Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prehra, ktorá bude dlho mrzieť. Plážové volejbalistky sa lúčia s MS

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu v šestnásťfinále.

03.07.2019 15:23 , aktualizované: 16:13
debata

Švajčiarkam Tanji Hüberliovej a Nine Betschartovej podľahli v dramatickom stretnutí 1:2 na sety (16, –16, –14). Slovenky v tomto zložení absolvovali premiéru na podujatí tohto rangu.

Slovenské hráčky, ktoré sú 26. vo svetovom rebríčku, začali úvodný duel vyraďovacej fázy lepšie. V prvom sete si rýchlo vypracovali náskok troch až štyroch bodov, ktorý si dokázali udržiavať.

Napokon úvodné dejstvo vyhrali ešte vyšším rozdielom 21:16. Druhý set bol veľmi podobný tomu prvému, no hráčky si pozície vymenili. Mierne vedenie si vypracovali Švajčiarky a stav duelu vyrovnali po tom, čo druhý set ovládli 21:16.

V treťom sete to vyzeralo na jasnú záležitosť Švajčiarok, ale Slovenky príkladne zabojovali. Za stavu 11:14 odvrátili tri mečbaly súperiek a vyrovnali skóre rozhodujúceho setu.

V následujúcej dlhej výmene si však sami nedokázali vypracovať mečbal a potom celý zápas ukončil nevydarený príjem podania zo strany Andrey Štrbovej. Slovenky tak na turnaji končia. Švajčiarská dvojica Tanja Hüberliová, Nina Betschartová postúpila do osemfinále, ale na súperky si musia ešte počkať.

Dubovcová: Súperky boli hrateľné

„V tejto chvíli je to veľké sklamanie, súperky boli hrateľné. Bolo to mimoriadne tesné a prehra v tajbrejku o dva body – na takomto turnaji – bude ešte dlho mrzieť. V prvom sete sme ich zatlačili podaním, keď sa trochu dostali do hry, prišli od nás ďalšie esá. V druhom sete však prišlo niekoľko našich chýb, súperky sa nadýchli a začali hrať lepšie. Tajbrejk je naozaj lotéria, kľúčové bolo vyhrať druhý set. V tajbrejku sme verili až do konca, že sa to otočí a keď sme vyrovnali na 14:14, myslela som si, že sa nám podarí obrať. Žiaľ, nevyšlo to,“ uviedla pre svf.sk Dubovcová, ktorú doplnila Štrbová:

„Sme smutné, chýbal kúsok. Bojovali sme do konca, ani za stavu 10:14 sme si ani na okamih nepripustili, že by sme mohli prehrať. Žiaľ, nevyšlo to, aj to prináša šport. Švajčiarky zatlačili servisom oveľa viac ako my, aj keď celkovo nás ničím veľmi neprekvapili. Hrali to, čo sme očakávali. Premiérový šampionát však napriek tejto prehre budem celkovo určite hodnotiť pozitívne.“

MS – ženy – šestnásťfinále – streda:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) – Tanja Hüberliová, Nina Betschartová (Švajč.) 1:2 (16, –16, –14)

TV Pravda: Sedí profil etáp na Tour de France Petrovi Saganovi? Kto by ho mohol obrať o zelený dres? Aj na tieto otázky odpovie v relácii Týždeň v športe šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #plážový volejbal #Andrea Štrbová #MS v plážovom volejbale 2019