Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenky postúpili na šampionát po triumfe nad Čiernou Horou

Slovenské volejbalistky postúpili na ME 2021, rozhodol o tom ich štvrtkový triumf vo štvrtom zápase v kvalifikácii v Nitre. V D-skupine zdolali Čiernu Horu hladko 3:0 a na konte majú plný počet dvanásť bodov.

13.05.2021 19:02
Slovensko - Rusko Foto: ,
Ilustračné foto
debata

Slovenky triumfovali po setoch 25:14, 25:10 a 25:23 a s určitosťou obsadia jedno z prvých dvoch miest v skupine, ktoré zaručujú miestenky na európsky šampionát. Ten sa uskutoční od 18. augusta do 4. septembra v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku.

Slovenské volejbalistky sa ňom predstavia druhýkrát za sebou a celkovo po piaty raz. O tom, či zverenky Marca Fenoglia postúpia na ME ako víťazky skupiny, rozhodnú zvyšné dva zápasy turnaja. V piatok odohrajú duel proti Kosovu a v sobotu 15. mája proti Fínsku (oba o 20.30 h).

SLOVENSKO – Čierna Hora 3:0 (14, 10, 23)

Rozhodovali: Tillmann (Maď.), Burkiewicz (Poľ.), bez divákov
Slovensko: Abrhámová, Koseková, Žernovičová, Hrušecká, Palgutová, Radosová, libero Jančová (Fričová, Šunderlíková, Kormendyová, libero Magdinová). Tréner: M. Fenoglio.
Čierna Hora: Petranovičová, Veljkovičová, Perovičová, Cvijovičová, Roganovičová, libero Cenovičová (Djurovičová, Dragovičová, Petrovičová, Sušičová). Tréner: N. Masoničič.

Slovenky začali výborne, získali prvých päť lôpt, výbornú prácu na sieti odviedli Žernovičová s Hrušeckou. Tréner Čiernohoriek si vzal oddychový čas, ale šnúra Sloveniek pokračovala. Ich súperky získali prvú loptu až za stavu 7:0. Neskôr však zlepšili najmä obranu a hra sa vyrovnala. Zverenky Marca Fenoglia však prvý set zvládli za 22 minút 25:14.

Aj v druhom sete Slovenky dominovali. Boli lepšie v každej činnosti a za stavu 5:1 si vzal tréner Čiernohoriek prvý oddychový čas. Na chvíľku sa jeho zverenky zdvihli, ale po skvelom bloku Kosekovej si vzal za stavu 13:4 opäť oddychový čas. Druhý set zvládli slovenské volejbalistky za 18 minút 25:10.

V treťom sete viedli reprezentantky Čiernej Hory 2:1 a aj 3:2 a náskok si neustále udržiavali. Za stavu 10:7 v ich prospech však prišla štvorbodová šnúra Sloveniek. Aj druhá polovica tretieho setu bola vyrovnaná, napokon ho však slovenské reprezentantky zvládli a triumfovali 25:23. Zápas trval 68 minút.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenské volejbalistky