Víťazná rozlúčka s Európskou ligou. Prešovčania zdolali Bukurešť

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali vo svojom poslednom zápase v B-skupine Európskej ligy nad Dynamom Bukurešť 32:27.

02.03.2021 22:37
SR Hádzaná EL 8.kolo muži Prešov Lisabon POX Foto: ,
Oliver Rábek z Tatrana Prešov na archívnej snímke.

Ani tento výsledok ich však neodpútal od posledného 6. miesta v skupine a účinkovanie v EL sa pre nich skončilo. Do ďalšej fázy postúpili prvé štyri tímy zo skupiny.

EL – B-skupina, 10. kolo

Tatran Prešov – Dynamo Bukurešť 32:27 (18:11)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Hernandez 6, Rábek 8, Carapkin 2, Santos 7, Rečičár 2, Pacheco 5, Linhares de Souza 1, Michalka, Fech 1, Grzentič, najviac gólov Bukurešti: Bannour 11, Hantaru 5, Humet Gaminde po 4. Rozhodovali: Metalari, Nikolovski (obaja Mac.), TH: 5/4 – 3/2, vylúčení: 2:4, bez divákov.

Prešovčania mali ideálny vstup do zápasu a v 4. minúte viedli po góle Rábeka 4:0. Ten istý hráč upravil po štvrťhodine hry na 8:3 a v tej chvíli mali domáci hru pod kontrolou. Hostia síce doťahovali, ale Tatranu vychádzali protiútoky a zásluhou efektívnej streľby viedli po polčase o 7 gólov.

Hráči Dynama sa však nevzdali a v druhom polčase zdramatizovali zápas. Zo skóre 19:11 stiahli na 19:15 a neskôr aj na 22:19. Viac im však už Prešovčania nedovolili a do konca zápasu si udržali priaznivé skóre.

Viac na túto tému: #Tatran Prešov #Dynamo Bukurešť