Tretí zápas, tretia prehra. Vodní pólisti skončili v skupine ME poslední

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách Európy v Budapešti.

18.01.2020 17:50
Vodné pólo, ME, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.

Mužstvo pod vedením trénera Petra Nižného v sobotu prehralo v súboji základnej A-skupiny s favorizovaným výberom Chorvátska 4:16 a bez zisku bodu obsadilo posledné štvrté miesto. V ďalšej časti turnaja ho čakajú súboje o konečné 13. – 16. miesto. V pondelok 20. januára absolvujú Slováci o 11.30 h duel proti výberu Malty – štvrtému tímu C-skupiny.

V sobotňajšom súboji sa na prvý gól čakalo až do piatej minúty, keď pokutový hod premenil hráč gréckeho Olympiakosu Maro Jokovič. Slováci sa zapísali na tabuľu skóre až v druhej štvrtine, keď skóroval Juraj Zaťovič a v samotnom závere aj Marek Tkáč, ktorý upravoval stav stretnutia na 2:6.

O víťazovi duelu definitívne rozhodla následná štvorgólová šnúra Chorvátov. Od tohto momentu sa zápas prakticky už len dohrával, no slovenských fanúšikov ešte potešili góly Tomáša Bielika a Maroša Tkáča.

ME vo vodnom póle mužov – A-skupina:

Slovensko – Chorvátsko 4:16 (0:3, 2:4, 1:4, 1:5)
Góly SR: Zaťovič, Marek Tkáč, Bielik, Maroš Tkáč po 1, rozhodovali: Drevalová (Rus.) a Stavridis (Gréc.)
Zostava SR: Hoferica, Kozmér – Čaraj, Zaťovič, Mitruk, Molnár, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Bielik, Kováčik, Kolárik, Baláž