápas proti Fínkam sa nehral

Záverečné stretnutie slovenských volejbalových reprezentantiek na druhom turnaji D-skupiny kvalifikácie ME v Nitre s Fínskom sa v sobotu večer neuskutoční. Fínske zdravotnícke autority nariadili družstvu hostí karanténu vzhľadom na výskyt jedného pozitívneho prípadu na koronavírus v tíme.

Slovenky si tak na záver kvalifikačných bojov pripísali kontumačné víťazstvo 3:0.

Skupinu ovládli so šiestimi výhrami a plným počtom 18 bodov. Fínky si postup z druhej priečky vybojovali v piatok výhrou 3:1 nad Čiernou Horou.

"Počas dnešného dňa sme túto situáciu intenzívne riešili s predstaviteľmi CEV aj fínskou stranou. Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí, aj s ohľadom na náš národný tím, ktorý prišiel o možnosť kvalitnej medzinárodnej konfrontácie a fanúšikov, ktorí sa tešili na dnešný volejbalový večer pri televíznych obrazovkách.

Členovi fínskeho tímu, samozrejme, želáme bezproblémový priebeh ochorenia a celej fínskej výprave po uplynutí karantény bezpečný návrat domov. Dovtedy budeme plne nápomocní pri zabezpečení všetkých potrieb našich hostí," povedal pre web svf.sk riaditeľ turnaja Marek Prokeš.

Slovenky spečatili postup na ME už vo štvrtok, keď si na úvod domáceho turnaja poradili s Čiernou Horou (3:0), v piatok zdolali v troch setoch aj Kosovo. Na európskom šampionáte sa predstavia opäť po dvoch rokoch a celkovo piatykrát v histórii (2003, 2007, 2009, 2019, 2021).

Záverečný turnaj ME sa uskutoční od 18. augusta do 4. septembra v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku, žreb základných skupín je na programe vo štvrtok 20. mája v Belehrade. Informovala oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí volejbalisti #slovenské volejbalistky