Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Packa už nie je trénerom slovenských hádzanárok. Nečakane zvažuje koniec

Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej na stredajšom zasadnutí odvolal Jána Packu z pozície hlavného trénera ženského reprezentačného tímu.

19.06.2019 17:18, aktualizované: 19:59
Ján Packa Foto: ,
Ján Packa už nie je trénerom slovenských hádzanárok.
debata

„Hlavným dôvodom odvolania trénera Jána Packu boli neuspokojivé výkony reprezentačného družstva,“ uviedol v tlačovej správe prezident SZH Jaroslav Holeša.

Členovia VV SZH zároveň poverili viceprezidenta tejto organizácie Ernöa Kelecsényiho na začatie rokovaní s kandidátmi na post hlavného trénera slovenskej ženskej reprezentácie, pričom termín na predstavenie kandidátov je do 15. augusta 2019.

"Samozrejme, už mám nejaké mená v hlave, ale v tejto chvíli to nie je v takom štádiu, aby som ich mohol konkretizovať. Urobíme všetko pre to, aby sme to vedeli vyriešiť slovenským trénerom.

Verím, že sa nám celú záležitosť podarí uzavrieť oveľa skôr, termín 15. august je z môjho pohľadu hraničný," poznamenal Kelecsényi.

Packovo druhé pôsobenie v národom tíme (viedol ho aj v období 1997 – 1998) trvalo necelý rok. Do funkcie ho vymenovali v júni 2018, oficiálne sa jej ujal 1. augusta, keď mu začala plynúť zmluva na dva roky s platnosťou do 30. júna 2020.

Packa zvládol so svojimi zverenkami vlani na jeseň turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2019, keď v Šali zdolali Ukrajinky, Izraelčanky a Kosovčanky.

Slovenky však na šampionát do Japonska nepostúpili, keď v II. fáze stroskotali v dvojzápase play-off na favorizovaných Švédkach. Zraneniami zdecimovaný káder utrpel so severankami dve vysoké prehry – 18:33 v Karlskrone a 24:45 v Šali.

„Čo iné mi zostáva, musím toto rozhodnutie akceptovať. S prezidentom i viceprezidentom sme sa bavili a riešili, čo by sme mohli robiť lepšie do budúcnosti. Výkonný výbor však rozhodol takto. Do budúcnosti želám slovenskej hádzanej všetko dobré,“ povedal odvolaný kouč.

"Vôbec som nemal pocit, že by to nefungovalo medzi mnou a hráčkami. Nastali však okolnosti, ktoré sa udejú raz za sto rokov. Zranili sa nám dve brankárky, medzi tri žrde musela ísť mladučká.

Bez brankárky sa hádzaná hrať nedá, s tým súvisí aj hra obrany i psychika. Keď každá strela skončí gólom, je to ubíjajúce. Okrem toho nám pre zranenia vypadli aj ďalšie dôležité hráčky ako Szarková či Bujnochová.

Keby sme v I. fáze kvalifikácie prehrali s Ukrajinou, teraz by sme neriešili Švédsko. Dievčatá na konci sezóny neboli tak trénované ako na jeseň. Nemali sme na to, aby sme porazili Švédsko. Samozrejme, ako tréner som zodpovedný za výsledky," poznamenal Packa, ktorý netajil svoje sklamanie.

Šesťdesiatsedem­ročný Packa sa medzičasom stal kormidelníkom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa, kde by sa mal s družstvom pokúsiť opäť bojovať o najvyššie priečky.

„Ešte zvážim, či vôbec budem pokračovať v trénerskej kariére,“ vyslovil nečakané slová na záver bývalý vynikajúci brankár pochádzajúci z Vlčian.

TV Pravda: S profesionálnym zápasníkom miešaných bojových umení (MMA) Ivanom Buchingerom sme sa v relácii Týždeň športe porozprávali o ďalších plánoch, rastúcej popularite MMA na Slovensku, ale aj o jeho súboji s írskou hviezdou Conorom McGregorom.

debata chyba
Viac na túto tému: #koniec #tréner #slovenské hádzanárky #Ján Packa #vyhadzov #skončil