Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hviezda NBA má matku v kóme: Prosím, berte vírus vážne

Športovci majú vďaka dobrej fyzickej kondícii a zvýšenej imunite väčšie predpoklady bojovať s nebezpečným koronavírusom. Rovnaké sa, žiaľ, nedá povedať o ich rodičoch.

25.03.2020 12:55
Timberwolves Kings Basketball Foto: ,
Karl-Anthony Towns v drese Minnesoty Timberwolves.
debata

Jeden z najlepších hráčov zámorskej basketbalovej NBA Karl-Anthony Towns prostredníctvom sociálnych sietí oznámil, že jeho matka Jacqueline leží v nemocnici v kómatickom stave napojená na ventilátor.

Elitný center klubu Minnesota Timberwolves dodal, že matka má príznaky choroby Covid-19, ktorú vyvolávala koronavírus. Jeho otec sa podrobil testom a na výsledky očakáva v domácej karanténe.

„Je veľmi dôležité, aby každý pochopil vážnosť situácie, ktorá sa teraz deje vo svete. Rodičia sa mi minulý týždeň sťažovali, že sa necítia dobre. Okamžite som im odporučil, aby vyhľadali lekársku pomoc. Mamin stav sa zhoršoval. Neustále má horúčky a kašle. Lekári ju musel uviesť do kómy a napojiť na ventilátor,“ uviedol Towns v emotívnom videu na instagrame.

Jedným z prvých hráčov NBA, ktorým diagnostikovali koronavírus, bol Donovan Mitchell. Rozohrávač Utahu Jazz mal pozitívny test pred dvoma týždňami, ale podľa vlastných slov je už bez symptónov. Townsovi poskytol slová útechy:

„Buď silný, Karl-Anthony Towns. Boh sa o teba i vašich postará,“ napísal Mitchell na twitteri.

Townsova videospoveď má takmer šesť minút. Urastený basketbalista sa počas monológu niekoľkokrát zastavil a bolo vidieť, že s ním lomcujú emócie. S matkou bol do momentu, ako ju lekári uviedli do kómy, v dennodennom kontakte.

„Vravel som jej, ako ju milujem. Povedala aj veci, ktoré nechcem počuť. Nechcem si pripúšťať, že také niečo by sa jej mohlo stať. Prežívam ťažké časy, aj moja rodina. (Matka) je hlavou rodiny, ona je šéf. Zostávam pozitívny, verím, že sa uzdraví. Prosím, berte vírus vážne a správajte sa zodpovedne. Spolu ho porazíme,“ odkázal fanúšikom Towns.

V USA aktuálne evidujú približne 55 000 prípadov nakazenia koronavírusom, 784 osôb chorobe podľahlo.

debata chyba