Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pod Zoborom ako v NBA. Šláger Nitra - Slávia bude pred virtuálnym publikom

Hoci v čase pandémie koronavírusu nemôžu športové podujatia navštevovať diváci, v stredajšom televíznom šlágri 14. kola extraligy žien medzi druhým tímom tabuľky Volley project UKF Nitra a nezdolaným lídrom Sláviou EU Bratislava nebude hráčkam chýbať energia z hľadiska.

02.12.2020 07:58
voejbal nitra Foto:
Momentka zo zápasu Nitra - Nové Mesto nad Váhom.
debata

Slovenská volejbalová federácia (SVF) totiž prichádza s novinkou – virtuálnym publikom.

„Vieme, že pre hráčov a hráčky je náročné, keď musia hrať bez divákov a nemôžu sa o emócie z hry podeliť s publikom. Je to však realita dnešných dní, a preto sme hľadali riešenia ako zvýšiť atraktivitu zápasov a dostať divákov aspoň virtuálne do hľadiska,“ uviedol pre svf.sk zastupujúci generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

V praxi to bude vyzerať tak, že fanúšikovia sa pomocou formulára zaregistrujú cez svoj e-mail, ktorý následne potvrdia.

Cez tlačidlo „vstúpte do publika“ sa ocitnú vo virtuálnom hľadisku na LED obrazovkách, ktoré budú nainštalované na tribúne. Fanúšika bude snímať kamera na jeho zariadení, môže to byť notebook, tablet alebo aj smartfón.

S nápadom prišiel partner SVF, ktorý sa inšpiroval zápasmi play off v basketbalovej NBA.

„Vstup do publika je zatiaľ bezplatný, do budúcna chceme nájsť spôsob, aby si fanúšikovia virtuálnu vstupenku mohli zakúpiť a pomohli klubom v náročných časoch,“ priblížil manažér pre marketing a médiá SVF Filip Hudec.

Virtuálne publikum vyskúšala SVF v Nitre už predminulú sobotu počas extraligového zápasu Volley projectu s VK Nové Mesto nad Váhom.

"Išlo o testovací projekt, preto sme akciu zrealizovali ‚bez fanfár‘. Drobné nedostatky sme vylepšili, miesto plátna budú teraz použité len LED obrazovky a v stredu môžeme ísť na ostro.

Chceli sme využiť príležitosť ukázať divákom kvalitný zápas v priamom prenose na verejnoprávnej televízii a tešíme sa na historickú premiéru virtuálneho publika na športovom podujatí u nás," doplnil Singer.

debata chyba
Viac na túto tému: #extraliga #volejbal #ženy #diváci #publikum #svf