Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ďalšia kontumácia v basketbalovej lige, Nitra nenastúpi v Košiciach

V tabuľke Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov 2016/2017 sa v krátkom čase objaví ďalšia kontumačná prehra. Pribudne na konto Nitre, lebo nenastúpi na pondelňajší odložený zápas 29. kola v Košiciach, ktorý sa v pôvodnom termíne 28. januára neuskutočnil pre chrípkovú epidémiu. Dôvodom je teraz nedostatok hráčov MBK SPU.

13.02.2017 10:00
basketbal, basketbalový kôš, basketbalová lopta Foto:
Ilustračné foto
debata

„Vedenie klubu sa po sobotňajšom zápase v Komárne rozlúčilo so srbskou dvojicou Goran Ostojič a Nikola Miloševič. Podľa smerníc SBL platí, že na odložený zápas môžu nastúpiť iba hráči, ktorí sú v pôvodnom termíne konania zápasu uvedení na súťažnej licencii družstva. Basketbalový klub Nitry sa od daného termínu rozlúčil so šiestimi basketbalistami, a tak nemohol naplniť minimálny počet hráčov na zápas. Personálne zmeny počas súťaže sú však pre klub nevyhnutné. Tento krok nemá žiadny vplyv na ostatné zápasy Nitry v SBL podľa schváleného vyžrebovania súťaže. Klub sa ospravedlňuje všetkým fanúšikom, a najmä košickým, za vzniknutú situáciu,“ uviedol prezident klubu Stanislav Michalík v liste zverejnenom na oficiálnej internetovej stránke tímu.

Vedúcim Košičanom pribudne do tabuľky kontumačné víťazstvo 20:0, posledným Nitranom prehra 0:20, ale nijaký bod za ňu. Kontumáciou v prospech domácich, z podstatne iného dôvodu, sa skončil aj minulotýždňový nedohraný zápas 32. kola MBK Lučenec – MBK Handlová. Hostia v prvej polovici poslednej štvrtiny za nepriaznivého stavu 48:66 a po vylúčení trénera Marka Cvetkoviča, ktorý priamo na ihrisku protestoval proti rozhodnutiu arbitra a potom dlho otáľal s povinným odchodom do šatne, opustili palubovku a odmietli pokračovať v zápase. Kouč dostal finančný trest a zastavili mu činnosť na šesť stretnutí.

debata chyba
Viac na túto tému: #SPU Nitra