Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Skvelý vstup do MS. Slovenky vyhrali bez straty setu

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová odštartovali majstrovstvá sveta v Hamburgu víťazne.

, 28.06.2019 19:29
Dubovcová Foto:
Natália Dubovcová na MS 2019.
debata

V piatok v L-skupine zvíťazili nad Fínkami Taru Lahtiovou-Liukkonenovou a Anniinou Parkkinenovou 2:0 (19, 11).

Slovenky sú v skupine na čele po boku brazílskych favoritiek Bárbary a Fernandy, ktoré si v súbežnom stretnutí poradili s Mexičankami Revueltovou a Orellanovou v dvoch setoch. Po voľnom víkende Slovenky v pondelok nastúpia proti Brazílčankám (15.00) a v utorok proti Mexičankám (10.00).

Do šestnásťfinále priamo postúpia prvé dve dvojice z každej z dvanástich skupín plus štyri najlepšie z tretích miest, zostávajúca osmička z tretích priečok bude bojovať o zvyšné štyri miestenky do play off.

MS 2019 v Hamburgu

Taru Lahtiová-Liukkonenová, Anniina Parkkinenová (17-Fín.) – Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (26-SR) 0:2 (-19, –11)

Natália Dubovcová: „V tomto zápase išlo o veľa a bol ťažký, teraz sa nám bude o čosi ľahšie dýchať. Fínky sú v rebríčku vyššie než my, víťazstvo je naozaj veľké. Určite je to výrazný krok k splneniu základného cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Trénerka pripravila výbornú taktiku, Andrea tiež hrala výborne a vyšlo nám veľa vecí. Prvý set bol veľmi o podaní a o príjme, lietalo to veľmi prudko. Vedeli sme, že je potrebné ustáť tlak a neskôr to pôjde. V druhom sete sme nesmeli poľaviť, lebo súper sa môže chytiť kedykoľvek. Ďakujeme za podporu, Slovákov bolo počuť viac než Fínov.“

Andrea Štrbová: „Víťazstvo na úvod je výborné, nič viac sme si nemohli priať. Dobre sme sa pripravili a veci nám vychádzali. Na oboch stranách sa to dosť odvíjalo od servisu. Súperky sme prinútili hrať to, čo sme potrebovali. V druhom sete sme eliminovali vlastné chyby, preto bol výsledok jednoznačnejší. A moja premiéra na MS? Počas rozcvičky som bola v pokoji, no po prvom hvizde rozhodcu sa mi trochu rozbúchalo srdce. Po prvej otočke to však opadlo.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #plážový volejbal #Andrea Štrbová