Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Košičanky čaká Galatasaray. Nie je to nepriechodný súper, vraví tréner

Turecký klub Galatasaray Istanbul bude súperom Good Angels Košice vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA basketbalistiek 2016/2017.

23.02.2017 11:31 , aktualizované: 12:03
Good Angels Košice Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Stanovil to štvrtkový žreb. Prvý zápas je na programe v utorok 7. marca v košickej Angels aréne, odveta o tri dni neskôr pod súperovými košmi.

„Galatasaray je určite favorit tohto merania síl, ide o známy veľkoklub vedený veľmi dobrou srbskou trénerkou Marinou Maljkovičovou. Bude to veľmi náročný súper, ale nie nepriechodný. Dosiaľ nám vyhovovalo hrať prvý zápas vo vyraďovacej fáze doma a verím, že to potvrdíme aj proti tomuto protivníkovi. V Eurolige sme ho v uplynulých sezónach dokázali zdolať, dokonca aj na jeho palubovke, hoci išlo o inú súťaž a iné tímy, ale je v našich silách pokúsiť sa o to opäť. V tejto fáze súťaže si už ťažko navyberáte. Verím, že sa dobre pripravíme a odohráme dva veľmi kvalitné zápasy,“ komentoval štvrtkový žreb tréner Good Angels Košice Peter Jankovič.

K štyrom najúspešnejším družstvám doterajšieho priebehu EP FIBA (3 turecké + Košice) sa z Euroligy presunili tímy na 5. a 6. miestach, ktoré v nej nepostúpili do play off. Pri žrebe neboli nijaké obmedzenia, aj preto napríklad spojil dvoch euroligistov – poľskú Wislu Krakov a turecký Hatay Büyüksehir.

Iný zástupca krajiny „polmesiaca“ Yakin Dogu Üniversitesi je vzhľadom na silu kádra zrejme najvážnejším kandidátom na prvenstvo v tejto súťaži, vo štvrťfinále naň čaká francúzsky euroligista ESB Villeneuve d'Ascq Lille Métropole.

Dvojice vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA basketbalistiek 2016/2017 (prvé zápasy 7. marca, odvety 10. marca)
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) – Hatay Büyüksehir (Tur.)
Galatasaray Istanbul (Tur.) – Good Angels Košice (SR)
ESB Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (Fr.) – Yakin Dogu Üniversitesi (Tur.)
Bellona AGÜ Kayseri (Tur.) – Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.)

debata chyba
Viac na túto tému: #Good Angels Košice #Európsky pohár FIBA #Galatasaray Istanbul