Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tabak končí pri basketbalistoch SR: Rozhodol som sa dávnejšie

Len deň po postupe slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie do druhého kola predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2023 sa rozhodol jej tréner Žan Tabak z osobných dôvodov nepokračovať vo svojej funkcii. Päťdesiatročný Chorvát pôsobil ako hlavný kouč na lavičke reprezentačného tímu SR dva roky.

21.02.2021 20:56
Žan Tabak Foto: ,
Chorvátsky tréner slovenských basketbalistov Žan Tabak.
debata

"Moje rozhodnutie sa zrodilo už dávnejšie. Chcel som ale dokončiť túto prácu kvôli ľuďom na Slovensku. Kvôli ich prístupu a obetavosti som počkal až do konca predkvalifikácie. Končím pri reprezentácii z osobných dôvodov. Som rád, že som mohol trénovať Slovensko a pomôcť mu v napredovaní.

Chcem sa poďakovať hráčom a celému vedeniu za profesionálny prístup, taktiež SBA za vytvorené podmienky. Ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy, je možné, že raz sa na lavičku Slovenska ešte vrátim," citovala Tabaka oficiálna stránka Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Tabakova misia s tímom bola úspešná, Slováci si po sobotnej výhre 77:73 nad Kosovom zahrajú v lete v druhom kole predkvalifikácie MS 2023.

"Na jednej strane nie som rád, že Žan Tabak požiadal o ukončenie spolupráce z osobných dôvodov. Na druhej strane sa ale snažím hľadať pozitíva, ktoré priniesol. V prvom rade sa mu patrí poďakovať za obrovskú profesionalitu a jedinečnú priamosť a otvorenosť, ktorú vniesol do slovenského mužského basketbalu. To je niečo, na čo nie sú všetci v našej republike zvyknutí.

Mne sa to ale veľmi páči. Som veľmi rád, že svoje pôsobenie ukončil postupom do ďalšieho kvalifikačného kola. Verím, že si zachováme profesionálny aj priateľský vzťah, ako sme si ho vytvorili v uplynulom období a už teraz sa teším na budúce osobné stretnutia," vyjadril sa manažér reprezentácie Michal Ondruš.

Tabak pokračuje po odchode z reprezentácie v trénerských povinnostiach, momentálne na klubovej úrovni vedie poľskú Stelmet Zielonu Goru. Meno jeho nástupcu nie je aktuálne známe.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí basketbalisti #Žan Tabak