Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenky nakoniec na medailu nedosiahli. Bronz im vyfúkli Poľky

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako dvanáste neuspeli v sobotňajšom stretnutí o konečné tretie miesto na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v rakúskom Klagenfurte.

01.08.2015 11:00, aktualizované: 16:26
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová Foto:
Natália Dubovcová (vpravo) a Dominika Nestarcová.
debata (1)

Slovenky v dueli o bronzové medaily prehrali s jedenástym nasadeným poľským tandemom Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková za 40 minút 0:2 (-17, –20).

Dubovcová s Nestarcovou skončili na ME doteraz najvyššie na deviatej priečke, na terajšom kontinentálnom šampionáte si teda stanovili nové osobné maximum. V Klagenfurte Slovenky získali 350 bodov do príslušného rebríčka. Pre slovenský plážový volejbal sa im napokon nepodarilo vybojovať historický cenný kov z majstrovstiev Európy.

„Máme obrovskú radosť. Dievčatá získali drahocenné body v boji o postup na budúcoročné olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro. Držíme im palce, aby aj naďalej pokračovali v takýchto skvelých výkonoch a dočkali sa vytúženej medaily. Je to dôležitý výsledok na veľmi ťažkom podujatí,“ zareagoval v telefonáte pre agentúru SITA prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ľubor Halanda.

O 3. miesto:
Dubovcová, Nestarcová (SR-12) – Kolosiňská, Brzosteková (Poľ.-11) 0:2

Semifinále:
Dubovcová, Nestarcová (SR-12) – Ludwigová, Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2
Kolosiňská, Brzosteková (Poľ.-11) – Ukolovová, Birlovová (Rus.-9) 0:2

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #Dominika Nestarcová