Vodní pólisti na úvod ME podľahli Rusom, zlyhali v presilovkách

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone. Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný - Karol Bačo mladší v pondelok popoludní v súboji základnej D-skupiny podľahli výberu Ruska 6:12.

16.07.2018 14:01 , aktualizované: 14:57
Marek Tkáč Foto: ,
Marek Tkáč, strelec dvoch slovenských gólov proti Rusku, na archívnej snímke.

Slovenský výber po dni voľna nastúpi v stredu 18. júla o 14.00 h proti tímu Rumunska, z pohľadu možného prieniku do osemfinále to pre oboch súperov bude veľmi dôležitý duel.

Slováci držali krok so súperom do polovice druhej štvrtiny, v dvanástej minúte prehrávali len 2:3, ale potom sa na dlhý čas gólovo odmlčali. Až 15. minúty Rusi zvyšovali náskok na 9:2. Lukáš Ďurík potom skorigoval, ale po tretej osemminútovke viedol ruský tím 10:3.

V záverečnej častí slovenský výber skorigoval na 5:10, no Rusi si už ustrážili náskok a pripísali si víťazstvo. Reprezentácia SR v pondelok zlyhala v presilovkách, z jedenástich početných výhod využila iba jednu. Súper na gól nepremenil ani jednu z troch.

ME vo vodnom póle – Barcelona:

D-skupina

Rusko – Slovensko 12:6 (3:1, 2:1, 5:1, 2:3)

• Góly: Andrjukov a Nagajev po 4, Cholod 2, Merkulov a Šepelev po 1 – Marek Tkáč 2, Zaťovič, Čaraj, Ďurík a Kolárik po 1
  • Využitie presiloviek: 3/0 – 11/1, pokutové hody: 1/1 – 0, rozhodovali: Paoletti (Tal.) a Stavridis (Gréc.)
  • Zostava SR: Hoferica, Laciak – Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Karol Bačo (asistent trénera SR): „Pred zápasom sme tajne dúfali v lepší výsledok, ale totálne sme vybuchli v presilovkách. Mali sme však aj dobré pasáže. Mali sme mizerné využitie početných výhod, gólovo sme sa teda nevedeli presadiť. Ak by sme v tejto hernej činnosti boli lepší, mohli sme dosiahnuť prijateľnejší výsledok.“

Viac na túto tému: #slovenskí vodní pólisti #ME 2018 vo vodnom póle #ruskí vodní pólisti