Dôležité a zaslúžené víťazstvo, znie z Košíc po skalpe Galatasarayu

Basketbalistky Good Angels Košice majú za sebou tri zápasy v novej sezóne Euroligy, ale už dosiahli rovnaký počet víťazstiev ako v celom uplynulom ročníku tejto prestížnej súťaže.

29.10.2015 12:59
zväčšiť Košičanky Žofia Hruščáková a Shenise Johnsonová... Foto: SITA, Ivan Fleischer
Žofia Hruščáková, Shenise Johnsonová, Petra Kulichová Košičanky Žofia Hruščáková a Shenise Johnsonová sa snažia zastaviť Petru Kulichovú z Galatasarayu.

V A-skupine si po triumfe nad španielskou Salamancou (66:47) a prehre v Istanbule s Fenerbahce (45:62) privlastnili cenný skalp druhého istanbulského klubu Galatasaray. Šampióna Euroligy spred dvoch sezón v Angels aréne zdolali 54:49 a do ďalších zápasov sa im bude ľahšie dýchať. V defenzívne a takticky ladenom stretnutí Košičanky prevýšili Istanbulčanky najmä v obranných činnostiach.

„Zaslúžene sme zvíťazili dôslednou obranou od začiatku do konca. Nevyšiel nám záver druhej štvrtiny, kde sme súperkám dovolili trochu sa nadýchnuť, ale našťastie sme to ustrážili. V druhom polčase nás podržala obrana, kde sme ich prinútili k ‚zbesilejším‘ strelám a veľa lôpt aj doskočili,“ rada skonštatovala vysoká krídelníčka či pivotka domáceho tímu Žofia Hruščáková. Počas vyše 22 minút na palubovke k 6 bodom pridala aj 3 doskočené lopty a 3 asistencie.

O dôležitosti stredajšieho víťazstva nad jedným z dlhodobo najlepších tímov v Európe ani netreba polemizovať. Tréner Maroš Kováčik v televíznom rozhovore pre RTVS poznamenal, že ak chcú jeho zverenky poškuľovať po štvrtej postupovej priečke do vyraďovacej fázy, musia doma zdolať aj jedného z tria či kvarteta papierovo najsilnejších súperov. Práve sa im to podarilo. Momentálne im v tabuľke silnej A-skupiny patrí lichotivá 3. pozícia s bilanciou 2 víťazstvá – 1 prehra.

„Každé víťazstvo sa ráta. Keď chceme skončiť do štvrtého miesta, potrebujeme vyhrávať a teraz sa nám to podarilo. Je to, samozrejme, dobré aj na psychiku,“ dodala spokojná Hruščáková.

A-skupina Euroligy žien – 3. kolo:

Good Angels Košice (SR) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 54:49 (16:10, 14:15, 10:12, 14:12)
Dynamo Kursk (Rus.) – Famila Schio (Tal.) 63:58 (15:10, 16:12, 16:14, 16:22)
Uniqa Šopron (Maď.) – Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 73:67 (29:13, 15:13, 9:21, 20:20)
Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.) 55:69 (17:11, 11:16, 19:15, 8:27)

Viac na túto tému: #Good Angels Košice #Galatasaray Istanbul